Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Da ali dete nije u stanju da svesno odlucuje sta je za njegovu bezbednost dobro a sta ne , odnosno nije svesno eventualnih posledica ... Znaci po meni ako vec ne zelis da bolje obezbedis sopstvenu glavu, nemas pravo ni da ugrozavas tudju svojim nekim stavovima ...

Link to comment

detetu od 2 godine koje sedi na pomoćnom sedištu stavljamo kacigu, ali mi ne deluje da bi išta pomoglo ako bi nedajbože pala sa te visine ... s druge strane, kaciga joj se toliko sviđa da je prvi dan u vrtiću nosila još sat vremena kacigu nakon što smo je ostavili, jedva ju je vaspitačica ubedila da skine :)

Link to comment

Da ali svaki put kada mi tresne dete , prvo sto pitam da li je udarilo glavu( i doktorima je to prvo pitanje) a kada izadje neka zesca cvoruga trcim u urgentni (doktori odmah predloze i snimanje) ... Tako kada su deca u pitanju nemam uopste dvojbi da li je bolje da nosi ili ne ...

 

p.s. Naravno da ne treba nositi samo pro forme(nataci bez veze na glavu) i radi zakona , vec je pravilno postaviti da sluz svrsi ...

Edited by Geo
Link to comment

Ma ok, ne kažem da dete ne treba da nosi kacigu, već onako uopšteno da su povrede kod dece često neke lakše, ogrebotine, modrice.

Sve to mora da se prođe pre nego što se lepo nauči voziti.

Link to comment

Ne znam koliko cesto vozis po 25.maju recimo ali ono je horor , milion dece na stazi sa krajnje nepredvidiivim kretanjem, dok roditelji ispajaju kafe u blizini . :ph34r:.. Stvarno postoji opasnost od ozbiljne nezgodne ukoliko bi neko naleteo ! Ja sam imao par bas opasnih situacija kada mi dete iznenada uleti po sred staze ili jednostavno samo skrene neocekivano u moju traku...   Za takve roditelje bi postojale barem zakonske obaveze da sto bolje obezbede dete ako vec nisu u stanju da to sami uvide ...

Edited by Geo
Link to comment

Prolazim često, ali veći su mi problem hodajući roditelji sa hodajućom decom, nego deca biciklisti.

I ima dosta onih roditelja koji jesu krivi jer šetaju decu ili kolica po stazi (deo kod zgrada), ali ima i dosta onih koji nisu krivi jer nam se ukrštaju putevi zbog Đokovićevog zauzeća staze teniskim terenima, bašte onog kafića i štanda za prodaju kokica.

Link to comment

Slzem se da su veci problem hodaci™ i da sam neka vlast njijma bih uveo kaznu od 10000 din. ili obavezu da nose onu kapu za lude sa zvoncicima ... Isto sam besan i na alavu familiju Djokovic , sto su morali da uguraju i jos tih par terena i kafic , makar po cenu nebezbednosti svih ostalih netenisera na keju ... ALi oni na zalost ne mogu da se stave u neki eventualni zakon za bicikliste ...

Edited by Geo
Link to comment

Ja sam uglavnom okacio kroksice o klin za ovu sezonu. Ovo budjavo vreme me uopste ne inspirise na voznju.

 

Tako nekako. A sa druge strane, ako i bude neki lep weekend valjalo bi iskoristiti... 

 

Ovaj weekend ništa sigurno, za sledeći ćemo vidimo, ili što bi mladi rekli, widimo. :D

Link to comment

Što se mene tiče, svakako za vikend planiram neku vožnju... Ako ne ova o kojoj smo pričali, onda neka druga... :)

Mislio sam da je bolje da nas bude sto vise ... Glas je na Rtnju , Sale cuva bebu ... ostale verovatno ova kisa i blato demotivisalo ... Jos se poklopila Kriticna masa u subotu a gej parada i verovatna blokada grada u nedelju ...

 

p.s. Jel dolazis na KM mozda ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...