Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

moj bajs je iz druge polovine sedamdesetih, i bolji je od vecine novih drumasa koje sam vidjala po bgu. Starost nije bitna vec kvalitet delova, sto su bolji to duze traju

 

a kaciga meni nekako daje lazan osecaj sigurnosti, kao sad imam kacigu pa sad manje pazim, a ista sranja se desavaju i sa kacigom i bez nje

Naravno da duze traju od nekvalitetnih ali i oni imaju neki svoj vek trajanja ...

JA sam tresnuo tek kada sam skinuo kacigu , nema to veze ... Procenat padanja sa kacigom ili bez nje je verovatno isti ali su posledice razlicite sigurno (pricam o udarcima u glavu)...

Jedina mana kod kaciga po meni je ta , sto vozaci manje paze kada vide nekog da nosi istu... valjda podsvesno misle "dobro je oklopljen , nece mu biti nista i ako ga slucajno okrznem malo ... "

 

p.s. Bila u Francuskoj ?

Edited by Geograf
Link to comment

Kako si tresnuo preko sina ... upao tocak bas u sine ili ?

Bas steta za novu jaknu  :(... Koleno i lakat ce se oporaviti , mada najvise mrzim kada cekam zarstanje rana  na tim mestima (bas ume da bude nezgodno)...

 

Jok. Debele gume, ne može da upadne, nego je skliznuo. Jer sam obilazio auto i onda nisam išao pravom linijom na šinu već kružno. Vlažna šina + skretanje = iskliznuće.

Ma super sam prošao. Na kolenu čak nemam ni krastu iako sam bio u bermudama. Samo se crveni i bolucka. A na laktu samo manja krasta. Čak i jakna nije mnogo pocepana pa je upotrebljiva.

 

A upotrebio sam je istog dana na povratku sa posla. U ponedeljak je ona jaka kiša padala baš izmešu 16h i 18h pa sam vozio nazad po kiši. Jakna me skroz zaštitila, samo su mi butine bile mokre. Naravno, pošto nemam blatobrane :(, vozio sam 10 km/h.

 

 

Doduše, samosopznaja nesavesnosti verovatno utiče da budem oprezniji. Od kako ozbiljno vozim, a ima tome 10 godina i pređenih blizu 40 hijlada km pao sam samo jednom i to zbog navikavanja na sprinterice sa pločicom. Ako to uopšte može da se podvede pod pad.

Ja sam poslednji put pao pa... pre 7-8 godina. Valjda sam sada ispunio kvotu za naredni period.

 

 

a kaciga meni nekako daje lazan osecaj sigurnosti, kao sad imam kacigu pa sad manje pazim, a ista sranja se desavaju i sa kacigom i bez nje

Pa, ne. Nema lažnog osećaja sigurnosti, nego voziš kako si i vozila. A kada ti se desi nepredviđena okolnost i let sa bajsa onda se dočekaš na kacigu umesto na lobanju.

 

Mislim, teško je i meni da delim lekcije jer mi kaciga skuplja prašinu, ali definitivno je treba nositi. Ne da bi štitila sebe od sebe, već sebe od drugih.

Link to comment

eh to jeste

 

inače ja sam samo par puta pala otkako više nisam dete, jednom u nekoj šumi po nekom granju, jednom pri skretanju pod pravim uglom po mokrom suvom lišću (đavli ga odneli) i jednom kad sam volanom zapela za saobraćajni znak, brzinom puža ali bilo je dovoljno (naravno po trotoaru :blush: )

 

 

btw jednom je jedna drugarica-koleginica pala ne znam tačno kako, ali je morala na operaciju vilice :mellow:

možda je tvojoj drugarici-koleginici kod brzog spusta, sa neke planine, na asfaltu, na brzinu ispraznila prednja guma i onda je htela sa takvom gumom, praktički po feltni, krenuti u krivinu, pa je samo poletela napred, malo na ruke a malo više na bradu....

iako sam nosio kacigu, sam neko vreme jeo po slamki, i otkako nisam više dete, sa 40+, opet jeo čokolino ... ct je pokazao "čisti slom", ako bi bilo kakvog pomeranja onda bi bila potrebna op vilice

Link to comment

Jok. Debele gume, ne može da upadne, nego je skliznuo. Jer sam obilazio auto i onda nisam išao pravom linijom na šinu već kružno. Vlažna šina + skretanje = iskliznuće.

Ma super sam prošao. Na kolenu čak nemam ni krastu iako sam bio u bermudama. Samo se crveni i bolucka. A na laktu samo manja krasta. Čak i jakna nije mnogo pocepana pa je upotrebljiva.

 

A upotrebio sam je istog dana na povratku sa posla. U ponedeljak je ona jaka kiša padala baš izmešu 16h i 18h pa sam vozio nazad po kiši. Jakna me skroz zaštitila, samo su mi butine bile mokre. Naravno, pošto nemam blatobrane :(, vozio sam 10 km/h.

 

 

Ja sam poslednji put pao pa... pre 7-8 godina. Valjda sam sada ispunio kvotu za naredni period.

 

 

Pa, ne. Nema lažnog osećaja sigurnosti, nego voziš kako si i vozila. A kada ti se desi nepredviđena okolnost i let sa bajsa onda se dočekaš na kacigu umesto na lobanju.

 

Mislim, teško je i meni da delim lekcije jer mi kaciga skuplja prašinu, ali definitivno je treba nositi. Ne da bi štitila sebe od sebe, već sebe od drugih.

