Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Dajte neku preporuku za fer servis na pojasu Stajga-Ada ili da je negde bilizu centra grada (Slavija). Potrebno je da na licu mesta urade dijagnozu dva bajsa koji nisu korisceni par godina (od kojih je jedan mator otprlike 30godina) . Sigurno su u voznom stanju i generalno im ne fali mnogo toga, ali bih da izbegnem varijantu "gospodjo, pa ko vam je ovo radio".

bike kitchen belgrade, dragoslava popovica 22 :)

svakog radnog dana od pet do sedam

Link to comment

bike kitchen belgrade, dragoslava popovica 22 :)

svakog radnog dana od pet do sedam

E, baš sam hteo tebe da pitam za adresu KB. Znači, mogu da mi odrade servis na licu mesta? Sigurno nisu potrebne nikakve kapitalne intervencije. Da li tamo funkcionišu po principu cenovnika ili se drugačije reguliše?

 

 

Geografe, tekns za preporuku, imacu ih u vidu, ali prvo ću da odem kod belčine ekipe, da podržim™.

Link to comment

hvala na komplimentima za kona smoke. dugo je pripremano nase poznanstvo, sto rece pesnik. ukratko, bajs je savrsen i radi posao, a znam sta pricam jer mnogo koristim bicikl, koji mi je osim javnog jedini prevoz vec duze vreme. tj. savrsen je za grad, a verovatno ce i za duze ture dobro doci - robustan je, ima debele gumcuge, sto mi je najpre malo smetalo, ali sam se navikao, idealne za gradske rupetine svih vrsta (nije ni cudo sto je iz serije zvane "asphalt"). malo je tezi ali ne dramaticno, tako da moze da se ponese do treceg sprata bez vecih problema. cudi me da za gradski bajk nisu stavili gepek, koji uvek dobro dodje, a meni je neophodan jer zgodno mi je da na njega stavim veliku i tesku d bravu (znam da moze da se obesi o okvir ali sam onu plastiku negde zaturio). suspenzija napred bi dobro dosla ali ajde da ne cepidlacimo. ne svidja mi se takodje sto prednji tocak nema fiksirane srafove pa cu morati da ga skidam i vezujem pozadi kad god se negde duze zadrzavam, a to jednostavno mrzim. alternativa je da nosim dve d brave, jer od sajle nema vajde barem ne u ovim krajevima. ili da montiram srafove, al to znaci promenu osovine, tj. dodatno zezanje. ne znam sta im je to trebalo. sto se tice blatobrana mislim da sam ga uzeo delimicno i zbog njih jer ne volim onaj modni detalj strafte duz ledja i nogavice ispolivane svakakvim ulicnim tvarima. nisam neki dandy, ali mislim da su blatobrani barem u gradskoj voznji vrlo korisna stvar. naravno tako nisam razmisljao kad sam imao dvanaest godina i kad sam odma skinuo doticne sa novog crvenog ponija cim ga je cale doterao i pravac 'staza smrti', kroz sumu od banjice do autokomande, sa sve onom plastikom od kiselog mleka da tandrce. sad sam bio u voznji popodne i u poslednjih pola sata takav je pljusak opalio da su blatobrani odigrali izrazitu ulogu, a posebno ovi blatobrani na ovom biciklu. postoji jos samo jedna mana bicikla, a to je da izaziva poglede. sto ne valja, jer prethodni uopste nije pa sam ga mirno vozio osam godina. i taj je imao blatobrane da se zna - dawes 20sx tourismo aka 'zeleni zub'. koji je video stosta, a i ja sa njim. eto. nadam se da me primate za druga na ovom topiku, koji redovno pratim. a za smoke sve preporuke, vise ga ne prave, ali ih valjda jos ima zaostalh medju dilerima i na trzistu polovnjaka.

