Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

da ne ispadne da sam totalni blatobranista - jedna sa korcule od pre par godina, ne deonici pupnat-pupnatska luka

np4d1u.jpg

Edited by fridge
Link to comment

Bio sam

Pa kako je bilo  ?

 

p.s. Pitam , zato sto sam propustio zbog povrede a ne da vas evidentiram ... :)

Edited by Geograf
Link to comment

Lepo bilo. Dosta ljudi, veselo. Isli do Slavije, pa niz Nemanjinu do zeleznicke stanice, pa pored sajma i starim obrenovackim putem do Ade. Tamo se zaustavili na plazi. Posle se zajebavali po plazi i jezeru. Sve u svemu vredelo svakog reala.

Link to comment

Lepo bilo. Dosta ljudi, veselo. Isli do Slavije, pa niz Nemanjinu do zeleznicke stanice, pa pored sajma i starim obrenovackim putem do Ade. Tamo se zaustavili na plazi. Posle se zajebavali po plazi i jezeru. Sve u svemu vredelo svakog reala.

Hvala druze ... sad mi je malo teze sto nisam mogao da se pridruzim ... :D

Link to comment

Nikako da skapiram gde zivis sada  ... 

trenutno u Nemačkoj :) i uglavnom tu i vozim <bilo je skoro dosta vožnje u Rejkaviku no to sam naglasila>

 

 

inače koliko je realno očekivani vek dobrog bicikla?

 

dala sam moj u petak u servis, i lik koji je "postavio dijagnozu" je bio, pa, "nako" (tipa bolje ti je da kupiš drugi, a moj jeftin nije bio uopšte pa me je dosta začudilo, mada realno nije više mlad pa možda zato)

Link to comment

Tesko da se na osnovu starosti moz reci , koliki je zivotni vek nekoj bajsa .... Mnogo zavisi od predjene kilometraze,materijala, kako je odrzavan ... 

Novi bajs je cesto isplatljivija stvar nego ulagati u kupovinu dobre opreme za stari bajs , odnosno naijisplaljivija kupovina po meni je kupovina polovnog ali ko novog :)

Posto vidim da bas cesto vozis bicikl , moj ti je savet da poslusas tog servisera i sebe obradujes novim ljubimcem ...

 

p.s. Stari za koji si kako vidim dosta vezana ,mozes da sredis sa malo jefitinijim delovima i da ti sluzi kao rezervni  ...

Link to comment

Po meni je bajs maltene vecan uz redovno odrzavanje. Jedino ako se godinama nista ne ulaze pa se skupi sve na gomili.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako pod bajs racunas "ram" ... Realno to je mala stavka ako krenes da menjas vecinu ostalih delova ...

 

p.s. Jbg , sve je to mehanika a kod nje i pored dobrog odrzavanja , jednostavno vecina delova ima svoj zivotni vek (kilometrazu)

Edited by Geograf
Link to comment

Pa sem rama sve su potrosni delovi. Ako svaki zamenis kad mu dodje vreme za zamenu nije strasno. Ako pustis da se nakupi sve na gomili...

 

moj ti je savet da poslusas tog servisera

 

- 1

 

Ja bih prvo pitao nekog drugog servisera za misljenje. Get a second opinion.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako sam dobro razumeo Hjorton , njen serviser je zaljucio da se bas nakupilo (ili ce se ubrzo nakupiti)... Ovde bi ti vrlo rado zaminili sve te delove jer je to serviserima u interesu , tako da kapiram da je taj savet vise nego dobronameran bio ...

Link to comment

Bio sam

Videh te na stazi kod brankovog mosta. Ali, dok sam te skontao već si mi prošao.

U povratku sam naleteo na francuza cikloturistu. Krenuo od Pariza ka Bukureštu. Kuka kako je put od Budimpešte do Bg-a dosadan zbog ravnice :)

 

Što se starosti tiče, moja makina je 8 god stara i ništa mu ne fali. Jedino sam gume menjao. Tako da se tu slažem sa Katamaranom da je vek praktično beskonačan ako redovno servisiraš bajs.

Link to comment

Ako sam dobro razumeo Hjorton , njen serviser je zaljucio da se bas nakupilo (ili ce se ubrzo nakupiti)...

Ne, on je zaključio da to što je problematično (jedna ručica za menjanje brzina je otišla u aut, a i onaj sam mali deo koji prebacuje lanac nije baš u najboljem stanju) će biti toliko skupo da mi se neće isplatiti.

A ja sam znala manje-više šta je problem i očekivala sam tako neku cenu, ali nisam očekivala da mi je toliko pala cena bicikla.

 

Inače nije mnogo na njemu menjano, pre 5-6 godina sedište i spoljne gume, i taj nesrećni šaltung je malo naštelovan ali nije menjan (iako je i onda zezao, ali mi je taj serviser rekao da je to nije hitno nego je bolje promeniti ga kad skroz poludi, npr sada :D).

A dobro je održavan, nikada nije stajao mnogo dugo napolju, po kućama je uvek bio u garaži za biciklove, na poslu uvek u kancelariji, povremeno 2-3 sata napolju, povremeno pokisne.

Btw tadašnji serviser je rekao da je to super bicikl, e sad da li je moguće da je baš toliko propao za 5-6 godina nešto ne verujem...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...