Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Malo hejta, a sve u poslednjih 4-5 dana:

 

- prelazak na crveno na semaforu koji je samo za pešake prolazeći  kroz grupu pešaka koji upravo prelaze :mad: (oni su morali da se sklanjaju i da paze na vajnog biciklistu da ih ne udari)

 

- relativno mali putić koji ravnopravno koriste i pešaci i biciklisti, scena:

nailazim na grupu od 4-5 devojaka koje su zauzele celu širinu putića, usporim i zazvonim im

u susret mi ide biciklista

nekako mi je logično da će usporiti, nije slep, vidi i mene i ove devojke

ali

ne!

on ide punom brzinom pravo na mene, zaustavi mi se onako direkt 2cm ispred valjda da mi "pokaže moga boga" i još mi uzvikne nekim kvazi-očinskim glasom i pogledom kao da me nauči životu "Alo, vozi se desnom stranom!" pa kojom desnom stranom budalčino kad su s desne strane ove devojke i apsolutno imaju prava tu da budu jer je staza za sve.

seronja

 

- i generalni hejt za sve ljude koji u gradskom vozu u vagonu koji je specijalno predviđen za biciklove i to je označeno vrlo vidnim crtežom bicikla gunđaju i hejtuju bicikliste i kao "šta bre radi ovaj bicikl ovde" "vidi koliko si mesta zauzeo/la", prolaze pored biciklova na agresivni način i nekim sarkastično-ljutim glasom "zamole" bicikliste "pa mogu li ja da prođem?!" joj jednom ću nekom takvom reći "ne može" i totalno ću ignorisati pa nek me biju...

Link to comment

Jos samo da si napisala gde se to desavalo  :)

- Mene najvise iznervira kada neki majmuni moraju da voze bicikl po prepunoj Knez Mihajlovoj ulici i to  savim pristojnom brzinom , najtuznije od svega sto su u 90% slucajeva bizgovi od 30+ godina (zreli ljudi) ...

 

p.s. E da , veliki hejt za roditelje koji sede u kaficu(na klupi) i puste dete od 2,3...6 godina da se zajebava sa nekom biciklicom po sred staze  ...  Par puta za malo da ozbiljno nastradam izbegavajuci klince koji odjednom negledajuci ulete na stazu ili naglo prave neko polukruzno(u trenutku dok ih obilazim)  ...

Edited by Geograf
Link to comment

Pre neki dan mi je voznj pocela tako sto mi je neka baba presekla put kolima kad je krenula da se uparkira da bih par kilometara kasnije umalo naleteo na kesu punu upecane ribe koju je debil od pecarosa  ostavio na stazi dok je stavljao stvari u gepek.

 

Obozavam setace na biciklistickoj pored potpuno praznog pesackog dela par metara pored.

Edited by katamaran
Link to comment

Obozavam setace na biciklistickoj pored potpuno praznog pesackog dela par metara pored.

 

Tako kada je moj zet bio u Nemačkoj, šeta se sa Nemcem po nekom šetalištu gde je i staza. Zet malo nagazio na stazu i upozorava ga Nemac da se skloni jer "biciklisti u prolazu znaju da udare. Isture lakat i samo projure"

 

 

- i generalni hejt za sve ljude koji u gradskom vozu u vagonu koji je specijalno predviđen za biciklove i to je označeno vrlo vidnim crtežom bicikla gunđaju i hejtuju bicikliste i kao "šta bre radi ovaj bicikl ovde" "vidi koliko si mesta zauzeo/la", prolaze pored biciklova na agresivni način i nekim sarkastično-ljutim glasom "zamole" bicikliste "pa mogu li ja da prođem?!" joj jednom ću nekom takvom reći "ne može" i totalno ću ignorisati pa nek me biju...

 

Stižem danas na posao, poslednjih 20 metara se penjem na trotoar. U suprotnom smeru se kreće neki deda. Kako me je ugledao unezvren pogled, širi ruke i krsti se: "Bože sačuvaj, šta će čovek sve videti na trotoaru". Ja ga gledam i hoću da umrem od smeha.

Link to comment

 

 

 

Stižem danas na posao, poslednjih 20 metara se penjem na trotoar. U suprotnom smeru se kreće neki deda. Kako me je ugledao unezvren pogled, širi ruke i krsti se: "Bože sačuvaj, šta će čovek sve videti na trotoaru". Ja ga gledam i hoću da umrem od smeha.

Pa taj tvoj primer i nema mnogo veze sa njenim slucajem , i ako sam biciklista isto ne volim da vidim bicikle kako jure trotoarima ... posebno kada setam sa decom ...

Link to comment

Tako kada je moj zet bio u Nemačkoj, šeta se sa Nemcem po nekom šetalištu gde je i staza. Zet malo nagazio na stazu i upozorava ga Nemac da se skloni jer "biciklisti u prolazu znaju da udare. Isture lakat i samo projure"

 

Ja sam ipak miroljubiviji. Pridjem mu na ler da me ne cuje pa onda promenim par brzina odjednom kad prolazim da ga isprepadam menjacem.

