Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

uvek sam mrzela to suženje kod stenke, poslednje što znam je da su probali da postave znak za zabranjenu vožnju bicikala pored lokala al im nije baš uspelo

Link to comment

Mimix, ja se pre mesec dana preselio baš na Čukaričku padinu i sad kapiram koliko je ovo zahvalna pozivija za rekreaciju. Prvo što sam uradio je da sam reaktivirao bicikl. 

 

Staza na Adi je ok, ali mislim da je održavaju lošije nego samu Adu koja je zaista odlično sređena. Mada možda sam pod utiskom današnjeg pada  :D

 

Ne znam o kojoj stazi govoriš. Na mapama postoji ucrtana neka koja ide od jezera do one petlje. Inače, sada nije moguće preći drum pa direktno sa Padine otići do jezera; mora se ići do OMV pumpe. Što i nije neki problem za bicikliste, ali je bezveze što ne postoji pasarela za sve koji idu peške na jezero, ili u Tempo. 

Edited by pacey defender
Link to comment

ja danas đirao drugovu Gazelu, koju on ne koristi jer je jedan tuljan. ide ko metak al me je sic ubio. doduše, bolje bi mi legao da je pozicioniran malo više. pa htedoh da pitam vas iskusne je l se dupe navikne na ovu neudobnost ili se traži udobniji sic?

Link to comment

uvek sam mrzela to suženje kod stenke, poslednje što znam je da su probali da postave znak za zabranjenu vožnju bicikala pored lokala al im nije baš uspelo

Kad je to bilo? Nesto mi se cini da sam u nekom trenutku video znak za zabrajnjen saobracaj za bicikle koji niko nije jebavao 2%. Koja su banda nasi ugostitelji... da zabrane bicikle na biciklistickoj stazi  :isuse:

 

Da imaju dva grama mozga biciklisti bi im pravili 80% prometa 

 

Bese nekad ok Stenka. Jeftina riblja corba, lepa terasa, ziva muzika... Sada je ko iz horor filmova. Jos ja pre par godina dovukao goste iz Engleske kad im je poplava zeznula terasu. Nisam mogao da verujem na sta lici kad smo dosli.

Edited by katamaran
Link to comment

@pacey defender

Ne znam kako je sada,od kada je napravljena petlja na Obrenovackom putu, ali ranije, pre nego sto je napravljena, mogao si lepo da prodjes kroz sumu do Ade, dosta ljudi je sa Padine prolazilo tuda I postojala je bas lepo utabana staza, sirine bar dva metra...Verovatno su nesto poremetili kada su pravili tu petlju. Verujem da bi sada pretrcavanje puta bilo dosta opasnije, s'obzirom da je put bas sirok na tom mestu (4 trake u jednom smeru, koliko se secam). Neki pesacko-biciklisticki nadvoznjak bii bio pravo resenje......A postojala je jos jedna stazica koja je prolazila pored pandurskog fudbalskog terena I izbijala na Adu onde kod ulaza u pandurski centar, ali nju nisam bas cesto koristio...

U pravu si za Padinu, uopste nije lose naselje za ljubitelje bicikala. Ja sam u to vreme dok sam ziveo tamo,kad god je vreme dozvoljavalo, isao biciklom na posao, radio sam na Konjarniku. Manje vremena mi je trebalo biciklom,nego gradskim prevozom, jedino sto su me panduri redovno sacekivali na auto-putu, I pisali kazne...

Link to comment

ironass :D hvala.

btw totalno sam odlepio na ove multipraktik cargo bajkove tj. trajkove: http://christianiabikes.com/en/category-product/everything-else/

 

al kontam da baš i nisu  za gradove sa uzbrdicama

Ove sto  skupljaju sekundarne sirovine (pretezno papir)vidjam sa pice po svim terenima bez problema ...

Sto se tice sedista ja se recimo na originalno KTM sto sam dobio uz bajs nikad nisam navikao , bolelo je s vremenom manje ali nikad mi nije bilo udobno , cak i preko biciklistickih gaca sa uloskom ... Kupio sam posle odredjenog vremena novo sa gelom i to smatram za jednu od boljih kupovina u zivotu ,,, :)

@Mimix

Lepa prica ... Jeste promenila se dosta Ada od tog vremena,  u nekim stvarima na bolje u nekim na gore ali dalje je po meni najbolje mesto za rekreativnu voznju po Beogradu , samo treba naci najbolji vremenski period (noc - jutro , radni dani ... leti,rano prolece, jesen ...) ,,, Sto se tice samog kvalieteta staze ni tu nemam zamerki , mnogo je bolja od Novo Beogradske strane i 25 maja koje bas fino propadaju ... Gde sada zivis ako nije tajna ?

@ Paceu

Ne rece , kako si mehanicki™ prosao sa padom ... Sve ok , nema ozleda ?

Edited by Geograf
Link to comment

 Jeste promenila se dosta Ada od tog vremena,  u nekim stvarima na bolje u nekim na gore ali dalje je po meni najbolje mesto za rekreativnu voznju po Beogradu , samo treba naci najbolji vremenski period (noc - jutro , radni dani ... leti,rano prolece, jesen ...)

Radni dan na proleće. Jedno vreme sam se stalno vozio Adom u tom periodu. Milina, prazno.

Kada već pričamo o Adi spremam se večeras da napravim jedan krug. Beba je zaspala, nemam više obaveza, pa bi mogao da padne jedan krug. Još kada bih imao jednu limenku piva da iskuliram na obali.

Link to comment

jedino sto su me panduri redovno sacekivali na auto-putu, I pisali kazne...

Saobraćajnica višestruke namene. Kada treba ucrtati međunarodne karte i naplaćivati kazne od biciklista zvaćemo je autoputem. Kada treba organizovati commuting pustićemo tuda javni prevoz i nazvati je Bulevarom Arsenija Čarnojevića (ali nećemo nacrtati žutu traku).

Link to comment

@Geograf

Da ne pisem ponovo, pogledaj post 2204 na strani 147...

Ma znam taj post dobro , samo sam zaboravio da si to ti  :isuse:   Nego ne napisa , sta si odlucio na kraju da uzmes ? Kako ti se cini moj predlog iz posta 2205  :D ?

 

@ Sale 

Nadje li na kraju limenku piva ? 

Edited by Geograf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...