Link to comment

Dajte neku preporuku za fer servis na pojasu Stajga-Ada ili da je negde bilizu centra grada (Slavija). Potrebno je da na licu mesta urade dijagnozu dva bajsa koji nisu korisceni par godina (od kojih je jedan mator otprlike 30godina) . Sigurno su u voznom stanju i generalno im ne fali mnogo toga, ali bih da izbegnem varijantu "gospodjo, pa ko vam je ovo radio".

Servis Kapriolo luka Beograd. Dok su me neki drugi vajni majstori ubedjivali da bacim rezervni bajk covek mi ga je dole sredio za 5 minuta i nije hteo ni da naplati.

 

Kod Stenke ima neki prilicno neugledni bicikl servis i tu nisam nista popravljao ali mislim da znam da procenim ljude i rekao bih da je majstor skroz ok. Jedan od retkih koji mi rece da taj rezervni bajk uopste moze da se sredi ali sam se na kraju spustio u luku jer mi je bliza.

https://www.facebook.com/Casperbgd

 

Nekada bih preporucio servis u Patrijarha Gavrila ali imam jedno jako lose iskustvo sa njima poslednji put.

 

Mislim da je ok i onaj servis na stazi blizu Gazele. To je valjda Pirana.  

 

edit: nekada sam bio super zadovoljan sa onim servisom na 25. maju ali sto godina nisam isao kod njih.

Edited by katamaran
Link to comment

Jedan od mojih najboljih ortaka se bavi remontima svih vrsta. Dosta je uložio u opremu i alate, i stvarno to voli, pedantan je i studiozan, a sve samo ne skup. :)

Pa ako nekome Pazova nije daleko...

Link to comment

Blatobrane bih poskidao u roku od odmah :)

-1.

Meni se generalno ne sviđaju blatobrani, ali kada počneš da koristiš bajs za posao onda se smoriš što ne možeš da ga voziš čim padne i najmanja kišica.

 

 

 

sto se tice blatobrana mislim da sam ga uzeo delimicno i zbog njih jer ne volim onaj modni detalj strafte duz ledja i nogavice ispolivane svakakvim ulicnim tvarima. nisam neki dandy, ali mislim da su blatobrani barem u gradskoj voznji vrlo korisna stvar.

+1

 

 

Mislim da je ok i onaj servis na stazi blizu Gazele. To je valjda Pirana.  

 

Ako misliš na servis iza sajma, to jeste Pirana, ali veliki minus za njih.

Skupi + urade ti stvari koje nisi tražio da ti se rade. Debelo koriste svoju stratešku poziciju da bi zarađivali na ljudima koji se ne razumeju u bajseve, a tuda non stop prolaze.

Link to comment

E, baš sam hteo tebe da pitam za adresu KB. Znači, mogu da mi odrade servis na licu mesta? Sigurno nisu potrebne nikakve kapitalne intervencije. Da li tamo funkcionišu po principu cenovnika ili se drugačije ?

odrade na licu mesta, pogotovo ako im se najavis preko facebook grupe :)

ali i bez toga uglavnom odrade odma, osim ako bas ne dodjes u sedam

 

cenovnika nema, ne rade to za pare vec jer su ludaci, ovaj hocu reci entuzijasti. Njihova glavna fora je da probaju tebe da nauce kako da ga sam popravis, i da ti daju alat ako znas sam da ga popravis a nemas sve sto ti treba. Ponekad ni oni ne znaju kako se nesto popravlja, pa onda sednu i nauce kroz tu popravku i sa neta :)

Link to comment

 

Meni se generalno ne sviđaju blatobrani, ali kada počneš da koristiš bajs za posao onda se smoriš što ne možeš da ga voziš čim padne i najmanja kišica.

 

ja bogami vozim (jedino izbegavam velike pljuskove, ali i to ne zbog <nedostatka> blatobrana)

 

e sad, istina je i da mi svake jeseni/zime padne napamet i da bih možda mogla i da ih namontiram :lol: ali evo već X godina ništa od toga (malo me mrzi, malo mi je lep i ovako, a i nije toliko strašno, i tako)

Link to comment

 

Ako misliš na servis iza sajma, to jeste Pirana, ali veliki minus za njih.

