Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

da, oni što brzo voze bicikl na biciklističkoj stazi (:O) su stvarno za hejt. kako se samo usuđuju! na drum s njima!

 

sarkazam off, što smeta brza vožnja, ako je već biciklistička staza u pitanju, i ako svi pravilno voze i ako obilaženja onih brzih nisu nebezbedna (odn kad ide neko iz suprotnog pravca)

Link to comment

Isto što smeta kad vidiš motor na biciklističkoj (uz sve nabrojane uslove). Dobro sarkazam off...

 

Krug oko ade je generalno prepun nagaznih mina - trkača, roleraša, male dece na triciklima, još manje u korpama biciklista i mali milion 'konflikata' sa pešacima pre svega. Drugo, trening biciklom oko ade je oksimoron. Mene ti uniformni likovi (kaciga, slušalice i 30 na sat) neuporedivo više izluđuju (i ugrožavaju) od ovih Pejsijevih.

Link to comment

Ada je napravljena za rekreaciju, tu se slažem. Ako hoćeš da juriš 30kmh idi na drum. Ali i pri rekreaciji se može voditi računa o kolegi rekreativcu, barem tako što se pridržavaš elementarnih pravila, da čak i kada voziš u paru, malo usporiš i zavučeš se iza para dok mimoilaziš vozača iz suprotnog smera. 

Link to comment

Iz ZOBS-a: "Vozač bicikla ne sme da se kreće biciklističkom stazom brzinom većom od 35 km/h."

 

Samo što postoje staze & Staze.

 

Učestvovao sam u jednom od mnoštva urb. projekata vezanih za adu. Problemi na adi su neminovni. Preko biciklističke staze duge 8km dešava se da dnevno pređe 300k hiljada pešaka (to je ako se dobro sećam više od 5 puta nego što prelazi Bulevar npr.). Tu se ne računaju zaposleni, veslači, ragbisti, dostava... Plus, biciklistička na adi je sama po sebi prezasićen koridor i u takvim slučajvima se propisuju specifične norme.

 

Ovaj citat samo govori o nemaru nadležnih za biciklističku problematiku. Projektovana analogija na kolski saobraćaj bi glasila da je maksimalna brzina na putevima Srbije 120 km/h, pa ti teraj niz Koče kapetana i Mišarsku.

Link to comment

Nisam nikad vozio bicikl na Adi, ne znam da li je to zaista biciklistička staza po definiciiji koja se nalazi u ZOBSu (biciklistička staza je put namenjen isključivo za kretanje bicikala). Pretpostavljam da je neka kombinacija pešačke i biciklističke staze.

 

Vožnja bicikla u gradskim uslovima i po gradskim biciklističkim stazama je nešto skroz drugačije od vožnje na koju sam ja navikao. Predjem i po 1000km a da semafor ne vidim. :)

Link to comment

Ja na Adi obicno vozim predvece ili nekad rano jutrom radnim danima (kada sam na odmoru) i raspalim posteno kada god vidim prazan prostor (onaj deo do sume posle golf terena je idealan jer imas paralelno biciklisticku stazu i cestu na kojoj nema automobila uopste)

 

p.s. Naravno kada je guzva ili kad prolazis po Makiskoj strani sa ledja onih kafica , suludo je juriti ...

 

 

@Veloc

Na Adi je klasicna (prava) biciklisticka staza , pesaci imaju svoju dobro udaljenu  ... Ne mogu da verujem d anikad nisi pozelo da se provozas tamo , barem da vidis  :mellow:

Edited by Geograf
Link to comment

Poslednji put na Adi sam bio kad je trebalo uzeti dva pečata za fizičko na fakultetu :)

 

S obzirom da nisam iz BGD i da mi je Fruška bliža od Ade, ne verujem da ću se nekad uputiti na Adu da bih vozio bicikl.  Posebno što ne volim gužvu...

Link to comment

Poslednji put na Adi sam bio kad je trebalo uzeti dva pečata za fizičko na fakultetu :)

 

S obzirom da nisam iz BGD i da mi je Fruška bliža od Ade, ne verujem da ću se nekad uputiti na Adu da bih vozio bicikl.  Posebno što ne volim gužvu...

