Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ma kakav sajt. To je kriminal. :)

 

Kod jednog imaš na licu mesta fin izbor. Kod ovog drugog (kod kog sam ja uzeo) okreneš telefon, kažeš šta ti treba, koliki ti je budžet i čekaš. Nekad to potraje, ali se isplati.

 

 

Kakvu bre akciju? Kakvi narkići? Šta pričaš ti? Ljudi nabavljaju nove bajseve i prodaju ih kao polovne bez tragova korišćenja(mada su počeli sa polovnim kao čovek od koga si kupio bicikl). Oglašavaju se itekako po cikloberzama. Iako verujem da su falsifikovani, iscimaju se i za neke ozbiljnije papire od 1 dokaza o špediciji. Sarađuju sa biciklističkim klubovima ne 10 nego 30 godina, itd. Jbt, počeh da šanerometrišem.

 

Suština je da nema osnova da deliš moralne lekcije samo zato što naivno veruješ da se legalnost argumentuje stažom na internet portalu, anonimnim preporukama i trans speed dokumentaciji. Ne bih se ni cimao uopšte da si napisao da bi trebalo isključivo kupovati bajs sa papirima. Ovako si licemeran, patetičan i bezobrazan, pa mi teže da prećutim.

Barem pogledaj sta si pisao ako vec ne mozes da zapamtis ... Prvo se zgrazavas sto je neko spomenuo oglasavanje tih tvojih kriminalaca i pozivas da samo naruce sta da im ovi maznu , posle pricas o visedecenijskom saradnjom sa savezima ... papirima ... i itekakom™ oglasavanju ...

 

p.s.Molim te , ne nastavljaj dalju diskusiju o tvojim usavrsenim lopovima na ovom humanom topiku , ako imas potrebu za licnu raspravu pm ti je dostupan, odgovoricu ti rado ...

...

Edited by Geo
Link to comment

Ne zanima mene ništa lično da bih ti slao PM.

 

Previše si maliciozan. Niti sam se zgrozio u tom postu, niti sam ikoga pozvao da naručuje bajs koji će motivisan tom narudžbinom da bude ukraden. Kriminalci nisu moji. Ja ih samo nazivam pravim imenom (i tvoje i moje).

 

Nasmejao sam se na pitanje da li dileri na crno imaju registrovan sajt specijalizovan za tu namenu. To se radi po oglasima, društvenim mrežama, i inim alternativnim kanalima. U tim postovima kontradiktorno je samo tvoje tumačenje. Ovde se ne libiš da vitlaš terminologijom koja uključuje narkiće, kriminalace, mažnjavanje, a ovamo ti je ok da kupiš ilegalan bajs ispod cene, proglašavaš ga legalnim i to sve pod plaštom moralnog svetonazora.

Link to comment

Kralju kralju! ovo, plastom moralnog svetonazora je jako jako:)

 

salim se naravno.batalite pricu, ode u majcinu...

 

fala za ovaj servis kod sajma, idem danas posle posla da ostavim bajs, pa javim kako je odradio servis

Link to comment

Ne zanima mene ništa lično da bih ti slao PM.

 

Previše si maliciozan. Niti sam se zgrozio u tom postu, niti sam ikoga pozvao da naručuje bajs koji će motivisan tom narudžbinom da bude ukraden. Kriminalci nisu moji. Ja ih samo nazivam pravim imenom (i tvoje i moje).

 

Nasmejao sam se na pitanje da li dileri na crno imaju registrovan sajt specijalizovan za tu namenu. To se radi po oglasima, društvenim mrežama, i inim alternativnim kanalima. U tim postovima kontradiktorno je samo tvoje tumačenje. Ovde se ne libiš da vitlaš terminologijom koja uključuje narkiće, kriminalace, mažnjavanje, a ovamo ti je ok da kupiš ilegalan bajs ispod cene, proglašavaš ga legalnim i to sve pod plaštom moralnog svetonazora.

Stvarno sam bukvalno shvatio (tvoj prvi post) da znas par lokalnih lopova (narkomana) i da nudis drugima njihove usluge (da maznu nekom bajs po porudzbini) ... Zato je i reakcija bila takva , posle si to prestavio sasvim drugacije ... U svakom slucaju nista nije bilo licno niti mi je namera da ovaj dragi topik trujem malicioznim upadicama prema drugim sagovornicima ...

Sto se tice mog bajsa ja za njega imam priznanicu sa potpisom i podacima podavca (koji neprekidno 10 godina prodaje te "polovnjake" javno) i nemam nikakvu smetnju u slucaju da se nekako ispostavi da je ukraden da do istog dovedem organe reda i povratim svoje pare (na ovaj ili onaj nacin) , meni to dosta znaci i verovao ti ili ne ja taj bajs vozim totalno opusteno i ne dozivljavam ga kao ukradenu robu ... Da mi neko ponudi bicikl zvanicno kao "ukradeni " sigurno ga ne bih kupio jer onda ne bih imao pravo da se bilo sta bunim i snosio bih pune posledice (na stranu sto bih ga sve vreme dozivljavao kao neciju nesrecu)... 

 

@Montmorency 

stvarno je jako jako smesno bilo   :puke:

Link to comment

iskreno, ne bih kupio nikad dekranovic bajson. da ne ulazim u razloge zbog cega, ali sam hteo nesto drugo da napisem, a tice se kradje i onog snimka sa neke strane gde se "makazama" sece "sajla".

