Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Otkud zdrav!?
 

A pored toga što nije zdrav, čisto sumnjam da u ovom mazohizmu neko pronalazi istinsko zadovoljstvo. Osim eventualno u tapšanju po ramenu ili invaziji lajkova na fejsu. 

 

Prošle godine sam gledao dokumentarac o cost-to-cost brevetu. Nekom liku su ugradili nešto poput one kragne za povrede vrata, jer nije glavu mogao da drži uspravno koliko mu se spavalo.

Link to comment

Otkud zdrav!?

 

A pored toga što nije zdrav, čisto sumnjam da u ovom mazohizmu neko pronalazi istinsko zadovoljstvo. Osim eventualno u tapšanju po ramenu ili invaziji lajkova na fejsu. 

 

jes, lažu i pate zarad lajkova, sigurno. to bi isto mogao da kažeš za čitavu ekipu ovoga, ovoga ili ovoga, ili pak ovoga, sve zarad lajkova na fejsu.

to koliko će neko guarana da popije ili koliko će da spava je čisto lična odluka.

kada bi bilo više gledanje svojih poslova a manje osuđivanja onih koji se drznu da rade nešto što se vama ne sviđa, bilo bi prijatnije za sve.

Link to comment

U pravu si. Juče sam pročitao i s' obzirom na to da ti je drug, nisam reagovao. Danas mi je Saletov post poslužio kao okidač, usput računajući na to da je jasno da su kritike proistekle iz najbolje namere.

 

Kad već pričamo, profesionalni biciklizam svakako podrazumeva ogromne šokove za organizam, a životni vek biciklista je porazavajuće kratak. Uprkos tome, nisam siguran da stoji paralela koja će efikasno spojiti profesionalni angažman i dobrovoljni mazohizam sa isključivo nematerijalnom satisfakcijom. Pritom, brevet izaziva mnogo veći šok za organizam od tronedeljne trke za koju se čovek sprema ceo život.

Edited by kralj
Link to comment

hoću reći, ni ja prva nisam za guaranu, u životu nisam ni probala ni jedno energetsko piće i svakako da to nije zdravo, ali to nije obavezno na brevetu, i nije zbog guarane opasan. opasan je kad zaspiš na bajsu ko ovaj lik pa se strmopizdiš negde i ne znaš ni šta te snašlo :)

opasno je kad se to radi bez pripreme i plana, a sigurno se može dobro organizovati pa da ne bude baš toliko strašno.

mislim da to ljudi rade iz istog razloga iz kojeg neki drugi trče maraton ili ajron mena ili preplivavaju kanale i lete balonom preko kontitnenata. da bi sebe pobedili, a ne da bi dokazali nešto drugima

 

ja ih prva razumem jer znam koliko uživam u dugim vožnjama i koliko se dobro osećam kad ispunim neki cilj i završim neku vožnju

Edited by belch
Link to comment

to koliko će neko guarana da popije ili koliko će da spava je čisto lična odluka.

 

Pobogu, belch, ne verujem šta braniš! Jel' shvataš da si rekla otprilike "dopingovanje je čisto lična odluka". Da ne kažem nešto teže

 

 

 

hoću reći, ni ja prva nisam za guaranu, u životu nisam ni probala ni jedno energetsko piće i svakako da to nije zdravo, ali to nije obavezno na brevetu, i nije zbog guarane opasan. opasan je kad zaspiš na bajsu ko ovaj lik pa se strmopizdiš negde i ne znaš ni šta te snašlo :)

opasno je kad se to radi bez pripreme i plana, a sigurno se može dobro organizovati pa da ne bude baš toliko strašno.

mislim da to ljudi rade iz istog razloga iz kojeg neki drugi trče maraton ili ajron mena ili preplivavaju kanale i lete balonom preko kontitnenata. da bi sebe pobedili, a ne da bi dokazali nešto drugima

 

ja ih prva razumem jer znam koliko uživam u dugim vožnjama i koliko se dobro osećam kad ispunim neki cilj i završim neku vožnju

Svašta ljudi rade da bi pobedili sebe. To što rade svašta ne znači da je sve to nešto najpametnija stvar na svetu. Naročito, kada može da im se desi da pobede svoje zdravlje.