Izvini , mislio sam da si iz Beograda pa mi bas bilo cudno...

Sto se tice Ade , naravno da je glupo da dodjes na nju iz drugog grada samo da bi napravio taj krug od 7km, veca je fora da voznja bude do nje , obidjes je i zavalis se na plazu i uzivas ... Radnim danima izjutra nije velika guzva !

Link to comment

Baš sam glupo pao malopre na Adi. 

 

Nešto me zeza menjač (na potezu od 3-5 brzine me ne sluša i ponaša se suviše, khm, samostalno). Zagledan u zadnji zupčanik, potpuno dekoncentrisan zbog nekih desetih stvari, a nije ni pomoglo to što sam naleteo na džombu. Epilog, kao kreten krećem da izbegavam prelazak sa staze na travu i umesto da se lepo bacim udesno, na travu, padam posred staze na levu stranu tela. 

 

Debil.

Link to comment

Jbt ova padanja uzimaju razmere epidemije na forumu ...  :ph34r:

Najgore od svega sto smo sami krivi za njih , odnosno samo nasa nepaznja u bizarno glupim situacijama gde ti nije ni na kraj pameti d abi mogao da se skrsis ...

 

p.s. Nisi isao na kraju u Belchinu kuhinju da sredis taj menjac ?

Link to comment

Ovo vase ucestalo pominjanje Ade, podsetilo me na lep period zivota kada sam ziveo na Cukarickoj Padini (1995-2002). Tada na makiskoj strani jezera nije postojala biciklisticka staza, ali nije postojalo ni toliko ugostiteljskih objekata kao sada, pa je, ako ne racunamo letnje mesece kada je uvek bila guzva, bilo pravo uzivanje voziti tuda. Postojao je putic kroz sumu, od Padine do jezera,koji sam obilato koristio. U nekim prolecnim, jesenjim,pa cak I zimskim danima,kada je temperatura vazduha bila iznad 10 C, obozavao sam da vozim krug oko jezera.Ada je tada bila skoro pusta,vek je bilo setaca, ali nikada toliko da bi morala da se smanjuje brzina.Lisce na stazi I svez vazduh. Ipak,najomiljenije su mi bile letnje vecernje voznje, izadjem iz kuce oko 22.h, napravim krug od 10 kilometara, I vec oko 23.h sam pod tusem,spreman za krevet. Ne secam se tacno koje godine su uveli prevoz camcima do Novog Beograda,mislim da bese negde 1997-98, pa mi je I ta varijanta jedno vreme zaokupljala paznju,voznja po NBG-u. Bila je lepa I marsuta od Ade do 25. Maja, mada nisam voleo da prolazim pored Stenke, uvek je tamo bila neka burad sa ostacima hrane, koja nije bas lepo mirisala, a I onaj deo od Stenke do starog zeleznickog mosta nije bio asphalt, nego one kamene kocke, pa je malo truckalo. Bez obzira na sve to, bilo je lepo stici od Cukarice do Kalemegdana,a da ne mora da se prodje preko Mostara.

Tako to nekad bese. 2002. godine sam se odselio odatle, vrlo retko navratim na Adu, I to iskljucivo kao pesak. Poslednji put sam bio pre nekoliko godina, svratio na pice u jedan od mnogobrojnih kafica/restorana sa tic-tuc muzikom I stolovima I lezaljkama na plazi. Promenilo se.Komercijalizovalo se...Sednem u kola, I resim da okrenem na mestu gde onaj putic kroz sumicu, koji ide prema Cukarickoj Padini, na mestu gde on izbija na makiski put. Reko' sebi, 'ajd' kad sam vec ovde, da produzim jos 20-30 metara tim puticem, samo da bacim pogled kako sada izgleda. I cim sam bacio pogled, shvatio sam da sam pogresio, jer vecu kolicinu djubreta odavno nisam video, a sumu su oho-ho proredili, pa vise lici na drvece na deponiji, nego na djubre u sumi. Bese to pre nekoliko godina, ne znam da li se u medjuvremenu nesto promenilo.

I tako...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...