Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

ovo ne znam 100% prica se, da, policija juri samo bajseve koji kostaju vise od 300evra. jel ima neko iskustva sa ukradenim bajsom i ovom cifrom, a da mu je vracen?

Milicija ne juri bajseve ni od 1200 eura koji u sebi imaju "neki" motor, a priložen im je i video snimak

.

 

Vezano za taj magacin što je neko spomenuo, koleginicinom bratu je na vrata došla milicija sa pitanjem "da li je odavde ukraden bicikl?" Uhvatili su lopova i pošto je priznao gde i šta je krao, oni su na osnovu toga zapucali i odveli vlasnike u taj magacin na "prepoznavanje" svojih bicikala. Zanimljiv deo priče je ta, da tip nije ni prijavio krađu svog bicikla.

Edited by eye of the beholder
Link to comment

na temu kradenih bajseva, ne znam gde se prodaju bajsevi koji su ukradeni ovde. po onom sto pricaju serviseri, dobri bajkovi ukradeni ovde se rasklapaju, farbaju i pretvaraju u nesto sto ne mozes vise nikada da prepoznas i da udjes u trag.

 

sto se tice ovih prodavaca polovnih bicikala koji rade sa uvoznom robom, u velikom broju slucajeva to su kradeni bajkovi po austriji i nemackoj, negde kradeni a negde bogme skinuti sa osiguranja. poslednji bajk koji sam kupio, drumski stevens cija poslednja inkarnacija kosta 2200e a moj koriscen i star nekih 7,8 godina u skoro pa savrsenom stanju sam platio 270e kod poznatog lika iz borce koji prodaje u bubanj potoku i na pancevackom buvljaku, na sebi je imao nalepnicu haspa osiguranja iz nemacke. drugim recima kao da sam 1998. kupio mercedes u crnoj gori, niko nije zaplakao sem osiguravajuceg drustva a za njih nas zabole.

 

zajebavam se. kada sam bio mladji sa gnusanjem sam odbijao ideju da kupim bajk nepoznatog porekla, sada sam tu svoju indignaciju modifikovao da mi je bitno samo da nije saniran ovde. naime, neke 2002. godine sam ovde kupio nov bajk, platio sam ga nekih 550e i bio je brutalan za to vreme posto je sastavljan prakticno po narudzbini, birao sam ram, viljusku, tockove, kasetu, pedale, menjac, kocnice i sve to. taj bajk mi je par godina kasnije ukraden. posle toga sam sve bicikle kupovao na buvljaku ili na oglas, zena i ja ukupno 6 komada, od cega su meni ukradena jos 2. uredno prijavljena muriji, nikad pronadjena sem sto je u slucaju jednog bajka murija pronasla lopova, narkoman ogrezao u ovoj vrsti kriminala, ponovljeni prekrsaji, priznao je kradju, prodao ga je isto jutro na kalenicu za 1000 dinara (vrednost na trzistu je bila oko 300e, toliko sam ga ja bio platio), murija me pitala da li hocu da tuzim decka za odstetu, odbio sam to, 6 meseci kasnije su me obavestili da je pravosnazno osudjen na 18 meseci zatvora za kumulativnu optuznicu. taj bajk je skinut sa gelendera u zgradi, za drugi je lopov u ranim jutarnjim satima preko puta bioskopa balkan izasao na ulicu sa brusilicom i sekao lanac koji nije bio nimalno naivan (neki ABUS srednje kategorije) dok ga nije isekao, na popristu kradje su ostali takvi dokazi ozbiljnog truda da nisam mogao da verujem.  btw, jedan od ta tri sam video u kraju, na njemu je bio stranac koji je vozio pored drugog stranca, bio sam u kolima u jednosmernoj ulici i nisam se snasao i reagovao tako da mogu da ih stignem. po tome sto su stranci zakljucujem da je ili u nekom hostelu ili na nekom rental bike servisu.

