Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

E da, zaboravih: ima 14 godina :blush: .

Kilometražu nažalost ne znam.

 

A istina je i da sam vezana za njega, družio se sa mnom u 3 zemlje i četiri grada, ali kad bude propao propao je, šta da se radi.

Link to comment

ne mogu da ubacim sliku u edit, elem mislim da sam već kačila ali evo <opet> i slike (od septembra), možda možete da  procenite tip i stanje i tako to

 

 

2013-09-08_13-03-21_382.jpg

Link to comment

E da, zaboravih: ima 14 godina :blush: .

Kilometražu nažalost ne znam.

 

A istina je i da sam vezana za njega, družio se sa mnom u 3 zemlje i četiri grada, ali kad bude propao propao je, šta da se radi.

Pa propao definitivno nije(moze to jos dugo da se vozi rekao bih) ali je i cinjenica da je poprilicno star i da je njegova vrednost drasticno pala ... Da zamenis taj zadnji XT menjac ( isto XT novim )bi sigurno iznosilo vise  nego sto vredi ceo bicikl na trzistu  ali zato mozes da  ugradis neku slabiju klasu koja ce ti sasvim pristojno zavrsavati posao ... 

Bukvalno je sve na tebi , stavi na papir koliko bi iznosile popravke (raspitaj se na vise mesta) i koliko si spremna da das za novi ...

Odnosno da li zelis novi , laksi , moderniji bicikl ili zelis sa tim istim i dalje da krstaris drumovima evrope (da li ti je emotivna vezanost bitnija od recimo konfora ) ...

p.s.Ovo je nesto najsvezije sto sam nasao na netu (cisto okvirno da znas realnu sadasnju vrednost na trzistu)...

http://www.ebay.co.uk/itm/Crosswave-Yellowstone-Aluminuim-Mountain-Bike-/161309117237?nma=true&si=7ss29xCyQjx04KXx7DJYmO6sknE%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Edited by Geograf
Link to comment

Da se pridružim klubu palih biciklista.

Jutros me uhvati kiša na semaforu kod Pravnog, krećem u Beogradsku, valjda sam zaobilazio neki auto koji je parkiran do pola na asfaltu i tras preko šine. :(

Poderah novu jaknu za kišu, desni lakat i desno koleno.

A kiša nije padala ni dva minuta i već je sve bilo mokro.

Link to comment

Pa propao definitivno nije(moze to jos dugo da se vozi rekao bih) ali je i cinjenica da je poprilicno star i da je njegova vrednost drasticno pala ... Da zamenis taj zadnji XT menjac ( isto XT novim )bi sigurno iznosilo vise  nego sto vredi ceo bicikl na trzistu  ali zato mozes da  ugradis neku slabiju klasu koja ce ti sasvim pristojno zavrsavati posao ... 

Bukvalno je sve na tebi , stavi na papir koliko bi iznosile popravke (raspitaj se na vise mesta) i koliko si spremna da das za novi ...

Odnosno da li zelis novi , laksi , moderniji bicikl ili zelis sa tim istim i dalje da krstaris drumovima evrope (da li ti je emotivna vezanost bitnija od recimo konfora ) ...

p.s.Ovo je nesto najsvezije sto sam nasao na netu (cisto okvirno da znas realnu sadasnju vrednost na trzistu)...

http://www.ebay.co.uk/itm/Crosswave-Yellowstone-Aluminuim-Mountain-Bike-/161309117237?nma=true&si=7ss29xCyQjx04KXx7DJYmO6sknE%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

 

Ne znam, bicikl je delovi koliko i ram, a svi delovi su lako zamenljivi a i nisu nešto posebno skupi. Dakle, ako ram nije kriv i odgovara ti, pri zom nije zarđao i sl, zamenom nekih delova možeš da ga vratiš u jako, jako dobro sranje.

Ostaje pitanje odnosa cena tog poduhvata i koliko bi koštao neki drugi bajs, u boljem stanju, mada, retko ko prodaje bajseve u super stanju, uvek je to sjebao sve ili barem nešto, samo je pitanje u kojoj meri.

 

I šta vam je sa tim padanjima, ja odoh na obedsku baru sutra (ako mi danas stigne sredni pogon koji sam naručio i ortak namesti), po nekoj logici neko od nas ostalih sa topika je sada na terenu, mogao bi da pazarim kacigu za svaki slučaj...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa propao definitivno nije(moze to jos dugo da se vozi rekao bih) ali je i cinjenica da je poprilicno star i da je njegova vrednost drasticno pala ... Da zamenis taj zadnji XT menjac ( isto XT novim )bi sigurno iznosilo vise  nego sto vredi ceo bicikl na trzistu  ali zato mozes da  ugradis neku slabiju klasu koja ce ti sasvim pristojno zavrsavati posao ... 

Da da, tako sam nekako i ja razmišljala.

