Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

a zapravo sam došla da vas obavestim da mi brzine opet rade :D, a i cena je ispala više nego pristojna

 

sve u svemu, na kraju sam ostavila onima ali su bili neki drugi likovi, i bili su normalni (izgleda da je stvarno onaj bio što neko reče u stilu ako ima više od godinu-dve i nije koštao više od k evrića sranje je), i nisu menjali ni lanac ni ceo šaltung nego samo neke manje delove i dobro naštelovali, i to je to :)

 

a inače oko kupovine novog, ja sam generalno lik(ica) koji voli da koristi stvari dok se ne raspadnu, i odeću i obuću i sportske objekte i sve

Tacno sam znao da onaj majstor sa pocetka price svira pimpeku.

Link to comment

Ja sam malo drugaciji i ne vezujem se toliko za predmete , pa kao da jedva cekam neki izgovor da kupim sebi nesto novo (moze se nazvati i ko neki porok :) )...

Pa dobro sve je to ljudski :)

 

Inače ja pamtim svaki od mojih 5 biciklova u životu :lol:

 

Prvi je bio onaj klinački sa pomoćnim točkićima, dobila sam ga za 4ti rođendan (još uvek se tačno sećam, kao i probne vožnjice u sobi :D), i oma su mi skinuli točkiće pa sam oma i naučila da vozim.

 

Pa mi je onda omalio, i mnogo sam se nervirala u proleće pre 8mog rođendana jer mi je novi (veliki "pravi" poni) bio obećan za rođendan, a moralo se čekati par meseci i smarati na prcoljkastom bicikliću.

Pa onda sreća sreća radost neopisiva za 8mi rođ :D (mislim da imam i jednu sliku na onom klinačkom perspicu), i on je super radio kod babe i dede godinama i godinama, naše selo + susedno sam obišla do poslednjeg sokaka.

 

A negde sa 12 godina sam dobila isti takav poni (samo zeleni, a onaj prvi je bio crveni) za Beograd (pošto pre toga moji baš nisu voleli da se vozim po gradu iz očiglednih razloga).

On me je služio verno dugo vremena, s njim sam bila po raznim budžacima u Beogradu, i po Sremčici i Batajnici i gde sve ne, išla često na fakultet, i svašta, dok se nije prilično proronđio. Onda je stajao jedno godinu-dve na terasi pa smo ga poklonili jednom maminom drugu da ga vozika po svom selu.

 

A onda sam krenula u život po Evropi, i kupila ovog žutog sadašnjeg o kome znate sve.

 

A u međuvremenu sam imala i onaj neki kršić™, jer sam nekih 7-8 meseci bila živela na nekoj mansardi a bez ljudskog podruma pa nisam htela da žutog (tada još uvek i prilično novog) ostavljam tek tako. I onda je skoro bila Geografova slika :D, držala sam ga u stanu, u kvazi-predsoblju. I teglila svako malo na taj 4ti sprat bez lifta sa kretenskim stepenicama između 3ćeg i 4tog sprata. Pa pošto je to malo smaralo za svaki dan sam kupila taj kršić za odlazak na posao i tako to i parkirala ga napolju, a žutog samo vikendom za ture i turice. I taj krš je potrajao jedno 4-5 godina dok mu se nije razdesio zadnji točak + oslabile kočnice, e to stvarno nije imalo smisla  popravljati pa sam mu rekla ćao-zdravo.

 

I tako.

Link to comment

Samo da se upišem u klub ljosnutih, ništa se nije dogodilo osim ugruvanosti  desne strane guzice i dlana i lakta i malecke ogrebanosti lakta.

 

A pad je bio bizaran da bizarniji teško da može: naime, uopšte se nisam ni kretala nego sam stala!

I onda spustila prvo desnu nogu kojoj se pak malko iskrenuo članak ali sasvim dovoljno da ljosnem pošteno na zemlju, a bicikl preko mene.

Inače nosila sam relativno težak ranac, može biti da je to razlog.

Link to comment

Dobrodosla u klub palih biciklista "varljivo leto 2014"  :thumbsup:

 

Moja istorija bicikala

 

1.Neki italijanski formula bicikl sa volanom ali ceo metalni ( negde na selu)

2. Poni drap boje "Rog Slovonija" (sto se preklapa po sredini , jos uvek ziv na selu valjda)

3. BMX beli sa crvenim tockovima (mislim najsrecniji dan u mom detinjstvu kada sma ga dobio , poklonjen nekoj familiji bez mog znanja da ne skuplja bez veze prasinu na selu :cry: )

4. Petobrzinac zeleni "Rog Slovenija" (klasican road bike tog vremena , valjda i on jos uvek na selu negde odlozen)

5. MTB "WHEELER" crveni neunistivi  , deore oprema (kasnije prodat drugu , jos ga ima)

6. MTB WHEELER"  beli , Deore + Xt ... dao ga devojci/sadasnjoj supruzi (kasnije ukraden iz podruma u bivsem stanu prilikom selidbe , najverovatnije komsije)

7. MTB "BULLS" crni , perfektna oprema ali posle 5-6 godina zakljucio da mi je ram ipak prevelik pa ga prodao drugu od druga ...

