Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Vidim da cu da se vracam iz penzije :)

 

Jutra će biti sveža čak i prohladna, u planinama se može pojaviti i slana. Preko dana očekuje nas sunčano vreme sa temperaturama koje neće prelaziti 24 stepena", rekao je Tanjugu meteorolog Časlav Stanojević.

On je dodao da je završen period kišnih dana, da predstoji period stabilizacije vremena i da nas u oktobru očekuje Miholjsko leto. 

Stanojević kaže da će vremenske prilike biti veoma povoljne za završetak radova u gradjevinarstvu, što je posebno važno za obnovu poplavljenih područja. 

"Toplo vreme pogodovaće i poljoprivrednicima za završetak jesenjih radova, berbu kukuruza, suncokreta, šećerne repe", rekao je Stanojević.

 

Isao bih i danas na voznju al mi nesto nije dobro.

Link to comment

Bio na masi ... bilo manje ljudi nego prosli put , akcenat stavljen za poboljsanje trotoara na Panecevcu , mada meni on nije nista gori ne nego na Brankovim ... Prvobitna trasa preko  Slavije promenjena zbog mtinga Dveri i tako ...

 

p.s.. Sledece nedelje PPPPancevo , nema vrdanja i izgovora ... !  :mad:

Link to comment

danas bio skroz lep ranojesenji (sakoistički ;))  dan pa ga iskoristih da se provozam relativno pošteno

nisam sigurna koliko sam tačno prešla, ali oko 30km, tj najveća razdaljina od mesta A do mesta B na kojima sam bila jeste 30km, ali sam se s jedne strane muvala okolo naokolo (i oko tačke A i oko tačke B) no sam zato i malo varala u vozu

 

inače su u vozu neki Srbi komentarisali moj bicikl :lolol: (a nisu imali pojma s kim imaju posla :D)

Link to comment

Samo da se pohvalim da sam za tri meseca intezivnije voznje(4-5 voznji nedeljno po 30 km u proseku) smrsao 7 kg uz neporomenjenu ishranu ... Kakva su vam iskustva sa duboko jesenjim i zimskim voznjama , da li se mora imati neka specijalna odeca ako ne zelimio neke zesce prehlade i upale ... Odnosno , koliko uopste organizmu prijaju te  voznje po hladnom vremenu (uz adekvatnu odecu/opremu) ?

Link to comment

ja imam neki vetronepropusnu jaknu koju sam kupila za nekih 30e, pomoću koje sam sve do snega vozila bajs bez problema.

dobre rukavice i helanke ispod pantalona i bog da me vidi.

Link to comment

Znaci kada nosis tu jaknu onda nije nikakav problem sto si apsolutno mokar ispod nje ... Generealno da li su ti prijale te voznje po hladnije vremenu , nije problem nabaviti sve to ( cak i gume sa ekserima) , samo ako je generealno dobra stvar ...

Link to comment

nisam bila apsolutno mokra ispod nje

barem se ne sećam

 

to da li sam mokra mi je bitno jedino kad idem na posao a tad su deonice do 10km na kojima se ni ne oznojim nešto preterano

Link to comment

Pa ako vozim natrontan nekih tridesetak kilometara , nema sansa da ne bude sve mokro ispod jakne ... Znaci mislio sam na voznju kao vid vezbanja zimi ... ne te kratke relacije u sporom ritmu ...

Link to comment

Ne moraš da budeš natrontan... Ja vozim zimi u kombinaciji letnji dres - manji zimski dres - veći zimski dres - biciklistička jakna (zovu to i džubin), kad je toplije skinem neki od ovih delova. Na glavi, ispod kacige, imam potkapu. Dole su zimske biciklističke "helanke" sa uloškom. Može se ova zimska varijanta (jakna + biciklističke) naći za 70-ak evra. Kod Kineza sam kupio neke jeftine zimske rukavice, cini mi se za 200-300 dinara max. Nemam SPD patike ili neku specijalnu obuću, pa zimi nosim duboke patike. 

 

Što se znojenja tiče, svakako ne može da se izbegne, ali je važno da se ne oblači klasilčna, pamučna odeća, jer kad se ona natopi, onda si mokar čitav put...

 

Juče vozio oko 75km, desilo mi se par zanimljivosti. Prvi put je neko na mene iz automobila bacio nešto: zgužvanu limenku piva. Mislim da nije imao nameru da me gađa, već da je izbaci kroz prozor, ali je pala blizu mene. Video sam i dve zmije, što mi je jako čudno za ovo doba godine. Jednu sam kasno video na putu, pa sam skoro pao s bicikla, pokusavajuci da je izbegnem, a druga je bila vec pregazena, ali po ostacima, ocigledno, u skorije vreme.

Link to comment

kad idem na posao, obučem se najnormalnije i vozim

e sad, to je samo 10tak km a i ja se generalno oblačim manje-više sportski, nije sad ono da imam problem kako ću u svili i kadifi i sa štiklama na bicikl

 

a za ture, mislim da su ljudi već rekli ali ajd i ja: obučeš onaj tzv "sportski veš" ispod, preko neku dobru i toplu duksericu takođe poliesterske prirode, pantalone koje god, i jaknu koja ne pušta vetar i potencijalnu kišicu, i to je to :)

 

 

ja inače jedino ne vozim kad je sneg i led, ili neka teška kišurina ili vetar

Link to comment

Posto imam samo "gace" i vetrovke (ne bas striktno biciklisticke)... Fali mi dres , dukserica , helanke i rukavice , to je fina cifra ako kupujem brendiranu opremu dok sa kineskom kopijom nemam bas iskustva koliko je pametno uzimati ...

Sve u svemu vi preporucujete voznju i po (suvom) hladnijem vremenu uz odgovarajucu garderobu ?

Link to comment

Zimsku odeću sam kupio pre dve godine kod Slavke na Banovom Brdu, mislim da je to sad http://www.sportofis.com. To je kompromis, kupiš po relativno niskim cenama pristojnu odeću.  Imaš kod Šukija (Matriolimp) Northwave, ali su cene poprilično velike (ne kažem da su cene nekorektne, nego da je to mnogo novca). Inače, kupio sam odeću u petak popodne, spremio se da u subotu isprobam, ali je u toku noći pao sneg. Nisam izdržao, seo na bicikl i vozio oko 30km po rastopljenom snegu. Nova jakna bila umazana potpuno, kao i ostatak odeće (nemam blatobrane), ali sam je uspešno testirao :)

 

Ne znam što ne bi vozio po hladnijem vremenu, ako si dobro obučen i nemaš nekih zdravstvenih problema?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...