 

Inače definitivno želim još neko vreme da koristim ovog, samo sam počela da se pitam koliko još mogu realno da očekujem (a da ne vozim krntiju :D)

Link to comment

Btw kad budem menjala kupiću skroz novi, koliko već budem u mogućnosti (i za ovaj sam onomad štedela nekoliko meseci ali se investicija očigledno isplatila), pa posle kad propada neka propada od mene a ne da se razmišljam šta je neko i u kojoj meri radio.

 

Inače imala sam jedno vreme i jedan polovni ali taj mi je služio za akanje, tipa ostavljanje na parkingu po celu noć, itd.

Link to comment

 

I šta vam je sa tim padanjima, ja odoh na obedsku baru sutra (ako mi danas stigne sredni pogon koji sam naručio i ortak namesti), po nekoj logici neko od nas ostalih sa topika je sada na terenu, mogao bi da pazarim kacigu za svaki slučaj...

Samo ti kupi kacigu makar ti nikad konkretno ne zatrebala (kuc,kuc,kuc)... AKo nista drugo  , uverices se barem da dobro provetrava glavu kada su vrucine ;) Bila je skoro jedna sasvim pristojna Nakamurina crno-zelena na akciji u INTER SPORTU za nekih 2000 din. ...

 

 

Btw kad budem menjala kupiću skroz novi, koliko već budem u mogućnosti (i za ovaj sam onomad štedela nekoliko meseci ali se investicija očigledno isplatila), pa posle kad propada neka propada od mene a ne da se razmišljam šta je neko i u kojoj meri radio.

 

Inače imala sam jedno vreme i jedan polovni ali taj mi je služio za akanje, tipa ostavljanje na parkingu po celu noć, itd.

 Ja sam moj KTM kupio prosle godine preko ciklo-berze za duplo manje para , nego sto kosta u radnji na najjeftinijem mestu ... Bicikl je bio aktuelno 2013 godiste i u apsolutno perfektnom stanju , cak su i na (origanalnim) gumama stajale skoro sve iglice ... :) Po meni se to sigurno najvise isplati ali ako materijalno odlicno stojis sto ne kupiti i novi ...

Link to comment

pa dobro sad, "odlično" je malo jaka reč :D, ali svakako se može uštedeti (pošto se ne kurvam ne trošim mnogo na odeću/frizere/tehniku, zapravo najviše i trošim na  kojekakve sportske objekte <i putovanja>)

 

btw hvala za onu sliku, pronjuškala sam i ja još malo po oglasima da vidim koliko je realno pala cenica

Link to comment

Da,  malo sam se nespretno izrazio ;)... Slazem se , ko vozi bajs cesto, stvarno nije luksuz da posle 15 godina sebe obraduje nekim novim (polovnim ko novim : ) )  ...

Link to comment

Ne, on je zaključio da to što je problematično (jedna ručica za menjanje brzina je otišla u aut, a i onaj sam mali deo koji prebacuje lanac nije baš u najboljem stanju) će biti toliko skupo da mi se neće isplatiti.

A ja sam znala manje-više šta je problem i očekivala sam tako neku cenu, ali nisam očekivala da mi je toliko pala cena bicikla.

 

ako je samo to - idi u drugi servis

kolko kontam - prednji menjac je problematican, ne zadnji, sto ne bi smelo da toliko kosta.

ili namesti lanac na zupcanik koji ti pasuje, pa saltaj onim sto radi :) (ionako je ravno)

+racunica je malko drugacija. ne kolko trenutno kosta tvoj bajs vs popravka, nego kolko kosta novi bajs vs popravka

ako ti sve ostalo pasuje na bajsu, opravljaj ga

 

inace, nemacki serviseri znaju da mnogo jedu govna. njima nijedan bajs nije dobar ako ne kosta 1000+ i ako nije nov novcijat.

(cenim da nije lako zaraditi dovoljno za zivot u .de servisirajuci bajseve, a i biciklisti su ovde cudna sorta, sve mora da bude apsolutno fantasticno inace je sranje)

Link to comment

 njima nijedan bajs nije dobar ako ne kosta 1000+ i ako nije nov novcijat.

 

e baš mi je tako delovao ovaj lik :lol:

 

a inače ne radi ni prednji ni zadnji menjač, tj onaj sa tri brzine nekako kilavo mada sve gore i gore, a onaj sa 7 brzina ne radi uopšte i nikako

 

 

a računica je jasna, ja sam se upravo i iznenadila jer cenim da nema šansi da bih sa novcima za popravku mogla da kupim isti/sličan

btw nisam ja ni mislila da mi je čudno što je mom kao takvom pala cena, jok i nije posle 14 godina, nego da je tom ili sličnom modelu toliko pala cena samo zato što je napravljen pre 14 godina, pa nisu sadašnji biciklovi spejs šatlovi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...