Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

MTB na ravnom, 44 km/h je rezultat za reprezentaciju :)

 

29-ka je deblja 28 guma, tj. 28 i 29 imaju isti prečnik obruča, ali se zbog širine i debljine gume kod MTB-a to zove 29". Ne znam da li može da se montira neka klasična 28 slik na 29-ku, tj. trebalo bi da može ako je dovoljno široka...

Nisam znao da je isti tocak u pitanju , znam da sam vidjao neke polu slip mtb gume gde je sigurno pisalo 29 x 2,0

 

E , moram da se pohvalim sta sam na kraju kupio kao zastitu ... :) Jeste malo skuplje (na popustu 4000 pre bilo 6000) ali cenim da je bas zgodna stvar (+ proveren americki proizvodjac) ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=WUJhbNE0kh8

 

edit: U stvari moj model je malkice drugaciji (prostiji)... Kada se skine brava na bajsu gotovo ne ostaje nista , sto je po meni bolje (mozes lakse da poneses sediste sa sobom u rancu npr.)

http://www.chainreactioncycles.com/rs/en/masterlock-lock-and-load-u-lock-cosmetic-damage/rp-prod113615

Edited by Geograf
Link to comment

 

Novosadska biciklistička inicijativa (NSBCI) predstavila je večeras u Novom Sadu projekat kojim zvanično započinju inicijativu usmerenu prema gradskim vlastima, kako bi ovaj grad bio pretvoren u “Biciklograd”.

Priprema projekta “Novi Sad Biciklograd” trajala je sedam meseci, a Novi Sad će zahvaljujući ovoj inicijativi dobiti detaljan plan sa gotovim rešenjima za kreiranje Strategije za razvoj biciklizma, odnosno poboljšanja uslova za korišćenje bicikla u svakodnevnim aktivnostima građana.

“Naš plan je da do 31. jula ovaj predlog bude usvojen u Skupštini grada, a nakon toga sledi izrada same Strategije sa konkretnim koracima. Nudimo predlog, podatke, iskustvo i ljude koji bi se čak i volonterski bavili radom na ovakvoj strategiji”, kazao je predstavnik NSBCI Marko Trifković na prezentaciji projekta.

Kako je objasnio, nakon usvajanja predloga u skupštini i izrade same strategije, što je trenutno najhitnija aktivnost, u realizaciju projekta bi se moglo krenuti od 2015. sa potencijalnim završetkom do 2025. godine.

Trifković je rekao da bi buduća Strategija trebalo da se bavi povećanjem udela biciklista u saobraćaju u Novom Sadu, a spram tog cilja se određuje nivo potrebnih sredstava koje grad treba da uloži.

“Sredstva imaju različitu namenu, nekada se radi više na bezbednosti, nekada na promociji, nekada na nagrađivanju biciklista ili na merama koje suzbijaju ostale vrste saobraćaja”, dodao je on.

Prema njegovim rečima, “Biciklograd” donosi i benefite u privrednom smislu, jer se stvara ekonomičnije poslovanje, radnici su produktivniji i zdraviji, otvaraju se mali biznisi, biciklističke dostave, iznajmljivanje bicikala i biciklistički turizam.

“Ulaganja u infrastrukturu su jeftinija nego za bilo koju drugu vrstu saobraćaja. Istraživanja dve belgijske organizacije su pokazala da jedan uloženi evro može imati povrat čak od tri do 12 evra, ako se biciklizam razvija po planu”, kazao je Trifković.

Gost iz Holandije i vlasnik firme za biciklistički turizam u Beogradu “iBikeBelgrade” Ralf Van Der Zijden, rekao je da je njegovo iskustvo iz zemlje iz koje dolazi takvo da se za biciklizam tog obima i te bezbednosti mora “glasno i dugo boriti”.

“Holandija je čuvena po biciklistima. U Amsterdamu u osam sati ujutru na ulicama već ima 2,5 miliona ljudi na biciklima koji idu na posao, bez obzira da li su u odelima, da li su obični radnici ili je u pitanju premijer zemlje, koga možete svakodnevno sresti kako biciklom odlazi u Vladu”, kazao je Van Der Zijden.

Prema njegovim rečima, kultura biciklizma sada je već duboko ukorenjenja među Holanđanima iako nije uvek bilo tako, te danas tokom jednog radnog dana pet miliona ljudi iz Amsterdama napravi 14 miliona vožnji biciklom.

“Sve se obavlja na biciklu – kupovina, odlazak kod lekara, odlazak u školu i na slobodne aktivnosti, i vrlo mali broj ljudi to smatra sportom ili rekreacijom u pravom smislu te reči. To je sada već deo tradicije i egalitarizma u ovoj zemlji”, dodao je on.

Projekat “Novi Sad Bicikograd” sprovodi NSBCI, podržala ga je Trag fondacija i mreža organizacija koje se bave decom, bezbednošću u saobraćaju i biciklizmom, a nezvanična podrška stigla je i od ambasade Holandije u Beogradu.

