Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

a inače ne radi ni prednji ni zadnji menjač, tj onaj sa tri brzine nekako kilavo mada sve gore i gore, a onaj sa 7 brzina ne radi uopšte i nikako

 

Tebi mozda treba najobicnije stelovanje menjaca. Cak pre mislim da je to nego da ti uopste trebaju novi delovi.

Link to comment

Za ovaj veći možda i da, ali za manji definitivno treba novi deo jer ne radi već 5-6 godina (tj i nešto više, još pre prethodne generalke, no je onda majstor rekao da nije hitno i da sačekam kad skroz poludi -- a što je sada :D).

Edited by Hjortron
Link to comment

Odakle vam bre ljudi te majice? Oću i ja jednu!

Bilo je par ogranicenih serija. Pokojni Enpe pravio. Moracemo da nadjemo novog majcadziju, a i vreme je da se prave nove. Ove su vec prilicno izandjale.
Link to comment

Da se pridružim klubu palih biciklista.

Jutros me uhvati kiša na semaforu kod Pravnog, krećem u Beogradsku, valjda sam zaobilazio neki auto koji je parkiran do pola na asfaltu i tras preko šine. :(

Poderah novu jaknu za kišu, desni lakat i desno koleno.

A kiša nije padala ni dva minuta i već je sve bilo mokro.

Nisam video ovaj post ...

Kako si tresnuo preko sina ... upao tocak bas u sine ili ?

Bas steta za novu jaknu  :(... Koleno i lakat ce se oporaviti , mada najvise mrzim kada cekam zarstanje rana  na tim mestima (bas ume da bude nezgodno)...

p.s. Stigao mi preko neta neki poket first ad help za bicikliste ... Pa mi je i to postao standardni deo opreme :)

Edited by Geograf
Link to comment

Nisam video ovaj post ...

Kako si tresnuo preko sina ... upao tocak bas u sine ili ?

Bas steta za novu jaknu  :(... Koleno i lakat ce se oporaviti , mada najvise mrzim kada cekam zarstanje rana  na tim mestima (bas ume da bude nezgodno)...

p.s. Stigao mi preko neta neki poket first ad help za bicikliste ... Pa mi je i to postao standardni deo opreme :)

 

Svaka čast. Ja sam totalni antipod savesnog vozača, pa mi bude milo kad mi se učini da sam u manjini. Mislim na to da ne nosim kacigu i ne poštujem baš sve saobraćajne propise.

 

Doduše, samosopznaja nesavesnosti verovatno utiče da budem oprezniji. Od kako ozbiljno vozim, a ima tome 10 godina i pređenih blizu 40 hijlada km pao sam samo jednom i to zbog navikavanja na sprinterice sa pločicom. Ako to uopšte može da se podvede pod pad.

Edited by kralj
Link to comment

Mislim na to da ne nosim kacigu i ne poštujem baš sve saobraćajne propise.

 

 

Ja ne nosim kacigu :mellow:

 

A poštujem 95% propisa, kao što rekoh relativno često provezem malo po trotoaru ali spoooro, i povremeno muvam pravac u jednosmernim ulicama ako se može.

Link to comment

I meni je ovo prosle nedelje bio najzesci pad do sada ali on kao i ostali  su se desavali u nekim bizarno glupim situacijama pri  malim brzinama , gde ni dete od 5 godina ne bi imalo problema ... Na stazi i ulici sam maksimalno oprezan ali dzaba ti sve to ako naletis na neku budalu ... Moj ti je savet da kazes "Hvala ti boze sto me cuvas" ali ipak kupi kacigu , da je nosis barem kada vozis po putevima gde idu i motorna vozila ...

Link to comment

 ali dzaba ti sve to ako naletis na neku budalu ...

eh to jeste

 

inače ja sam samo par puta pala otkako više nisam dete, jednom u nekoj šumi po nekom granju, jednom pri skretanju pod pravim uglom po mokrom suvom lišću (đavli ga odneli) i jednom kad sam volanom zapela za saobraćajni znak, brzinom puža ali bilo je dovoljno (naravno po trotoaru :blush: )

 

 

btw jednom je jedna drugarica-koleginica pala ne znam tačno kako, ali je morala na operaciju vilice :mellow:

Link to comment

eh to jeste

 

inače ja sam samo par puta pala otkako više nisam dete, jednom u nekoj šumi po nekom granju, jednom pri skretanju pod pravim uglom po mokrom suvom lišću (đavli ga odneli) i jednom kad sam volanom zapela za saobraćajni znak, brzinom puža ali bilo je dovoljno (naravno po trotoaru :blush: )

 

 

btw jednom je jedna drugarica-koleginica pala ne znam tačno kako, ali je morala na operaciju vilice :mellow:

Sta da ti kazem , kad sam ja zadnji put udario arkadom ... tako nesto nije mi se desilo ni u detinjstvu (bukvalno se uvek docekam na ruke) ... Evi i Belch koja je bike fanatik na 2km/h dozivela silne prelome i setala gips i sine 6 meseci ...

Koji je vama konkretan problem u vezi  kacige ? Mislite da ce vam ruzno stajati , smatrate da ce vam smetati pri vozni ili vam se jednostavno ne daju pare za nju?

Link to comment

što je najgore ja imam jednu :huh:

dobila sam je svojevremeno od kolega kad sam odlazila iz tadašnjeg instituta

 

ali tada sam imala već X godina, a nikada pre toga je nisam nosila, pa je možda prosto navika (tj nenavika)

inače ja i kapu kao takvu retko nosim, samo kad je vetruština ili -100 stepeni

 

 

btw tebi bi za arkadu sigurno pomogla, ali belch sigurno ne bi, a ovoj devojci ne znam, mislim da ne bi zaštitila donju vilicu

Link to comment

Mi koji nosimo kacige namerno padamo na glavu da sacuvamo ekstremitete :D

Ma njih dve sam naveo kao neke slucajeve gde ti se nezgoda moze dogoditi, bez obzira koliko si iskusan vozac i sto vodis racuna ... Kaciga naravno ne stiti celo telo, odnosno ne sluzi da sprecava povrede ... Njena glavna namena je da ti spasi zivot a to je nesto oko cega nebi trebalo imati kompromisa :)

 

p.s. Posto si dobrostojeca (shala :) ) odi ipak u neku bolju radnju i izaberi kacigu koja ti najlepse stoji(jbg ipak si zensko) i u kojoj se najlagodnije osecas , pa kreni da je koristis i posle par voznji jednostavno je vise neces osecati na glavi (200-300g) , pa ce ti vrlo lako preci i u dobru naviku ...

Edited by Geograf
Link to comment

Belch koja je bike fanatik na 2km/h dozivela silne prelome i setala gips i sine 14 meseci

 

moj bajs je iz druge polovine sedamdesetih, i bolji je od vecine novih drumasa koje sam vidjala po bgu. Starost nije bitna vec kvalitet delova, sto su bolji to duze traju

 

a kaciga meni nekako daje lazan osecaj sigurnosti, kao sad imam kacigu pa sad manje pazim, a ista sranja se desavaju i sa kacigom i bez nje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...