Skupi + urade ti stvari koje nisi tražio da ti se rade. Debelo koriste svoju stratešku poziciju da bi zarađivali na ljudima koji se ne razumeju u bajseve, a tuda non stop prolaze.

Na taj sam mislio.

 

Tako sam ja poslednji put prosao sa ovima iz Patrijarha Gavrila kad su odradili neke stvari koje im niko nije trazio i trazili vise nego duplo para nego sto smo pogodili. Bicikl na kraju u maltene istom stanju ko kad sam ga doterao jer se ispostavloi da zadnji tocak nije setao zbog ostecene glave nego zbog nekog srafa koji spaja dva dela rama na bajkovima sa zadnjim amortizerom.

 

Kao sto rekoh sa ovom Piranom nemam previse iskustva al su ostavili utisak na mene kad nisu hteli da mi naplate jedan lov na srafove za metalnu pedalu. Tolko sam ih cesto gubio da nema servisa u kom ih nisam nabavljao :)  Sad sam pokupovao gomilu u nekoj srafovskoj radnji pa mogu da ispadaju do sutra :)

Edited by katamaran
Link to comment

Juce sam igrao polo na biciklima. Vozio kejom i vidim jure biciklisti za lopticom nekom i stanem da se malo nacudim cudom, a oni me pozovu da im se pridruzim jer im fali jedan za 3 na 3. Interesantna stvar, samo bi ipak trebalo to sa nekim krsem od bicikla i nekom zastitom jer deluje da moze da bude pogibeljno. Danas imam upalu nekih misica za koje nisam ni znao da postoje.

Link to comment

Ja te polo bicikliste vidjam svaki dan kod Nebojsine kule ... izgleda da im je bas zinimljiv taj sport ,,,

 

p.s. Izludela me ovo omorina danas i negde oko 20h krenuo na sprint do novog mosta i nazad (pusta staza, prosek bio oko 24km/h)... bas prijalo, endorfin  jos pici po telu  ^_^

Edited by Geograf
Link to comment

ja bogami vozim (jedino izbegavam velike pljuskove, ali i to ne zbog <nedostatka> blatobrana)

 

e sad, istina je i da mi svake jeseni/zime padne napamet i da bih možda mogla i da ih namontiram :lol: ali evo već X godina ništa od toga (malo me mrzi, malo mi je lep i ovako, a i nije toliko strašno, i tako)

:huh:  A blatnjave šare na leđima kada te uhvati sitna kiša?

Evo, po prognozi do kraja nedelje će biti kišno. I kako sada da idem na posao bajsom?!?!?

 

 

@delija:  Bili su u "24 sata" i kada sam video baš sam razmišljao o toj pogibeljnosti, tj. sudaranju, padanju, lomljenju.

Link to comment

Meni bilo zanimljivo da igram iako sam totalno tehnicki i takticki nepismen. U pocetku sam pokusao da usvojim neku logiku kretanja iz malog fudbala, ali je skroz drugacije jer ovde nema stajanja i cekanja protivnika nego se sve odvija u pokretu. Vecina sudara i padanja su pri jako malim brzinama kad ocekujes udarac, pa tesko moze da dodje do povrede, ali sam par puta jurio lika u kontri i tu smo mogli ozbiljnije da se izlomimo. Problem je i sto mozes efektivno da koristis samo jednu kocnicu jer je jedna ruka zauzeta drzanjem motke. Mozda bi bilo interesantno ovo igrati sa kontrasem. Danas mi kolega kaze da me je video da igram, i da je bio tamo jedno pola sata, ja ga nisam primetio, kao ni bilo sta osim loptice i ostalih igraca na terenu.

Link to comment

 

:huh:  A blatnjave šare na leđima kada te uhvati sitna kiša?

 

eh pa izeš ga... (bwt i na nogama)

 

a kako da ideš?

lako, sedneš i okrećeš pedale :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...