Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Ne mogu da verujem da se savetuje ljudima da kupuju ukradene bicikle , sa sve proverenim lopovima kod kojih mozes da porucis :isuse: ? Da je spejs satl od bajsa u pitanju ne bih se osecao srecno i opusteno u voznji sa njim (sto je valjda neki cilj u ovoj nasoj rekreaciji )  ... Da ne pricam sto sa tim cinom posticemo jos vecu kradju istih i fakticki postajemo legitimni deo te krimogene sfere u ovom nesrecnom drustvu...

 

p.s. Imate sajt Cikloberze , gde ima na hiljade odlicnih polovnjaka u savrsenom stanju ... Gledajte preporucene prodavce koji su vec dugo na sajtu ...

Link to comment

Ne mogu da verujem da se savetuje ljudima da kupuju ukradene bicikle , sa sve proverenim lopovima kod kojih mozes da porucis :isuse: ? Da je spejs satl od bajsa u pitanju ne bih se osecao srecno i opusteno u voznji sa njim (sto je valjda neki cilj u ovoj nasoj rekreaciji )  ... Da ne pricam sto sa tim cinom posticemo jos vecu kradju istih i fakticki postajemo legitimni deo te krimogene sfere u ovom nesrecnom drustvu...

 

p.s. Imate sajt Cikloberze , gde ima na hiljade odlicnih polovnjaka u savrsenom stanju ... Gledajte preporucene prodavce koji su vec dugo na sajtu ...

 

De, de sa etičkim kodeksom. Kad kupuješ polovnjak na cikloberzi, pretpostavljam da insistiraš na papirima, proveravaš u policiji serijski broj, etc.

 

Kod nas ne možeš ni da kupiš nov vrhunski bajs, bez da ne ideš ovim nezvaničnim kanalima. Ja sam preko šanera kupio novi bajs i nove naočare, kupujem opremu redovno u prodavnici koja uvozi opremu preko saveza i tako izbegava plaćanje poreza. I garderobu kupujem kod šanera. Izgleda da sam od glave do pete uvučen u kriminogenu sferu i pretpostavljam moralno nekvalifikovan za vaše poimanje sreće i opštenosti.

Link to comment

U državi gde možeš da ostaneš bez bajsa koji se zavezan i nalazi zaključan u podrumu zgrade, a narodnu muliciju bole uvo da se time bavi jer je "bože-moj-biciki-su-za-decu".

Lakše mi je da kupim biciklo sumljivog porekla koji sam platio 200 jura i koji je odličan,

nego da kupim neki low-end biciklo za iste pare u koji cu morati da uložim još toliko da bi bio "malo-bolje-od-solidnog" i da ga ukradu dve godine kasije.

 

jbg niste vi ti koji kradete.....

Link to comment

znaci posto zivis u drzavi gde se kradu bicikli iz podruma a miliciju to bas I ne zanima, ti treba da kupis jedan takav, kome je neki kretenoid ukrao iz podruma, zato sto je jeftin a dobar.aj onda sve tako da kupujemo:):).overandout

 

 

hvala Belch, bio sam jednom kod njih na serisu, a I taj bajs koji je posle neki srecnik pazario za nerealno malo para, sam kupio od njih.provericu

Link to comment

znaci posto zivis u drzavi gde se kradu bicikli iz podruma a miliciju to bas I ne zanima, ti treba da kupis jedan takav, kome je neki kretenoid ukrao iz podruma, zato sto je jeftin a dobar.aj onda sve tako da kupujemo:) :).overandout

jbg - to je sfera u kojoj takav princip funkcioniše besprekorno.

...ko mi kriv kad sam siromašan ....

Link to comment

De, de sa etičkim kodeksom. Kad kupuješ polovnjak na cikloberzi, pretpostavljam da insistiraš na papirima, proveravaš u policiji serijski broj, etc.

 

Kod nas ne možeš ni da kupiš nov vrhunski bajs, bez da ne ideš ovim nezvaničnim kanalima. Ja sam preko šanera kupio novi bajs i nove naočare, kupujem opremu redovno u prodavnici koja uvozi opremu preko saveza i tako izbegava plaćanje poreza. I garderobu kupujem kod šanera. Izgleda da sam od glave do pete uvučen u kriminogenu sferu i pretpostavljam moralno nekvalifikovan za vaše poimanje sreće i opštenosti.

Da kupio sam bajs od coveka koji je na ciklo berzi od osnivanja i za koga pouzdano znam da uvozi te polovnjake iz inostranstva... a ne od lokalnih narkomana!

Sto ne krenes sam da krades ako je to vec legitimna delatnost I operisan si od moralnih skrupula? Mnogo ti je isplatljivije ...

Link to comment

Taj što uvozi polovnjake iz inostranstva jesu li to baš "polovnjaci"?

Jer ima i tih koji se ograšavaju po fejsbucima, kupujem-prodajem i sl., a uvoze kradene bajseve.

 

A stvarno je degutantno preporučivati ljudima da kupuju kradene bajseve. Ako baš to morate da radite pišite im na PM.

Mislim, nisam ni ja neko ko može da drži moralnu pridiku o tome, ali ne morate na sav glas.

Link to comment

Ako se nešto prodaje po mnogo nižoj ceni od realne, svakako je pre "polovnjak" nego polovnjak... I zato je mnogo isplativije kupiti "polovnjak" od novog bicikla, ali isplativnost nije jedini kriterijum kod kupovine. Uvek bih pre vozio lošiji legalan bicikl, nego bolji "polovni", ako ni zbog čega drugog onda zbog toga što se ne bih osećao dobro da vozim bicikl koji je nekom ukraden.

Link to comment

Taj što uvozi polovnjake iz inostranstva jesu li to baš "polovnjaci"?

Jer ima i tih koji se ograšavaju po fejsbucima, kupujem-prodajem i sl., a uvoze kradene bajseve.

 

A stvarno je degutantno preporučivati ljudima da kupuju kradene bajseve. Ako baš to morate da radite pišite im na PM.

Mislim, nisam ni ja neko ko može da drži moralnu pridiku o tome, ali ne morate na sav glas.

To nikad necu moci saznati , niti imam nameru da obilazim zemlje evropske unije u  potrazi za istinom... ja sam ga kupio posle mnogo preporuka od doticnog kao legalni polovni bajs (cak mi je dao i neke papire sa spedicije za neki grupni uvoz)... Covek prodaje 5-6 godina na ciklo berzi i do sada su ljudi imali samo najbolja iskustva sa istim....  U svakom slucaju velika razlika u odnosu na  odlazak kod lokalnih narkica sa narudzbinom da se unesreci neki sugardjanin  ...

Edited by Geo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...