9. MTB "KTM" 29"-er crno-narandzasti , realno najbolji moj bas i rekao bih da mi geometrija najvise odgovara od svih do sada ...

Link to comment

Pozdrav svim ljubiteljima bicikala, i sam sam bio nekada dok sam ziveo u Srbiji,samo tada nisam imao novca da sebi priustim neki dobar. Onda sam dosao u ovu kisovitu zemlju na zapadu i kupio pristojan race bajs "Trek" (placen 1000 e), vozio sam ga intenzivno godinu-dve (nikad po kisi), da bih shvatio da nemam bas mnogo vremena za njega, pa sam ga spakovao i odneo u Srbiju, gde vec godinama stoji u stanu,okrenut naglavacke. I sada, posle oho-ho godina, ponovo mi se vrzma ideja da bih mogao da kupim neki dobar bicikl, nasto kao "KTM 29" koji Geograf pominje.

Elem, kada sam kupovao pomenuti Trek, zeznuo sam se pa sam uzeo ram koji je prevelik za mene, kupio sam 63 cm, a visok sam 183 cm...Znao sam od pocetka da mi je veliki, ali sam ga ipak kupio i zbog brata koji je vislji od mene, misleci da ce odgovarati i njemu i meni. Sada kada gledam ovaj KTM 29, nisam siguran koja velicina rama bi bila najidealnija za moju visinu (183 cm). svaki savet u vezi ovoga je dobrodosao...

Link to comment

p.s. Za Belch i Hjorton jedna slika ;)

 

samo da odgovorim na ovo - u mojoj kući veće su šanse da ću ja biti zamenjena biciklom nego obrnuto :(

 

 a što se tiče veličina bicikala, lako se da izguglati, samo kucaj bike sizes charts pa traži. 

Link to comment

Pozdrav svim ljubiteljima bicikala, i sam sam bio nekada dok sam ziveo u Srbiji,samo tada nisam imao novca da sebi priustim neki dobar. Onda sam dosao u ovu kisovitu zemlju na zapadu i kupio pristojan race bajs "Trek" (placen 1000 e), vozio sam ga intenzivno godinu-dve (nikad po kisi), da bih shvatio da nemam bas mnogo vremena za njega, pa sam ga spakovao i odneo u Srbiju, gde vec godinama stoji u stanu,okrenut naglavacke. I sada, posle oho-ho godina, ponovo mi se vrzma ideja da bih mogao da kupim neki dobar bicikl, nasto kao "KTM 29" koji Geograf pominje.

Elem, kada sam kupovao pomenuti Trek, zeznuo sam se pa sam uzeo ram koji je prevelik za mene, kupio sam 63 cm, a visok sam 183 cm...Znao sam od pocetka da mi je veliki, ali sam ga ipak kupio i zbog brata koji je vislji od mene, misleci da ce odgovarati i njemu i meni. Sada kada gledam ovaj KTM 29, nisam siguran koja velicina rama bi bila najidealnija za moju visinu (183 cm). svaki savet u vezi ovoga je dobrodosao...

 

 

Ima na njihovom sajtu tabela http://www.ktm-bikes.at/fileadmin/user_upload/ktm_v1/Downloads/Groessentabelle.pdf . Naravno, najbolje da probaš pre kupovine.

Kod 29-er bicikala je geometrija malo drugacija + veliki tockovi pa oni ne spadaju u te klasicne podele(mtb, road, hibrid) po tabelama ... Slazem se da je najbolje probati prvo bajs ali sam gotovo 100% siguran da bi ti ovaj od 19" bio idealan...

Phinx_chart_1024x1024.jpg?v=1387200839

p.s. Vozio sam i ovaj najnoviji mtb standard od 27,5" ali i dalje mi se cini da je za pretezno gradske uslove 29" savrsen , topla preporuka pri kupovini istog  ...

Link to comment

Hvala vam na savetima, bice da cu da napravim neki dogovor sa prodavcem, da mogu da zamenim u slucaju da velicina ne odgovara...Poznavajuci sebe, postoji mogucnost da tek posle nekog vremena (nekoliko dana) shvatim da li mi odgovara ili ne...

Link to comment

Moram da spomenem današnju turu BG-Vrčin od nekih 38km iako nam je vođa puta™ u čiju kuću/vikendicu smo išli procenio to na 20, 25max. Put je super zanimljiv, ali i prometan doduše, vijugav, sa konstantim uzbrdicama i nizbrdicama. Nekako sam uspeo mentalno da ignorišem uspone i fokusiram se na uživanje u spuštanjima i ovo mi je verovatno najzanimljivija deonica ikad... Sve je bilo super do skretanja za Vrčin, ali pošto je njegova kuća dalje, na ulasku u naselje je konstantna nizbrdica, jako, jako duga gde sam uspeo da postignem 48km/h ali na momenat, stalno sam kočio i to sa obe kočnice pošto je sve prepuno rupa... Kada smo se spustili do najniže tačke krenuli smo opet uzbrdo barem 800, 1000m i tu je bio kolaps, jer je zaista velika eksponiranost. Izgurao sam bez silaska i stajanja bukvalno do poslednje krivine što je nekih 100m do kraja, zatim sledi još jedno 1km spuštanja do kuće...