 

bottom line ove price je sasvim lican, posteno sam pljunuo ozbiljne pare za dobar nov legalan bajk, ukraden mi je i od tada vise ne dajem ozbiljne pare sto ne znam da li mogu da sacuvam tako da sam prlicno siguran da vozim bajkove sanirane napolju. mozda sam u karmickoj crnoj rupi, verovatno da jesam, ali sta da radim. jedino sto mogu da preporucim svima je da ne stedite na zastiti. nakon secenja lanca na ulici, i zena i ja trenutno imamo karbonske ABUS-e koji kostaju otprilike kao pola bajka, ali vrede. teski su, neprijatno otezavanju voznju ponekad ali se ne otvaraju i ne seku, barem ne ovde poznatim metodama.

Edited by gazza1
Link to comment

ladri di biciclette...

 

nego, ja bi da pazarim banshee spitfire ram, al nemam tolko papirica.

Daj one kontakte:)

 

Slazem se gazzo,  da je jedini spas pazariti neku bolju zastitu, I ja sam uzeo ABUS neki glomazan, pa ga vucem u rancu I kacim ga stalno, makar I na minut.

 

btw, mom kolegi su ukrali u zg, 3 specialized-a,iz garaze,  I posle 2 meseca su ih nasli, pogadjate gde, ovde.

 

Nego, moja prica je isto zanimljiva, ispred kuce, tj ispred vrata, u 2 popodne, su mi uzeli bicikl, koji nisam nasao nikad ofc.verovatno je to rastavljeno/farbano...al opet sam uzeo novi bajs.

Link to comment

jedini je spas ne ostavljati bajs nenadgledan, ukoliko je to moguće

što se tiče cikloberze, čula sam priču da redovno austrijanci redovno pronalaze svoje kradene na tom sajtu kako se prodaju po smešnim cenama, i ne mogu ništa..

avaj

ja znam da moja dva svakako nisu kradena, i malo mi je lakše

Link to comment

jedini je spas ne ostavljati bajs nenadgledan, ukoliko je to moguće

što se tiče cikloberze, čula sam priču da redovno austrijanci redovno pronalaze svoje kradene na tom sajtu kako se prodaju po smešnim cenama, i ne mogu ništa..

avaj

ja znam da moja dva svakako nisu kradena, i malo mi je lakše

Bukvalno je svuda samnom , jedino ako ulazim u neku prodavnicu na 10-15 minuta vezem ga podebljim Masterovim u-lockom i poskidam sediste i brzinomer ... pa sta mi bog da ...

Ako sledece godine kupim onaj Giantov "Anyroad"(na koji sam se bas naprzio) , juricu neku akciju preko, pa cu ici na taks-free ... sto bi dovelo do neke pristojne konacne cene ...

Link to comment

jel ovo cemu?

sem sto je jako lep

umalo da ga uzmem na dza-bu, kao prosli bajk, kada sam izasla na pauzu za kafu, usla slucajno u radnju i provukla karticu ne razmisljajuci jer mi bio lep

 

u stvari pitanje je - u cemu je ta velika razlika da li je aluminijumski ili ovaj ram jer po tezini nije? (sem u ceni)

 

ovde je 25k

Link to comment

ako ćeš ga voziti iole ozbiljno, većinu opreme moraćeš da zamenuš za manje od godinu dana

ne, mislila sam da ga vozim sezonski, povremeno. i da ga vucem sa sobom kad idem na odmor negde gde su putevi dobri

Link to comment

 Vidi sta sam nasao  :cool: , verovatno danas narucujem sebi ...

 

 

A da naručiš dva? :)

 

Pa mi zvizneš brzom poštom ili kako god da ti odgovara, ja pokupim i sl... I naravno, uračunaš mi apsolutno sve stavke :) Poštarina, pdv i šta li već?

Link to comment

Vazi , najmanji problem ... Dobro je sto stize iz UK pa ce se cekati max do 10 dana , kontaktiracu prvo prodavca da vidim da li moze da provuce kroz jedan shipping ako ne,  200 din gore-dole mislim da ne pravi problem ...

 

p.s. Ovi su najpovoljniji i ako naplacuju shipping ali imaju samo crnu boju , meni ona apsolutno odgovara , nadam se i tebi ?

Link to comment

ako ćeš ga voziti iole ozbiljno, većinu opreme moraćeš da zamenuš za manje od godinu dana

 

U bre belch, ti ne silaziš sa bajsa.

 

Ja menjam lanac na svakih otprilike 5 hiljada km. Ostalo mi traje znatno duže.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...