Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Da kupio sam bajs od coveka koji je na ciklo berzi od osnivanja i za koga pouzdano znam da uvozi te polovnjake iz inostranstva... a ne od lokalnih narkomana!

Sto ne krenes sam da krades ako je to vec legitimna delatnost I operisan si od moralnih skrupula? Mnogo ti je isplatljivije ...

 

:D

 

Pa ja o tim trgovcima, preprodavcima na crno i govorim. Kod njih su bicikli značajno jeftiniji nego što se mogu naći u inostranstvu, pa ih eto, kolokvijalno zovem šanerima. Kupovina bicikla od takvih nosi ogroman rizik da je bicikl kraden i da se potpuno neosnovano vozikaš srećno i opušteno. Mani me pouzdanih informacija. Jedini pouzdani su papiri, a ti likovi ih po pravilu nemaju, nemaju ni svoje sajtove, ni firme, nego se kao fizička lica švercuju po malim oglasima. Jedino ako praviš veliku razliku između lokalnih i kseno narkomana, mada se pretpostavljam i kod tog tvog može naći 'polovnjak' kao nov po ceni od 1000 evra dok na sajtovima nov košta 3. Da nije sa NBG-a ili iz Zemuna? Nema potrebe da odgovoriš, naravno.

 

Pritom, nikome nisam delio savete (to izbegavam generalno u životu), pa ne moraš baš ni ti meni. Odnos principa i kompromisa mi je sasvim uravnotežen, te uopšte nema potrebe da se osetiš pozvanim da intervenišeš. Dovoljno je licemerno što pedalaš inostranog 'polovnjaka' kupljenog od dilera na crno, a ovamo deliš moralne lekcije o vožnji kradenih bicikala.

 

Ako je neki moj post ugrozio pravila foruma, molim da se obriše.

Link to comment

To nikad necu moci saznati , niti imam nameru da obilazim zemlje evropske unije u  potrazi za istinom... ja sam ga kupio posle mnogo preporuka od doticnog kao legalni polovni bajs (cak mi je dao i neke papire sa spedicije za neki grupni uvoz)... Covek prodaje 5-6 godina na ciklo berzi i do sada su ljudi imali samo najbolja iskustva sa istim....  U svakom slucaju velika razlika u odnosu na  odlazak kod lokalnih narkica sa narudzbinom da se unesreci neki sugardjanin  ...

Ovo je već hilarious.

 

Pobogu. Legalni polovni bajstmili bilo koji drugi andrak ide sa računom iz prodavnice i sa kupoprodajnim ugovorima za svaku promenu vlasništva. Ovaj car ti je dao špediterski list kao dokaz da možeš da ga voziš bez bojazni da će neko da ga prepozna (ja bih to protumačio čak i kao suptilan signal da je maznut negde daleko). Kako se legalnost zaboga dokazuje perporukom, papirom da je bajs putovao i stažom na forumu?

Link to comment

Lupas gluposti ponovo a sam si svestan zasto tvoji narkomani ne daju na biciklisticke portale svoje ponude ,vec ih prodaju po lokalnim jazbinama I kada bas prigusti na bubanj potoku Ili pancevackom buvljaku ... Moj preprodavac ima vec deceniju puno ime I prezime ,adresu na najpoznatijem biciklistickom portalu I dostupan je svim drzavnim aparatima da provere poreklo sumnjive robe...

 

P.s.Naravno da cu deliti moralne pridike osobama koje javno nude usluge lokalnih lopova..."da naruce bajs pred njihovu sledecu akciju"

Edited by Geo
Link to comment

+1

 

montmorency, probike u patrijarha gavrila

Dugo sam njima bio jako zadovoljan ali poslednji put kad sam oterao rezervni bajk...

 

- trazili vise nego duplo para nego sto smo pogodili

- cackali stvari koje im niko nije rekao da cackaju. 400 kinti za stelovanje kocnice koju nisam siguran ni da su pipnuli.

- ono glavno sto su trebali da poprave nisu ni popravili

Edited by katamaran
Link to comment

:isuse:

Pazi ovog pametnjakovica sto se hvata za glavu , to sam uzgred spomenuo a ne kao krucijalni dokaz da je legalno uvezeno... Meni je u celoj prici bitno da se za deset godina niko nije zalio da je prevaren ili da se ispostavilo da mu je uvaljen ukradeni bicikl ...

Link to comment

Lupas gluposti ponovo a sam si svestan zasto tvoji narkomani ne daju na biciklisticke portale svoje ponude ,vec ih prodaju po lokalnim jazbinama I kada bas prigusti na bubanj potoku Ili pancevackom buvljaku ... Moj preprodavac ima vec deceniju puno ime I prezime ,adresu na najpoznatijem biciklistickom portalu I dostupan je svim drzavnim aparatima da provere poreklo sumnjive robe...

 

P.s.Naravno da cu deliti moralne pridike osobama koje javno nude usluge lokalnih lopova..."da naruce bajs pred njihovu sledecu akciju"

 

Kakvu bre akciju? Kakvi narkići? Šta pričaš ti? Ljudi nabavljaju nove bajseve i prodaju ih kao polovne bez tragova korišćenja(mada su počeli sa polovnim kao čovek od koga si kupio bicikl). Oglašavaju se itekako po cikloberzama. Iako verujem da su falsifikovani, iscimaju se i za neke ozbiljnije papire od 1 dokaza o špediciji. Sarađuju sa biciklističkim klubovima ne 10 nego 30 godina, itd. Jbt, počeh da šanerometrišem.

 

Suština je da nema osnova da deliš moralne lekcije samo zato što naivno veruješ da se legalnost argumentuje stažom na internet portalu, anonimnim preporukama i trans speed dokumentaciji. Ne bih se ni cimao uopšte da si napisao da bi trebalo isključivo kupovati bajs sa papirima. Ovako si licemeran, patetičan i bezobrazan, pa mi teže da prećutim.

Link to comment

Momak koji je radio u Pirani je otvorio servis kod Stenke. 1000 dinara je servis. Dobar je majstor.

 

Delim iskustvo sa katamaranom oko servisa u P. Gavrila (ako je to bivša Dušana Bogdanovića). Bili su dobri na početku, kad je Dejan radio sam.

Link to comment

Katamaran, sta znaci trazili duplo vise para nego sto ste pogodili?

 

Kad sam im doterao bicikl dogovorili smo jednu cifru za servis zadnje glave a kad su ga sutra zavrsili trazili su mi vise nego duplo para jer su samoinicijativno stelovali kocnicu i zamenili jednu gumu. Najludje sto je i posle njihove intervencije zadnji tocak setao jer nisu umeli da nameste neki centralni sraf. Vrlo moguce da zadnja glava nije ni trebala da se servisira jer je setao zbog tog srafa. Na kraju mi je taj sraf zamenjen za smesne pare u Kapriolo servisu u luci Beograd.

 

Sa ovim Kraljevim sa staze nemam direktna iskustva al smo jednom popricali i deluje mi ok majstor :)

 

njegov fejs

https://www.facebook.com/Casperbgd?fref=ts

 

Nego moram da primetim zabrinjavajuci porast broja idiota koji voze bez ruku po stazi. Juce sam se mimoisao sa bar 20

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...