Link to comment

Pobogu, belch, ne verujem šta braniš! Jel' shvataš da si rekla otprilike "dopingovanje je čisto lična odluka". Da ne kažem nešto teže

 

pa zar nije ? a i ovde nema protivnika da bi dopingom nešto nefer dobio. čovek popio guarane i to čak i nisu neke suludu količine, a čim ga "rade" ne pije ih na dnevnoj bazi.

 

a da li je zdrav bevet ? koga boli dupe. nisu ni profesionalni sportovi, pa ih gledamo. ne vidim da je bevet različit od ajronmena, oba su puš tu d limit aktivnosti, da se čovek proverio. meni potpuno nerazumljivo, ali kome prija neka ne spava.

Link to comment

guarana nije nedozvoljena? i cigare su štetne pa ih ljudi puše, isto i alkohol, droga... ja ne mislim da sam pozvana da nekoga osuđujem, svako ima slobodnu volju da radi sa svojim telom šta hoće, i to ću braniti uvek, nevezano za brevet

 

niko ni ne kaže da je brevet najpametnija stvar na svetu, niti ja govorim da bi svi morali da voze brevet, on je samo jedan od načina na koji ljudi koji vole bicikl uživaju, i to uživanje im se ne može osporiti.

 

i mazohizam je uživanje

Link to comment

'Ajte ljudi, nećemo oko ovoga frontove otvarati. Naravno da svako ima pravo da sa sobom radi šta hoće dok god druge ne ugrožava (osim da se ne vezuje u kolima).

 

Meni se samo učinilo da belch pokušava da propagira tekst iz bloga, a sam blog me je motivisao da se izlajem sa lajkovima na društvenim mrežama. Evo povlačim taj komentar iako svoju vlastitu, intimnu pobedu nad samim sobom ne bih puštao u javnost da mi nije potrebna dodatna satisfakcija. A da... I guarana bi mi dobrim delom obesmislila tu pobedu. ;)

 

Nego, koliko vas ide u nedelju? Ponesite neki aparat. Ja na tom jezeru nikad nisam bio, a ovu turu sam vozio mnogo puta.

Link to comment

naopako, propagiram, samo delim ono što je meni zanimljivo. ja svakako planiram da odvozam brevet sezonu čim budem bila u stanju da sednem na bajs, i nemojte sumnjati u to da ću non stop propagirati svoja iskustva :D

naravno da je deljenje priče dodatna satisfakcija, ne vidim ništa loše u tome, pa i sama sam ovde delila trase koje sam prelazila.

ali svakako nisam vozila SAMO zbog toga. 

svako uživa na svoj način, nekome se uživanje i bol slažu ko pivo i pica

Edited by belch
Link to comment

da pitam ovde ako neko mozda zna, da li ima da se pazari u BG, ili u Srbiji uopste Welgo MG-1 pedale

 

@katamaran

 

One cudne sandale ce ti se sjebati imo.ja sam vozio s grubin sandalama, I ode djon.

 

One keen su ok.ja uzeo neke salomon prosle godine sa vibram-om I zadovoljan, za sad, mada kad idem u setnju, uleti kamencic i uzas.za bajs-ok

Link to comment

@belč i lezilebović

Pod doping gore smatram stvari koje te ojačaju trenutno, ali te na duge staze sjebavaju.

I naravno da svako može da radi sa svojim telom/životom šta želi. To nigde ne sporim. Samo primećujem da brevet nije baš najzdravija zanimacija i da ga ja ne podržavam.

 

@kralj

Na vožnju idemo nas trojica. Delija, ja i lik van foruma.

Ja sigurno nosim aparat. Jezerce je pravo malo skriveno blago. Nije za kupanje, ali je svejedno lepo mesto sa divnom prirodom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...