I meni isto tako proklizao pri skretanju na klizavi ivicnjak ... samo sto je bila uzbrdica pa sam vecu silu tela usmerio napred a bajs nestao ispod mene ... Jbg. sranja se nekad desavaju , ko sto rekoh 100 puta,  jedino mi krivo sto sam kacigu skinuo kojih desetak sekundi pre toga i sjebah arkadu bez potrebe (danas skinuo konce , dobro je zaraslo :)  ).

Taj suskavac sto si malo iscepao je bas pravi biciklisticki ? Ako jeste , zanima me kakva je ventilacija u istom , odnosno da li se vidno manje znojis nego u obicnom suskavcu ili nije neka razlika ?

 

p.s. Za Belch i Hjorton jedna slika ;)

10473059_824848420872716_786484660261307

Link to comment

Sad si skarfejs. Ima svi da ti se sklanjaju sa puta dok voziš.

 

Jakna je ova. (Kakvo sniženje!!!)

Ja sam je pazario ovde i za tu cenu.

Ja ventilaciju mislim da nije neka, ali to ne mogu znati dok ne krenu jesenji dani pa da je isprobam u tim uslovima. U ovim uslovima se svakako znojim mnogo u njoj.

Link to comment

 i otkako nisam više dete, sa 40+, opet jeo čokolino ...

joj ja svojevoljno redovno jedem čokolino, zezaju me nekad u kući da kradem hranu deci 

 

a nisam razumela je li ti se to desilo skoro ili ne?

 

p.s. Za Belch i Hjorton jedna slika ;)

 

:D

Link to comment

a zapravo sam došla da vas obavestim da mi brzine opet rade :D, a i cena je ispala više nego pristojna

 

sve u svemu, na kraju sam ostavila onima ali su bili neki drugi likovi, i bili su normalni (izgleda da je stvarno onaj bio što neko reče u stilu ako ima više od godinu-dve i nije koštao više od k evrića sranje je), i nisu menjali ni lanac ni ceo šaltung nego samo neke manje delove i dobro naštelovali, i to je to :)

 

a inače oko kupovine novog, ja sam generalno lik(ica) koji voli da koristi stvari dok se ne raspadnu, i odeću i obuću i sportske objekte i sve

Link to comment

Zahvaljujem , odlican sajt ...

 

Sajt je diletantski. Posebno se izdvaja ekspanzija misterioznih poginuća u poslednjoj godini istraživanja.

 

Kako stoje stvari, sve je manje stradalih bez kacige, a sve više ovih sa kacigom. Mi, beskacigaši smo zapravo vizionari.

Link to comment

Sad si skarfejs. Ima svi da ti se sklanjaju sa puta dok voziš.

 

Jakna je ova. (Kakvo sniženje!!!)

Ja sam je pazario ovde i za tu cenu.

Ja ventilaciju mislim da nije neka, ali to ne mogu znati dok ne krenu jesenji dani pa da je isprobam u tim uslovima. U ovim uslovima se svakako znojim mnogo u njoj.

Jakna je prelepa ali imam nesto slicno ... Trazim nesto bas bas za bajs protiv kise :)

p.s. Nisam hteo da izgledam opasno pa sam zamolio hirurga da to bas pedantno usije , tako da se sada gotovo ne primecuje ...

 

a zapravo sam došla da vas obavestim da mi brzine opet rade :D, a i cena je ispala više nego pristojna

 

sve u svemu, na kraju sam ostavila onima ali su bili neki drugi likovi, i bili su normalni (izgleda da je stvarno onaj bio što neko reče u stilu ako ima više od godinu-dve i nije koštao više od k evrića sranje je), i nisu menjali ni lanac ni ceo šaltung nego samo neke manje delove i dobro naštelovali, i to je to :)

 

a inače oko kupovine novog, ja sam generalno lik(ica) koji voli da koristi stvari dok se ne raspadnu, i odeću i obuću i sportske objekte i sve

Bas mi je drago sto ces se i dalje druziti sa svim ljubimcem i imati komotnu voznju (tvoja najveca zelja u ovom trenutku) ... Ja sam malo drugaciji i ne vezujem se toliko za predmete , pa kao da jedva cekam neki izgovor da kupim sebi nesto novo (moze se nazvati i ko neki porok :) )...

 

Sajt je diletantski. Posebno se izdvaja ekspanzija misterioznih poginuća u poslednjoj godini istraživanja.

 

Kako stoje stvari, sve je manje stradalih bez kacige, a sve više ovih sa kacigom. Mi, beskacigaši smo zapravo vizionari.

Ne nego to znaci da sve vise ljudi koristi kacigu (na zapadu), pa je zato manje "gologlavih" poginulih u tom periodu ... Kada sam sam pohvalio sajt mislio sam generalno na sve rubrike a ne na tu statistiku samo ...

Tvoja licna stvar je da li ces da nosis ili ne , moji neki saveti su bili cisto iz dobre namere a ne da isterujem mak na konac ...

Link to comment

Slažem se, samo primećujem da istraživanje nije obuhvatilo jednu od fundamentalnih premisa (odnos gologlavih i kacigovanih) i kao takvo omogućava potpuno sulude interpretacije (kao ove moje gore), a zapravo ne dokazuje ništa.

 

Ima sasvim dovoljno validnih argumenata za nošenje kacige da bi se ovakva besmislica dozivala u pomoć. U tvoju dobru nameru ni najmanje ne sumnjam. Žao mi je ako je izgledalo tako.

Link to comment

Slazem se ali je nemoguce registrovati broj vozaca sa kacigama i onih bez njih, tako da ostaje samo ovaj sirovi vid statistike ...

 

p.s. Sorry , ni ja najbolje nisam shvatio sta u stvari kritikujes ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...