Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Meni bilo zanimljivo da igram iako sam totalno tehnicki i takticki nepismen. U pocetku sam pokusao da usvojim neku logiku kretanja iz malog fudbala, ali je skroz drugacije jer ovde nema stajanja i cekanja protivnika nego se sve odvija u pokretu. Vecina sudara i padanja su pri jako malim brzinama kad ocekujes udarac, pa tesko moze da dodje do povrede, ali sam par puta jurio lika u kontri i tu smo mogli ozbiljnije da se izlomimo. Problem je i sto mozes efektivno da koristis samo jednu kocnicu jer je jedna ruka zauzeta drzanjem motke. Mozda bi bilo interesantno ovo igrati sa kontrasem. Danas mi kolega kaze da me je video da igram, i da je bio tamo jedno pola sata, ja ga nisam primetio, kao ni bilo sta osim loptice i ostalih igraca na terenu.

 

Gledao sam to jedared. Delovalo mi je potpuno bizarno - neuporedivo dosadnije od bilo koje druge timske igre, samo sa većim izgledima za stradanjem - što skeleta, što bajsa.

Link to comment

Da odmenim Belch dok se ne oporavi  :P

 

 

10525791_264652243742305_162919033005838U subotu 26. jula odžaće se 40. beogradska Kritična masa!
Okupljanje počinje u 16:30h, a vožnja u 17h sa Trga Republike.
Obucite kupaći kostim, ponesite naočare za sunce, šešire, peškire, frizbije i lopte i krenite sa nama na vožnju do beogradskog mora! :)

Sa Trga Republike ćemo se preko Slavije i Nemanjine spustiti do Savske ulice i voziti pravo do Ade Ciganlije.
Osvetlite vaše bicikle i ponesite zviždaljke i zvonca.
Vozićemo pažljivo i strpljivo, umerenom brzinom do 15 km/h. Detalje rute možete pogledati na linku ispod teksta!

Kritična masa je grupna vožnja po ulicama grada koja za cilj ima podizanje svesti o ravnopravnom učešću biciklista u urbanom saobraćaju. Veliki broj gradova u svetu (a sve ih je više i u Srbiji!) ima ovakvu manifestaciju koja je vid borbe za bolje uslove i prava biciklista, ali i sjajna je motivacija za one koji još nisu počeli da koriste bicikl kao prevozno sredstvo. U Beogradu se Kritična masa organizuje više od tri godine, svake poslednje subote u mesecu sa početkom u 17h sa Trga Republike.

Vidimo se u subotu!!!
Ruta: http://ridewithgps.com/routes/5376122

 

Link to comment

Upravo na National Geographic ide emisija gde se lanac za bajs bori protiv bagera - http://www.onguardlock.com

Lanac ludački čvrst. Makaze za metal mu ne mogu ništa.

Pokidali su češalj za bajseve, pa onda i bajseve i tek onda lanac!

Znači ultimativno sredstvo za zaštitu bajsa pronađeno.

 

Ima da se nabavi u Grčkoj.

http://www.planetbikes.gr/component/eshop/?app=manufacturers&view=item&id=37

Edited by salerokada
Link to comment

Danas sam uspeo da posle 35km voznje , padnem direktno na arkadu 7 metara od kuce ... Naravno kacigu sam skinuo koji minut pre pada ...  :isuse:

 

p.s. Kad sam video ostale lobanje na VMA ... doslo mi da se vratim kuci i sam se usijem, da ne pravim guzvu ...

Link to comment

ju, kako?!

 

Nisam tia da solim ranu, ali i mene zanima, gde bile ruke? Daj okolnosti...

 

Ja ću ladno morati da kupim ceo pogon jer ne mogu da nađem kurblu koja ima kockastu rupu na istoj, ali NIGDE. :(

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Probaj da pozoves Kapriolo servis u Luci Beograd. Uopste me ne bi iznenadilo da imaju.

 

edit: ovde pominju veleprodaju ali tu im je i servis

 

Veleprodaja Beograd
Adresa: Luka Beograd, Žorža Klemansoa 29
11000, Beograd, Srbija
Tel./Fax: +381.11.2753.150
Tel./Fax: +381.63.625.059

 

edit: evo ga i servis

 

Žorža Klemansoa 29, Beograd

ponedeljak-petak 08.00-16.00; subota 08.00-12.30
 
011/275 31 50
 
edit 2: isti telefon ko i veleprodaja :)
Edited by katamaran
Link to comment

inače juče sam se malo uplašila, skretala sam nalevo pa nadesno zajedno sa autobusom i u nekom trenutku mi se bio prilično približio pa sam pomislila "možda je trebalo da lepo i fino sačekam", ali sve je super bilo srećom

Link to comment

GSB vozaci i taksisti mnogo vole da se intimiziraju na ulici. Ja po pravilu sacekam da autobusi i trole prodju.

 

Najvise poludim kad mi bez ikakve potrebe prodje na 10 cm.

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam tia da solim ranu, ali i mene zanima, gde bile ruke? Daj okolnosti...

 

Ja ću ladno morati da kupim ceo pogon jer ne mogu da nađem kurblu koja ima kockastu rupu na istoj, ali NIGDE. :(

 

Probaj na Partizanovom stadionu. Tamo je dugo bio ubedljivo najbolji serviser bajseva u gradu (u međuvremenu se razboleo, nadam se da još uvek radi). On bi ti to našao garant.

Edited by kralj
Link to comment

ju, kako?!

Ne znam ni sam ... Jedna mala uzbrdica ispred same zgrade i jedan veoma niski trotoar preko kojeg sam presao sigurno 2000 puta , jer mi je to neka rutina u povratku ... Bicikl je  na moj veliki shok samo nestao ispod mene(proklizao  ispred nogu i verovatno me pocistio) , sigurno je bila neka masnoca pomesana sa vlaznim trotoarom od kise . Pao sam ja i na koleno malo i na rukavice ali toliko bilo iznenada i brzo , da je i arkada zavrsila na asfaltu nekako ...

Najlodjue od svega sto sam to vece na Adi(Makiska strana )vozio nekih 25-26 na sat po praznoj stazi i izleti mi neki klinac sa loptom 2 m od bajsa( i ukipi se naravno )i ladno sam uspeo da napravim 3-4 slova S pod kocnicama dok sam savladao bajs (ili je vise licilo na rodeo)  i mimoisao klinca ... Posle sam se jedno 5 minuta u soku cudio kako se nisam skrsio i kako sam sve uspeo da izvedem te akrobacije na vlaznoj stazi i na kraju kao da je  bilo sudjeno skrsim se na 5 metara od svoje zgrade vozeci smesnom brzinom ....  :frust:

 

p.s. Iskreno me najvise iznerviralo sto imam neki nebulozni ritual da skidam kacigu tih zadnjih 100 m voznje i kao krecem polako da raspakujem i razmisljam u kom su mi dzepu kljucevi ...

Link to comment

Proslo mi vreme edita , pa ne mogu da ubacim zakljucak...

Koliko god dugo vozili bajs , odnosno koliko god ste sigurni u sebe i vozili oprezno , KACIGA je po meni jednostavno nophodan deo opreme ... Nije bitna ni marka i esteski izgled vec samo da je pravilno postavljena ,  jer glava je samo jedna i treba je cuvati ! ;)

 

p.s. Posebno je bitno klince od malena nauciti na iste...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...