Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ne razumem kako skrećeš pravo... Ili si ubacila malo ruskog? :)

Često se vozači automobila ponašaju kao da biciklisti moraju da čekaju da oni prođi, ili očekuju da se biciklisti sklone da bi oni prošli, tj. ne smatraju bicikliste ravnopravnim u saobraćaju.

nemam pojma odakle "skretanje pravo" u mojoj blesavoj glavi :isuse:  <a ni ne znam ruski>, ali dobro, jasno je bilo hehe

 

ma da, kanda je očekivao da isparim

 

a inače i pešake često boli uvo za bicikliste, npr prelaze van pešačkog kad nema automobila a to što ja stižem u punoj brzini i mogu da ih smaknem ili sebi da napravim problem zaobilazeći naglo ili kočeći nema veze, razgovori se vode na biciklističkim stazama pa ja kad zazvonim bude "šta bre zvoniš", i tako

 

ali neću više negativne energije

zasad :P

ali ponekad moram malo o raznim budalama, bude mi lakše hihi

Edited by Hjortron
Link to comment

Retko kad vozim gradskim ulicama, tako da uglavnom ne dolazim u slične situacije.

Nekad se divim ljudima koji čitav život voze bicikl po velikim gradovima u kojima ulice nisu prilagođene biciklistima...

Edited by Velocipede
Link to comment

a oćete na masu? :)

standardno, subota, pola pet, trg republike

 

interesantna trasa

 

full.png

 

opširnije ovde

 

Zanimljiva trasica , verovatno ce se staviti akcenat ovaj put na sredjivanje Pancevca ... Dolazim sigurno ...

Link to comment

Pozivamo sve građane, biciklistkinje, skejtere, rolerašice, ali i sve one koji i koje nemaju bicikle da se kao i svake prethodne poslednje subote u mesecu pridruže biciklističkoj Kritičnoj masi, kako bismo zajedno saopštili:

 

SLAVIJA JE I ZA BICIKLISTE!

 

Prethodnih nedelja, bio je aktuelan sada već završeni javni uvid u Nacrt plana detaljne regulacije Trga Slavija. Protestujemo zato što je glavni cilj ovog Nacrta plana "veća protočnost kolskog saobraćaja", zbog čega nije planirana biciklistička infrastruktura, pešaci su sklonjeni u podzemne prolaze, a javni prevoz gurnut u stranu.

 

Ruta biciklističke vožnje: http://ridewithgps.com/routes/6088739

 

Naše ulice jesu naš izbor i samo zajedno to možemo da pokažemo. Zato je potrebno da pošaljemo jasnu poruku: IMA NAS!

 

Počev od ove Kritične mase, kružimo oko Pančevačkog mosta, sa ciljem isticanja višegodišnjih problema pešaka i biciklista na ovom mostu, koji se ignorišu od strane državne i gradske uprave, a jedini izgovor je navodna nenadležnost. Ne tražimo kapitalne investicije, već redovno održavanje. Dosta smo bili žrtve nesposobne administracije!

 

Kritična masa je zajednička biciklistička vožnja koja se odvija u preko 300 gradova sveta, sa ciljem skretanja pažnje na probleme sa kojima se biciklisti i biciklistkinje susreću u saobraćaju. U Beogradu, održava se svake poslednje subote u mesecu sa početkom u 17h sa Trga Republike.

 

Napomena:

Policija je obavestila da postoji mogućnost da će u subotu 27.09.2014. godine javni skupovi biti zabranjeni. Član 11. Zakona o javnom okupljanju: O zabrani održavanja javnog skupa nadležni organ je dužan da obavesti sazivača najkasnije 12 sati pre vremena za koje je skup zakazan. U skladu sa ovom odredbom, obaveštenje o eventualnoj zabrani će biti blagovremeno istaknuto na našim stranicama.

Edited by belch
Link to comment

U Makedoniji postoji mogućnost da se uvede obaveza nošenja kacige za sve bicikiste. Vidim da je skopska grupa bicikista "Na točak" protiv i da se bore da se ne usvoji zakon koji bi to regulisao. Jedan od argumenata je da broj biciklista značajno opada kad postoji obaveza nošenja kacige, a da ne utiče značajno na smanjenje broja povreda.

Link to comment
a inače i pešake često boli uvo za bicikliste, npr prelaze van pešačkog kad nema automobila a to što ja stižem u punoj brzini i mogu da ih smaknem ili sebi da napravim problem zaobilazeći naglo ili kočeći nema veze, razgovori se vode na biciklističkim stazama pa ja kad zazvonim bude "šta bre zvoniš", i tako

 

Nemoj da zvoniš. Ima ona priča o laktu...

Link to comment

U Makedoniji postoji mogućnost da se uvede obaveza nošenja kacige za sve bicikiste. Vidim da je skopska grupa bicikista "Na točak" protiv i da se bore da se ne usvoji zakon koji bi to regulisao. Jedan od argumenata je da broj biciklista značajno opada kad postoji obaveza nošenja kacige, a da ne utiče značajno na smanjenje broja povreda.

Da cuo sam za te novije svetske studije, da se nosenjem kacige se ne smanjuje drasticno broj nastradalih ali mi to stvarno nije logicno , posto je cinjenica da najveci broj nastradalih nije nosio kacigu i fatalni ishod je prevashopdno bio od povreda glave ... Kaciga treba da bude licni izbor punoletne osobe, dok bi za decu uveo da moraju da je nose ... Ja je nosim i znam sigurno da ne bih slomio arkadu pri onom padu da mi je bila na glavi umesto na paktregeru  :isuse: ...

Link to comment

Kaciga treba da bude licni izbor punoletne osobe, dok bi za decu uveo da moraju da je nose ...

ja pak imam utisak da je veća verovatnoća da odrasli opasno ljosnu nego deca

(jer deca, barem manja, ni ne voze po opasnim mestima, uglavnom voze po trotoarima, itd)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...