Link to comment

Ne znam, tako pisalo, al ono, toliko sam vozio tipa par sekundi i to je to, čisto da vidim max.

 

Jesi ažurirao brzinomer kad si stavio nove gume, trebalo bi da si smanjio obim točka? Ali, u svakom slučaju, nije mogao mnogo da ti ukrade zbog ovoga.

Preko 40 km/h idem samo na nizbrdici, nema šanse da to mogu na ravnom da postignem...

Link to comment

+1.

Ja sam jednom vozio oko 40km/h po ravnom, ali u zavetrini, iza prikolice traktora. I vrlo brzo sam crkao.

Možda je Glas imao vetar u leđa?

 

btw: Ala smo se upregnuli da mu pobijemo dostignuće :lolol:

Link to comment

+1.

Ja sam jednom vozio oko 40km/h po ravnom, ali u zavetrini, iza prikolice traktora. I vrlo brzo sam crkao.

Možda je Glas imao vetar u leđa?

 

btw: Ala smo se upregnuli da mu pobijemo dostignuće :lolol:

 

Jes jebote, postaje mi neprijatno :D

 

Kupite prvo ŠVALBE (uvek se setim švargle) pa probajte ponovo. :)

 

Pa i ja sam odapeo, kao što rekoh, vozio sam toliko bukvalno 5, 10 sekundi maks.

 

Što se tiče brzinometra, nisam ga podešavao posle novih guma, kontao sam da je prečnik a samim tim i obim isti, osim što je uža. A uvek su mi se poklapale kilometraže sa ostalima iz ekipe.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Sledeći put montiraj kameru na kacigu pa snimaj, ne vredi ovako da nas ubeđuješ  :D

 

Meni je rekord oko 60 km/h pri spuštanju sa Zmajevca, brže od toga ne smem, a spuštaju se ljudi brže od mene samo tako...

Link to comment

Sunce sve ozbiljnije probija. Ako se jucerasnja prognoza (suncano popodne) ispostavi kao tacna idem da napadnem Glasov rekord.

Edited by katamaran
Link to comment

Imam jednu Svalbe gumu pa imam neke sanse :)

 

I kod bajkova imam skup ukus. Stanem juce jer mi jedan privukao paznju i cijena je prava sitnica - 1300 evra. Kaze nov je 5000 a ovaj je samo par puta vozen.

 

edit: ovako nesto

 

http://www.alltricks.com/mtb/bikes/haibike-2013-hardtail-bike-big-curve-rc-275-silver-193-153146.html

 

samo je onaj 29''

 

edit: evo ga i 29

http://www.barberobike.it/current/?e=695

 

Cini se da je malo preterao sa 5000

Edited by katamaran
Link to comment

ja sam jednom postigla 40km/h, na ravnom, cela 2 minuta :D

 

 

inače nizbrdo povremeno šibnem oko 35km/h, kad je put prilično čist <a što nije baš često :(>

Link to comment

Imam jednu Svalbe gumu pa imam neke sanse :)

 

I kod bajkova imam skup ukus. Stanem juce jer mi jedan privukao paznju i cijena je prava sitnica - 1300 evra. Kaze nov je 5000 a ovaj je samo par puta vozen.

 

edit: ovako nesto

 

http://www.alltricks.com/mtb/bikes/haibike-2013-hardtail-bike-big-curve-rc-275-silver-193-153146.html

 

samo je onaj 29''

 

edit: evo ga i 29

http://www.barberobike.it/current/?e=695

 

Cini se da je malo preterao sa 5000

Samo kod zastite skrtaris ,cenim da ces i to misljenje promeniti ako pazaris nesto od ovog gore ...  :D

 

p.s. Resio si da predjes na 29" ?

Link to comment

Skrtarim ja oko svega. Ne dam 1300 evra za bajk :)

 

al me se definitivno dojmio.

 

p.s. Resio si da predjes na 29" ?

 

Ne menja mi se moj bajk al sam siguran da bi mi dobro dosao veci. 

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je rekord oko 60 km/h pri spuštanju sa Zmajevca, brže od toga ne smem, a spuštaju se ljudi brže od mene samo tako...

 

+1

Ne sećam se tačno dokle sam ja najviše dogurao. Mislim oko 65. Tu već usporavam jer mi se ne sviđa količina manjka kontrole pri toj brzini. Bilo šta da se desi, čak i najmanja sitnica, ti nemaš dovoljno vremena da reaguješ.

Link to comment

SVe preko 40 na nizbrdici je po meni cist idiotizam (ne kazem da i sam nekad nisam isao brze) , koji moze da ima nesagledive posledice ... Bicikle (posebno MTB) jednostavno nisu predvidjene za takve egzibicionizme , odnosno nemoguce ih je u takvim uslovima sigurno kontrolisati  ! Obaranje brzina po meni  ima smisla samo po ravnom ...

Edited by Geograf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...