Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

 

 

Poznajem ga tu i tamo. Prošao sam bajsom više puta tuda. Ne bih rekao da je u pitanju Duboki potok, jer je on relativno udaljen od glumčevog brda. GSP vozi do Glumčevog brda (405). Ima i neka 405L koja vozi niz brdo skoro do Barajeva pa pravi krug. Ako ideš sa 405 onda nemaš mnogo šta da pogrešiš jer ona završava tu. Onda samo nađeš nekog lokalca koji će ti reći gde je obdanište.

A možeš da pođeš i sa nama pa kada stignemo tamo pitamo lokalce. ;)

Nasao! :)

 

Ja se jos cudim kakav je fenomenalan vazduh tamo al mi je sve bilo jasno kad sam uradio odzum. Odavno se nosim mislju da begam tamo ali sam sad jos zapaljeniji. Prva komsinica se izlecila od astme kad je zbrisala tamo sa NBGD-a

 

http://binged.it/1ow5n2L

Ne vidi se od drveca al u dnu placa je potok. Pardoniram na off-u  :blush:

 

ontopic: naravno ni danas nisam smogao snage za voznju  :thumbd:

Edited by katamaran
Link to comment

To je s' onu stranu Glumčevog brda. Okrenuto ka Bg-u. Verovatno je i dobar pogled ka gradu?

 

Tura danas je bila zanimljiva. Marfijev zakon nas je dobro potkačio na početku, dok smo se kasnije stabilizovali.

Delija je ostao bez zadnjeg točka, dok je ovaj drugi dečko pogrešio mesto sastanka, a telefon nije imao da bi se čuli.

Delija je otišao da sređuje točak, a ja sam ipak uspeo da se sastanem sa drugim članom elipe uz pomoć štapa i kanapa - fejbuka, poziva, posredovanja.

Konačno smo krenuli u podne.

Do Avale smo vozili bez pauze, a u podnožju smo zastali da se opskrbimo čokoladicama i tečnošću.

Odtatle skretanje za Ripanj i odličan pogled na grad.

IMG_1122.JPG

 

Onda spust do pruge i tu skretanje za Belu Reku i prolazak po očajnom putu pored fabrike Minel transformatori.

Tu smo stigli do jezera na kom je bilo tek 10ak ljudi i tu odmorili 15-20 min.

IMG_1139.JPG

 

Link to comment

IMG_1140.JPG

Od jezera ide ubitačan uspon, nekih 400-450 metara. I posle uspona ima dosta uzbrdo, ali u delove koji su ravni, a ono što je uzbrdo nije toliki nagib.

Kada smo izašli na glavni put saputnik-sapatnik je izrazio sumnju da će moći da izvuče uspon od Barajeva, pa smo odustali od planirane rute i okrenuli se kad Ibarskoj magistrali. Na Magistralu smo izašli malo posle motela Šarić i spustili se ka Sremčici.

Odatle, milina. Prvo nizbrdo niz Sremčicu, a onda spust ka Ostružnici i divni predeli bez imalo saobraćaja.

IMG_1156.JPG

 

Od Ostružnice je na pljuc do Ade, pa smo brzo stigli do tamo i seli u neki kafić da odmorimo.

Tu smo naleteli na Deliju koji je u međuvremenu sredio točak pa je odvezao neku svoju turu.

Link to comment

Lepota :) Ja bih definitivno ostao mnogo vise od 15-20 minuta pored jezera.

 

Okrenuto ka Bg-u. Verovatno je i dobar pogled ka gradu?

 

Nije okrenut ka BG. Plac je na nekoj nizbrdici gde je najvisi deo otprilike u pravcu Ade. Sto se pogleda tice gde god se okrenes vidis samo silno drvece i retke kuce. :)

 

Sad me fascinirao momenat da gledano po mapi kraj Ade je maltene na istoj udaljenosti do Glumcevog brda kolko do moje sadasnje lokacije a to mi je dnevna ruta. Jel moze da se stigne do tamo od Ade nekim bezbednim putevima? Nekako sam bio dojma da je |G. brdo predaleko za biciklu al mi sad ne deluje tako.

 

edit:

 

 

I onda stazom do Brankovog mosta, a odatle razlaz kućama.

attachicon.gif IMG_1171.JPG

Delija u retrovizoru  :)

 
umetnos'
 
super fotka
Edited by katamaran
Link to comment

Lepo.

A kako nastrada Delija, tj tocak?

HAARP ga napao posto sam krenuo u voznju ka Barajevu. Nesto se klatio tocak, pa sam pre desetak dana zamenio osovinu. Do juce je bilo kako treba i danas je u jednom trenutku poceo da blokira tocak. Nesto se sjebalo u samom tocku, pa sam morao da menjam ceo tocak. Sreca je da je crklo na samom pocetku. Ne znam sta bih radio sa takvim kvarom negde na pola Sumadije.
Link to comment

Uf, tough luck.

Meni je to i inace jedan od gadnijih tripova, da mi se bajs sjebe u nekoj nedodjiji. Gde ici, koga zvati u takvoj situaciji. Zato uvek u torbicu stavim par hiljada, ako zatreba za servis/taksi.

 

*danas ih pronasao, jer sam prosle nedelje zaboravio da ih izvadim. Woohoo, free money!

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment

HAARP ga napao posto sam krenuo u voznju ka Barajevu. Nesto se klatio tocak, pa sam pre desetak dana zamenio osovinu. Do juce je bilo kako treba i danas je u jednom trenutku poceo da blokira tocak. Nesto se sjebalo u samom tocku, pa sam morao da menjam ceo tocak. Sreca je da je crklo na samom pocetku. Ne znam sta bih radio sa takvim kvarom negde na pola Sumadije.

Zadnji tocak? A ja jos hteo onomad da ti predlozim da se ne zezas sa popravkom nego da uzmes ceo tocak. Mala razlika u ceni a novo je novo.

Link to comment

Lepa turica  po idealnom vremenu (nadam se da vam je i vetar duvao u ledja) ...

 

p.s. Jel ostaje za sledeci vikend "ppp tour de Bojcinska forêt" ?

Edited by Geo
Link to comment

ko ti odgrizo nik?!

 

 

di tebi nestade graf?

 

Samo zenski mozak to registruje i mora da upita gde je deo sto fali...   :D

Maa , cimao Radisu jedno 6 meseci da mi skrati nik , jer me i onako svi oslovljavaju skraceno ...

Edited by Geo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...