 

ja u ulazu imam troje vrata koja se zatvaraju + kamera i pored toga bajsevi se kradu. evo, bas pre nekih nedelju dana. sve uredno na kameri zabelezeno i odneto u policiju. hocu da kazem, ako je neko nameracio nesto da uzme/otme/stavec, ne postoji "sajla" "snimak" "vrata" "kamera".

 

ovo ne znam 100% prica se, da, policija juri samo bajseve koji kostaju vise od 300evra. jel ima neko iskustva sa ukradenim bajsom i ovom cifrom, a da mu je vracen?

Link to comment

Ma ta cifra sluzi samo da se gospodin iz supa smiluje i otkuca kao neki zapisnik ... Realno boli ih tuki i da vredi 2000e ... Nekad navataju neke lopove slucajno i pokupe im sve sto su skladistili  ,pa taj zapisnik moze da ti olaksa kasnije preuzimanje istog . Koliko mi je poznato ne znam ni za jedan slucaj da je policija ganjala neciji ukradeni bajs (onaj Japanac se ne racuna). Sve u svemu , ostaje ti jedino da se sam glumis detektiva i ganjas lopova uz pomoc sto vise ljudi sa staza (tu je i bilo nekih uspeha) . Jedina sigurna varijanta  je bajs u stanu sve ostalo je veoma rizicno i nema te brave koja ce te spasiti ...

 

p.s. Pre neku nedelju , gledao na tv izvestaj iz SUP-a NBGD imaju sigurno pedesetak(mozda i 100) bajsava u nekom magacinu na gomili  i cekaju da ljudi dodju i prepoznaju ih ... Kapiram da ne zovu ostecene telefonom , vec ako slucajno cujes i odes oni ti omoguce da pogledas ...

Edited by Geo
Link to comment

tako sam i ja mislio, ne zanimaju se da pronadju. japanca necu ni da spomenem koliko je to licemerno. polomise se da pomognu nekom tamo, ko ti verovatno nikad vise nece doci, a ne pomognes svom gradjaninu, nekome ko je stalno ovde... nemoj pogresno da me razumes, meni je drago sto su pomogli japancu, ali bi mi isto tako bilo drago da se pronadju bajsevi odavde, ljudima koji zive ovde. nije to samo bajs, sama cinjenica da ti neko lomi bravu od vrata je hevi-stres. ovaj sto je ukraden pre nedelju dana, pre nego sto su uspeli da ga uzmu, izlomili su jos jedna vrata, ali nisu uspeli da uzmu bajs.

Link to comment

 

Sto se tice mog bajsa ja za njega imam priznanicu sa potpisom i podacima podavca (koji neprekidno 10 godina prodaje te "polovnjake" javno) i nemam nikakvu smetnju u slucaju da se nekako ispostavi da je ukraden da do istog dovedem organe reda i povratim svoje pare (na ovaj ili onaj nacin) , meni to dosta znaci i verovao ti ili ne ja taj bajs vozim totalno opusteno i ne dozivljavam ga kao ukradenu robu ... 

Pretpostavljam da imas uredan racun sa obracunatim PDV-om, PIB brojem, itd, itd?

 

Priznanica sa potpisom  :isuse:

Link to comment

@hoff...

Da, ostaje ti samo sam da se boris kao i u vecini slucajeva u ovoj nesrecnoj zemlji ...

 

Pretpostavljam da imas uredan racun sa obracunatim PDV-om, PIB brojem, itd, itd?

 

Priznanica sa potpisom  :isuse:

..., to mi sluzi(nedaj boze) samo za muriju , besnog vlasnika ... i za doticnog gospodina kada budem uzimao pare nazad ... ...

Edited by Hamlet Strašni
vredjanje
Link to comment

@hoff...

Da, ostaje ti samo sam da se boris kao i u vecini slucajeva u ovoj nesrecnoj zemlji ...

 

... , to mi sluzi(nedaj boze) samo za muriju , besnog vlasnika ... i za doticnog gospodina kada budem uzimao pare nazad ... ...

:lol:

 

Imas li ti uredan racun ili ne?

Ili ces da nastavis da ovde drugima drzis predavanja iz primenjenog postenja?

 

A priznanica ce da ti pomogne kod murije i kod doticnog gospodina, samo tako.

Kod vlasnika narocito  :lol:

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

geo, nemoj da padas u vatru, namenski hoce malo da te potpali, taj fazon kako bi njemu bilo dobro. znam, bilo je reci o ovom topicu na drugom topicu u fazonu... "hahhahhaha bajkeri se svadjaju, hahahhah LOL"

 

namenski, priznanica sa potpisom moze da pomogne na sudu, ako slucaj dodje do istog.

Link to comment

geo, nemoj da padas u vatru, namenski hoce malo da te potpali, taj fazon kako bi njemu bilo dobro. znam, bilo je reci o ovom topicu na drugom topicu u fazonu... "hahhahhaha bajkeri se svadjaju, hahahhah LOL"

 

namenski, priznanica sa potpisom moze da pomogne na sudu, ako slucaj dodje do istog.

Ko sto napisah , nedaj boze , do toga realno nikad nece ni doci ... Uzeo bih svoje pare nazad i bez nje i nekom tamo vlasniku vratio uredno bajs ...

Trola , naravno necu vise hraniti , alarmantno je vec debeo ...

Edited by Geo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...