Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Super je osećaj. Doduše, ne znam koliko je saobraćaja bilo kada je Katamaran vozio. To može biti zeznuto.

Ja se još uvek sećam vožnje tokom bombardovanja kada nije bilo struje. Voziš, a oko tebe ni njamanjeg svetla. Genijalno.

Link to comment

Kilometri, kilometri bre! Koliko tu ima? Trista?

 

 

Od  izlaska sa mosta (skrene se desno s mosta, ka Borči, pa se "skine" s puta) nasipom do mesta gde novi put za Pančevo prelazi preko nasipa ima oko 8km, a onda postoji mogućnost da se prođe ispod puta pa nastavi nasipom (mislim da je na ovom delu lošiji put, ali nisam siguran) ili da se uključi na stari put za Pančevo koji je zatvoren za saobraćaj (osim za lokalce i posetioce restorana na tom delu puta), što je verovatno bolja opcija, i tim putem ima oko 4.5 km do ulaska u grad, tj. do nekadašnjeg hotela Tamiš, i par stotina metara do samog centra grada.

 

Ako računamo od penjanja na most, 15 km do centra grada (2 km most + 8 km nasip + 5 km stari pančevački put)

 

@belch Da li je most na Tamišu prohodan za bicikliste? Ako nije onda plan ne vredi, mora se ići novim putem...

Link to comment

pa bio je pre nekog kratkog vremena, slikao mi se drugar dok ga je prelazio bajsom, e sad, ja kolima nisam tamo išla jer je zatvoreno a bajsom, pa nisam ni bajsom išla  <_<

inače dobar je i drugi deo nasipa, barem je bio kad sam ja išla tuda

Link to comment

Ajmo polako prijavljivanje ko je zainteresovan , da se izjasnimo na vreme da li vise odgovara subota ili nedelja (ja sam vise za nju) i koje vreme ... Da mozemo na vreme da raspodelimo obaveze i oslobodimo taj dan ...

Link to comment

Nije još sigurno da neće biti kiše, za sad su prognoze za nedelju OK... Ako se u medjuvremenu nešto ne pojavi, a nadam se da neće, trebalo bi da sam slobodan i u subotu i nedelju, tako da sam zainteresovan za ovu vožnju... 

 

@Geo Ako hoćeš na buvljak, morali bismo ranije da krenemo...  Nekad sam svake nedelje bio redovan gost na tom buvljaku... :)

Link to comment

Pa zavisi od ostalih gde zele da idu i kada mogu da krenu... Ako ostane slovo samo na nas dvojicu onda je buvljak zagarantovan i krecemo ranije ;)

 

p.s. Naravno ako se potvrdi lepo vreme ...

Link to comment

ja ovo ne bih smela

 

osim kad bi se još neko vozio sa mnom

 

Danas ne bih ni ja. Sve i da se neko vozi sa mnom :)

Super je osećaj. Doduše, ne znam koliko je saobraćaja bilo kada je Katamaran vozio. To može biti zeznuto.

Ja se još uvek sećam vožnje tokom bombardovanja kada nije bilo struje. Voziš, a oko tebe ni njamanjeg svetla. Genijalno.

Saobracaja nije bilo skoro uopste. Jos mi bilo drago kad je naisao autobus da bar malo vidim gde sam :)

Link to comment

Ma kakav mrak, osim ako se nema svetlo. Mi smo sad vozili po totalnom mraku, i ne hvala. Da sam naleteo na neku veću rupu polomio bih se samo tako. 

 

Inače, ništa od mene, nedeljama se dogovara neki drugarski uspon na Rtanj a to je sad za ovaj weekend na šta su me jutros uredno podsetili jer sam ja naravno smetnuo sa uma :)

Link to comment

moram da vam malo prekinem idilu sa turama blic-hejtom za:

 

- neku biciklistkinju koja je uzviknula "sranje! užas!", ja gledam šta bi, a ona nastavlja "prokleti psi!", a pre toga protrčalo baš simpatično kuče, mora biti da je protrčkaralo ispred nje i omelo joj zacrtanu putanju (koji je inače opšteg karaktera)

 

- sve bicikliste koji na putu opšteg karaktera (znači tamo gde idu i pešaci i biciklisti i kučisti i svi, a bez jasnih pravila pa se nekad moraš prosto snalaziti) kad ja vidim gužvicu i usporim ili stanem, nastave da voze brzo direktno u mom pravcu i onda stanu tik ispred mene iako su mogli i levo i desno i koješta

mislim, u čemu je đavo, desilo mi se već više puta, jedan mi je čak i održao predavanje kako moram desno (a desno bila hrpa ljudi)

ima li tu neko nepisano pravilo koje ja ne znam? (tipa ako vidiš biicklistu iz suprotnog pravca koji usporava -- udri ga!)

 

- automobil koji je imao zeleno za skretanje ulevo, ali ja (tj mi svi, automobili i biciklovi) smo imali zeleno za skretanje pravo

i mene učilo da desni imajju prednost, i ja naravno lepo cepala pravo, kad vidim da se ovaj jebeno ne zaustavlja aman, i ništa, ja zaustavim iako imam pravo, zna se ko je jači, a zaustavi i on i još me nešto grdi i objašnjava, poslala sam ga u guzicu i otišla

Link to comment

- automobil koji je imao zeleno za skretanje ulevo, ali ja (tj mi svi, automobili i biciklovi) smo imali zeleno za skretanje pravo

 

Ne razumem kako skrećeš pravo... Ili si ubacila malo ruskog? :) 

Često se vozači automobila ponašaju kao da biciklisti moraju da čekaju da oni prođi, ili očekuju da se biciklisti sklone da bi oni prošli, tj. ne smatraju bicikliste ravnopravnim u saobraćaju.

Link to comment

Ma kakav mrak, osim ako se nema svetlo. Mi smo sad vozili po totalnom mraku, i ne hvala. Da sam naleteo na neku veću rupu polomio bih se samo tako. 

 

Inače, ništa od mene, nedeljama se dogovara neki drugarski uspon na Rtanj a to je sad za ovaj weekend na šta su me jutros uredno podsetili jer sam ja naravno smetnuo sa uma :)

U mraku se vozi samo na lokalnom putu na kom nema saobraćaja i nikako velikom brzinom. Takva vožnja ne sme biti pravilo već povemena tj. retka avantura.

Sa druge strane vožnja po mraku se može praktikovati na svakom putu na kom se i po danu praktikuje vožnja, ali je obavezno i prednje i zadnje svetlo, po želji mačije oči i reflektujući prsluk.

 

Uf, 'oću i ja na Rtanj :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...