Sve u svemu super zabavna tura! Obišlo nas je gomila biciklista, deluje mi i profi bajkera, izzgleda da je ruta popularna jer je sigurno super trening, a i avala je tamo kao zanimljiva destinacija. Inače, sa nama išao lik ima neki trek bajk, mislim da nema 2kg u njemu, strašno, karbon, lagan je kao perce...

Link to comment

Trenutno zivim u UK, a preselio sam se ovde iz Irske pocetkom prosle godine, gde sam ziveo 11 godina. Planiram da se vratim u Irsku u dogledno vreme...

Ni sam nisam nacisto sta bih kupio, ranije,dok sam vozio pomenuti "Trek" sa tankim gumama, nervirao sam se sto ne mogu da ga teram van asfalta, da sidjem njime na plazu, ili da koristim neke samo meni znane precice. Sa druge strane, ne svidjaju mi se ni klasicni terenci jer mi deluju nezgrapno, a ne volim ni one debele gume sa kramponima. Zamislio sam da bih kupio neki lagani mountain bike, sa srednje debelim I glatkim gumama, eventualno sa prednjim amortizerom...Da mogu njime bez problema da krenem na turu od 30-40 km po asfaltu, ali I da mogu da ga teram po Kosutnjaku ako zelim. Da ne bude previse upadljiv I nabudzen, ali da bude kvalitetan.

Ovo sve sto vidim na internetu su ili trkacki sa tankim gumama, ili terenci sa debelim kramponkama...Ono malo sto ima "onih izmedju" su nekakvi modeli sa staromodnim dizajnom I ruznih boja, koji mi se takodje ne svidjaju. Nisam bas imao vremena da obilazim neke prodavnice, nekako imam utisak da je na internet ipak bolja ponuda... Ne bih ni da dajem neke velike pare,mada,poznavajuci sebe, cenim da ne bih ni zalio da platim za neki koji bi mi se bas,bas svideo...Recimo, do 1000 evra je prihvatljivo...

Ima jedna prica o nasem coveku, neki kompijuteras, ziveo u Srbiji,radio u nekoj propaloj firmi I vozio Peglicu,a bio visok 195 cm... Desilo se da mu je upalila neka varijanta da ode u SAD I da nadje dobro placen posao. Posle mesec-dva, odluci da kupi kola. Secajuci se Peglice koju je vozio, on pobegne u drugu krajnost, pa nadje nekog dilera polovnih automobila u Teksasu,koji je prodavao samo Sevrolete I Pontijake, ali one modele od devet metara iz 70-ih godina proslog veka koje danas niko vise ne vozi,cak ni u Americi. Ode u Teksas I kupi najveci automobil koji je nasao,I koji skoro nigde nije mogao da parkira u gradu u kome je ziveo. Eto,tako ja samog sebe podsecam na tog lika...Dok sam stvarno patio za nekim dobrim biciklom, vecito sam budzio moj prastari desetobrzinac "Rog" od 20 kilograma...Sada mi trebaju dva bicikla,a nemam vise ni kondicije ni entuzijazma ni vremena za voznju, kao nekada sto sam imao...Ali dobro,idemo dalje...

Link to comment

Ne znam da li si video pre nekih desetak stranica postavio sam sliku  bajsa , koji rekao bih se bas uklapa u tvoju pricu ... Samo ime mu kaze "Giant Anyroad"  da je  pravljen za sve , cena je u tim tvojim okvirima a i boja je po meni savrsena http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/model/anyroad.1/14819/66151/ ;)

Skoro sam na netu naletao na neku bas dobro opremljenu radnju u uK sa  extra popustima , ako uspem da je opet pronadjem sibnucu ti link ...

 

@ Glas R

Svaka cast za ture sto sibas ... ti si ovde jedan od retkih pravih biciklista entuzijasta  :thumbsup:

Link to comment

@ Glas R

Svaka cast za ture sto sibas ... ti si ovde jedan od retkih pravih biciklista entuzijasta  :thumbsup:

 

Hvala na lepim rečima, ali nisam siguran da su istinite :) Msm, volim ja da vozim, ali mene više rade ovakve akcije, nego neko konstantno voženje u lokalu jer sam u debeloj ravnici i sve destinacije 30km okolo sam izvozao gomilu puta, u svim mogućim pravcima i kombinacijama, zato sam uglavnom i aktivan kada su ovakve varijante u pitanju. Mada to i jeste u neku ruku entuzijazam. 

 

Doduše, na manjak vožnje utiče i konstantno pikanje fudbala (pravog i stonog :D), basketa, pomalo i tenisa, i sve i da hoću, ne bih mogao češće u nekoj značajnijoj meri.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...