Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Baš ste dede

Jbg moram da otplacujem stambeni kredit jos 19 godina , imam obavezu prema porodici ... :( Kada osetim vecu zelju za adrenalinom odem obicno u neki akva park , umesto da obaram rekorde po Beogradskim nizbrdicama ...

Edited by Geograf
Link to comment

SVe preko 40 na nizbrdici je po meni cist idiotizam

 

Onda sam idiot :)

 

Mnogo zavisi od toga da li je put pregledan ili sam prolazio njime više puta pa mi je poznat, tad mogu da se opustim više i da idem brže, ako je nepoznat i nepregledan put, krivine i sl, onda samo na sigurno... Naravno, pouzdane kočnice još jedan preduslov za siguran spust...

Link to comment

SVe preko 40 na nizbrdici je po meni cist idiotizam (ne kazem da i sam nekad nisam isao brze) , koji moze da ima nesagledive posledice ... Bicikle (posebno MTB) jednostavno nisu predvidjene za takve egzibicionizme , odnosno nemoguce ih je u takvim uslovima sigurno kontrolisati  ! Obaranje brzina po meni  ima smisla samo po ravnom ...

 

Ne znam da li bih nazvao to idiotizmom, ali bih se donekle složio da je ekstremno pomalo. Bilo kakav peh može da rezultuje opasnim zdravstvenim jebadama i lomovima, pa i gore od toga. Lako se čovek zajebe oko proračuna kočenja, nagla krivina ako ne znaš put i ćao si, a da ne pričam ako neko naleti iz kontra smera...

Link to comment

ja sam slomila ruku sa 2km/h :fantom:

a kad sam pala i kotrljala se i lupila glavom pri spustu sa topčidera, imala sam samo dva šava na bradi :fantom:

Edited by belch
Link to comment

Izvinjavam se  "idiotizam" je definitivno nespretan izraz , za nesto sto radimo pomalo nesvesno a isuvise rizicno ...

 

ja sam slomila ruku sa 2km/h :fantom:

a kad sam pala i kotrljala se i lupila glavom pri spustu sa topčidera, imala sam samo dva šava na bradi :fantom:

I moja baka je tako i to bez bicikle ... 

Za ovo drugo ne znam sta da ti kazem , vredi pokusati ponovo , cena od dva sava je smesna u odnosu na uzudjenje koje donose kaskaderske atrakcije  :fantom:

Link to comment

Mnogo zavisi od toga da li je put pregledan ili sam prolazio njime više puta pa mi je poznat, tad mogu da se opustim više i da idem brže,

baš tako, samo što je kod mene to da li smem da raspalim 35-40

 

više od toga ne smem jebešmuživot, ne smem i gotovo, pa nek sam i deda i baba i sve što treba

Link to comment

Jel padalo nekom na pamet da kupi onu malu ekstremnu kamericu sto se kaci na bajs ili kacigu ? Vidim da se moze naci na e-bay po sasvim pristojnim cenama ali nikako da prelomim i uzmem je (nemam uopste prestavu koliko bi je stvarno koristio i koliko su zanimljivi/gledljivi uopste ti snimci )...

Edited by Geograf
Link to comment

Onda sam idiot :)

 

Mnogo zavisi od toga da li je put pregledan ili sam prolazio njime više puta pa mi je poznat, tad mogu da se opustim više i da idem brže, ako je nepoznat i nepregledan put, krivine i sl, onda samo na sigurno... Naravno, pouzdane kočnice još jedan preduslov za siguran spust...

+1

 

Baš ste dede

 

Mnogo sam lenj, pa me mrzi da tražim onaj tvoj post gde se hvališ kako si "jurila" svih 40km/h niz bulevar i kako ne smeš brže. :fantom:

Link to comment

SVe preko 40 na nizbrdici je po meni cist idiotizam (ne kazem da i sam nekad nisam isao brze) , koji moze da ima nesagledive posledice ... Bicikle (posebno MTB) jednostavno nisu predvidjene za takve egzibicionizme , odnosno nemoguce ih je u takvim uslovima sigurno kontrolisati  ! Obaranje brzina po meni  ima smisla samo po ravnom ...

 

Meni rekord na kratkoj nizbrdici 51,4 km/h. MTB sa kramponjarama najgorim. Uvek sam se pitao kako ovi profići odvoze 200 km sa prosekom od npr. 45 km/h i to sa nekim bolesnim usponima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...