Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

aha, jel ste rikavela? npr 97km je za mene ono.. dodjem kuci i tri dana bolujem :D 15km na cas

 

Jesmo, ne kondiciono koliko opterećenje mišića nogu. Jer:

 

Strme uzbrdice u samoj Vinci, a mi se najeli ribljeg paprikasa neposredno pre toga.

 

Uzbrdice su stvarno zeznute bile, izvozao sam nekako sve da nisam sišao sa bajsa, ali bilo je iskušenja u više navrata. :D Posle toga, svaka i manja uzbrdica se 5x više oseti.

 

I dok su se ovi davili u tom paprikašu, ja sam jeo ćevape. Dobio sam 5 komada, jedan je bukvalno imao negde oko 2,5cm dužine ali bilo je i /ne/osetno većih. Daltoni porcija. :D

Link to comment

posle je ravno do smedereva

A Brestovik?

 

Lepo nas je vreme poslilo juče, kiša rano ujutru, i dok smo krenuli već je sve bilo suvo.

Bilo je vlage u vazduhu, ali nije bilo strašno.

Prikupili smo se u Pionirskom parku u sastavu Delija, Geo, Glas, njegova ortakinja, ortak i moja malenkost.

 

Iz parka smo krenuli uzbrdo bulevarom. Kako je kiša očistila vazduh na vrhu bulevara, kod Ustaničke, otvorio nam se pogled ka Medakoviću. Već se tada videlo da je saobraćaj neubičajeno prometan za nedelju, ali nam to nije pravilo probleme.

Sa smederevca smo se odvojili kod skretanja za Deponiju, odakle kreće divan spust ka selu i institutu. Koji kilometar kasnije, u najnenaseljenijem delu puta desilo nam se pucanje gume kod Glasovog drugara. Pošto nije imao rezervnu, ja sam mu velikodušno ponudio svoju, za koju se ispostavilo da nema ventil :lol:

Srećom, Glasova ortakinja je imala kit za prvu pomoć pa smo zalepili gumu, sačekali 10ak min i montirali je. Lepljeno mesto je uspešno izdržalo.

Na samo nalazištu smo sačekali par minuta da kustos završi sa ručkom :), posle čega nam se održao predavanje. Lik je car, slušajući ga poželećete da živite u Neolitu umesto 21. veka. Meni je ovo bio treći put da idem u Vinču, pa sam znao šta da očekujem, dok su drugari bili oduševljeni predavanjem.

Taman kada smo završili sa obilaskom muzeja, počela je kiša, ali smo se mi sklonili pod nadstrešnice restorana gde smo čekali na klopu i piće.

Restoran bez menija, nadstrešnice na poljani i sa gotovinskim računom (jeb**e nas Vođa mudonja ružno jer nismo tražili fiskalni račun). Cena je bila smešna, jer je za nas šestoro izašlo oko 1700 din. Jedino što se Glas načekao za ćevape.

 

Na povratku se ona divna nizbrdica pretvorila u groznu uzbrdicu, ali je ekipa uspešno prebrodila i tu prepreku.

Kod vrha Smederevca smo skrenuli za Mirijevo, dok je Geo nastavio na Bulevar. Spustili smo se partizanskim putem, preko Bogoslovije i Venizelosove.

Tu sam se ja pozdravio sa ekipom koja je odvezla dalje ka zalasku sunca...

 

263646db7dc4e4202f4deb87e1328e0c_large.j

Link to comment

Tu sam se ja pozdravio sa ekipom koja je odvezla dalje ka zalasku sunca...

 

 

Mi smo produžili do staze uz reku, njom se dovukli do Branka, pa preko, pa kejom koliko je moguće i na stari put. 

 

Stvarno je tamo bilo jevtino, i kola i pivo su bili po 100 kinti. Pet ćevapa 200 dindži. Ovi su naručili tri porcije paprikaša, ali u onom lončiću msm da je bilo barem 5 pošto se sipalo više puta. Ako se ide u toplim danima, poneti suncobran. :)

Link to comment

Samo da kazem da su Djarme carevi sto se tice bicikla. Jedan hipster mi je cak i dao da ga provozam kraj Dunava. A cepaju kroz najgori saobracaj bez blama i stra'a.

 

Oce da se pravi ponovo neki izlet za sledeci vikend, ako vreme bude ok? Nekako imam osecaj da vreme polako istice, a hteo bih da odradim jednu turu sa furunasima pre kraja sezone

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...