Link to comment

Pa taj tvoj primer i nema mnogo veze sa njenim slucajem , i ako sam biciklista isto ne volim da vidim bicikle kako jure trotoarima ... posebno kada setam sa decom ...

Ne volim ni ja, ali nisam vozio 30 na sat, već 10. I nisam mu ni na koji način ugrožavao bezbednost. Reakcija mu je bila kao da je video tenk na trotoaru koji samo što ga nije zgazio.

Edited by salerokada
Link to comment

Penzose iskuliram jer to sve ludo. Pamtim kad mi je kod Palilulske u onoj kosoj ulici pred kola izleteo neki deda sa stapom koji kao da se trudio da ulicu prelazi sto je moguce duzim putem. I to tacno izmedju dva pesacka prelaza. Cenim da je krenuo da prelazi na prvom sa ambicijom da se druge strane ulice dokopa na sledecem. Kad sam se drznuo da mu sviram deda podize stap i poce da vitla na mene sto ga ometam.

 

Pre par dana mi je istrcao neki deda u sorcu pred biciklu. Obicno precutim al ovog sam morao da pitam - kuda atleticar?

 

Penzosi su gori od dece i sa njima uvek ocekujem neocekivano.

Link to comment

ru koji je samo za pešake prolazeći  kroz grupu pešaka koji upravo prelaze :mad: (oni su morali da se sklanjaju i da paze na vajnog biciklistu da ih ne udari)

 

- relativno mali putić koji ravnopravno koriste i pešaci i biciklisti, scena:

nailazim na grupu od 4-5 devojaka koje su zauzele celu širinu putića, usporim i zazvonim im

u susret mi ide biciklista

nekako mi je logično da će usporiti, nije slep, vidi i mene i ove devojke

ali

ne!

on ide punom brzinom pravo na mene, zaustavi mi se onako direkt 2cm ispred valjda da mi "pokaže moga boga" i još mi uzvikne nekim kvazi-očinskim glasom i pogledom kao da me nauči životu "Alo, vozi se desnom stranom!" pa kojom desnom stranom budalčino kad su s desne strane ove devojke i apsolutno imaju prava tu da budu jer je staza za sve.

seronja

Nije mi jasno šta se dogodilo. Stičem utisak da nisi pretekla ove devojke. Ili jesi?

 

Jeste ovaj seronja, zbog stava, ali trebalo bi se držati svoje strane u vožnji i kretati u preticanje tek kada seronja (i oni iza njega) prođu svojim putem.

 

Hejt na Adi za sve zaljubljene parove, nerazdvojne prijatelje i ostalu zgadiju koja misli da je cela 1+1 staza njihova i da je u redu da voze jedno pored drugog dok se mi iz suprotnog smera moramo sklanjati uz desnu ivicu staze.

Link to comment

Juče montiran zanji blatobran. Još samo prednji i spreman sam za kišu :lolol:

Mislim, bio je i prednji, ali je koštao 1500 din. pa su me posavetovali da pogledam na još par mesta pre nego što se odlučim.

Otprilike, sada nema dela opreme koji nisam montirao na bajs - brzinomer, zvonce, prednje svetlo, prednja torbica, nosač za bidon + veliki bidon (0,9l), velika srednja torbica, zadnje svetlo, korpica, zadnji blatobran, lanac za zaključavanje

Imao sam i torbicu za ispod sedišta, ali je smetala svetlu pa sam je skinuo. Bisage montiram po potrebi.

Link to comment

a korpu na korman?

 

inace prednji blatobran je manje bitan od zadnjeg,mislim da minimalno prska ..ja vozim bez prednjeg jer sam ga jednom davno izgubila..,doduse ne vozim po kisi ali po posledicama kise da i ne vidim mu neku potrebu pa je i ostalo tako..

Link to comment

 

Hejt na Adi za sve zaljubljene parove, nerazdvojne prijatelje i ostalu zgadiju koja misli da je cela 1+1 staza njihova i da je u redu da voze jedno pored drugog dok se mi iz suprotnog smera moramo sklanjati uz desnu ivicu staze.

 

+1

 

Mada hejt na kub za one koji adu percipiraju velodromom, ili drugim poligonom za ozbiljni biciklistički trening.

Link to comment

a korpu na korman?

 

 

prednja torbica,

 

 

Fali ti jos samo paktreger :nobles:

 

 

  korpica, 

 

:nobles:

 

Nešto zeza, kvot.

Da, SLS.

 

@ivy: Manje prska jer te ram štiti od prskanja. Ali, samo kada ideš pravolinijski. Kada skrećeš onda kreće kupanje.

Edited by salerokada
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...