Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Topciderski park je mnogo lep. Steta sto nema bezbednog puta od Ade do tamo.

Penzosu :fantom:

 

Kakvo je parce od mosta do Topcidera? Jel postoji tu neki trotoar il mora ulicom da se vozi?

 

Ne ideš preko mosta već ispod njega. Siđeš sa staze kod sajma, kada izlaziš sa sajma skrećeš odmah desno. Imaćeš tu posle mali kružni tok i jednu raskrsnicu, ali ćeš se snaći već kuda treba da ideš. Autmobila ćeš videti jednocifren broj. A na glavni put sa mosta ćeš se uključiti tek 100 metara pre Topčiderskog parka. Valjda je to dovoljno bezbedno za tebe? :P

 

 

 

Jeste li se odmah vraćali ili je tih 155 km u jednom smeru?

Uživancija jedna kada se tako iscrpiš fizički, ali si mentalno oduševljen postignućem pa te bije i adrenalin i endorfin, pa ne možeš da staneš. :thumbsup:

 

Ja sam u nedelju dobio slobodno tri sata od roditeljstva, pa rešio da sebi upriličim jednu osrednju vožnju. Provozao se dunavskim nasipom do "kineskog mosta". Tamo malo izašao na reku, umočio noge. Milina.

Vratio se zrenjanincem sa vetrom u prsa što nije bila naročita uživancija. Ali je bilo ogromno zadovoljstvo počastiti sebe vožnjom posle mesec i po dana sedenja kod kuće.

Edited by salerokada
Link to comment
Ali je bilo ogromno zadovoljstvo počastiti sebe vožnjom posle mesec i po dana sedenja kod kuće.

a zamisli tek da si bio trudan i imao carski rez :P

 

(ala sam bila srećna kada sam posle više od godinu dana opet bila sela...)

 

 

Link to comment

:lolol:

 

 

e ali kad posle par godina s njima kreneš na ture i turice, :wub:

 

(moj #1 išao sa mnom pre 2 nedelje na svoju prvu turicu po kraju, pređosmo oko 2-3km)

Link to comment

Penzosu :fantom:

 

 

Nisam penzos nego 3.14 cka

 

Ne ideš preko mosta već ispod njega. Siđeš sa staze kod sajma, kada izlaziš sa sajma skrećeš odmah desno. Imaćeš tu posle mali kružni tok i jednu raskrsnicu, ali ćeš se snaći već kuda treba da ideš. Autmobila ćeš videti jednocifren broj. A na glavni put sa mosta ćeš se uključiti tek 100 metara pre Topčiderskog parka.

 

 

Blagodarim. Probacu jednom.

 

Valjda je to dovoljno bezbedno za tebe?  :P

 

Ce gi vidimo...
Link to comment

Glaz Razuman, svaka čast za vožnju.

 

Kako ste se vratili nazad?

 

 

Jeste li se odmah vraćali ili je tih 155 km u jednom smeru? Uživancija jedna kada se tako iscrpiš fizički, ali si mentalno oduševljen postignućem pa te bije i adrenalin i endorfin,pa ne možeš da staneš. :thumbsup:

 

 

Svaka cast  :thumbsup:  Nastavljate da vozite po RUmuniji ili se vracate sutra ?

Sorry ljudi, nikako da odgovorim...

 

Vratili smo se kao što sam i mislio - vozom... Vozikali se malo po Temišvaru, pa u 4 na voz. Mi smo ipak bili opasno limitirani vremenom, tj stigli uveče kasno i morali bi eventualno bajsom da krenemo opet rano ujutru... Ja sam ZNAO da od toga nema ništa ali su se ovi primali (iako svi mahom manje ili više slabiji kondiciono od mene) ma šta, ajde barem do granice... Ja reko nema frke, ja mislim da nećemo biti u stanju, ali videćemo kada ustanemo.

 

A kada smo ustali, niko bajs spomenuo nije :D I logično je to, ali malo ih ponelo valjda, bem li ga, a i imali smo ovog lika što je svisno negde oko Žablja. Nije to mala vožnja, ja sam u toku sezone msm prešao toliko možda, eventualno 200... Jednostavno me smara da vozim po istim putanjama. Još kada se dupe ohladi preko noći, kao i mišići i noge... Išli smo Tem-Vršac i Vršac-Beograd, pa BG-Bataja i od Bataje do Pazove bajsom za kraj gde sam terao 44km/h tj sopstveni rekord 8-) i nisam padao ispod 35km/h od Bataje do Nove Pazove što je mala destinacija relativno, ali reko malo da se opteretim za kraj.

 

Sve u svemu 5+ akcija bez obzira na maler(e), a glavni utisak je kako se bajs ponaša sa novim gumama... San!

 

Edit: jedino što moram da uzimam novu lulu i nove pedale sada <_<

 

Edit 2: I hvala! :)

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

JA toliko (44 :ziga: ) ni kad idem nizbrdo  :mellow:

 

@GR

Gume su totalno slip ? I koja je sirina istih ?

 

p.s. Ovo sa vozom pametna ideja u svakom slucaju , nista gore nego vracanje istim putem sa teskim nogama ...

Link to comment

JA toliko (44 :ziga: ) ni kad idem nizbrdo  :mellow:

 

@GR

Gume su totalno slip ? I koja je sirina istih ?

 

p.s. Ovo sa vozom pametna ideja u svakom slucaju , nista gore nego vracanje istim putem sa teskim nogama ...

Kak nije pametna, slažem se 100%, bilo bi 3 puta teže preći sve isto posle bukvalno 10ak sati odmora...

 

Evo konkretne gume. Ima kao neka akcija (koja dosta dugo traje), ali popust je oko 50% pa valja iskoristiti, osim ako nisu u pitanju standardne prodavačke fore...

 

http://shop.jankovic-comp.rs/index.php/schwalbe-gume-2013/tour-tires-2013/schwalbe-47-559-road-cruiser-hs377-detail

Link to comment

Predpostavljao sam da je uza guma (1,75) i gotovo sa ravnom povrsinom (treba razviti 44 :) ) ... Dobri su popusti ali na zalost koliko vidim imaju samo 26 i 28 incha :(

Link to comment

od Bataje do Pazove bajsom za kraj gde sam terao 44km/h

MTB na ravnom, 44 km/h je rezultat za reprezentaciju :)

 

Predpostavljao sam da je uza guma (1,75) i gotovo sa ravnom povrsinom (treba razviti 44 :) ) ... Dobri su popusti ali na zalost koliko vidim imaju samo 26 i 28 incha :(

29-ka je deblja 28 guma, tj. 28 i 29 imaju isti prečnik obruča, ali se zbog širine i debljine gume kod MTB-a to zove 29". Ne znam da li može da se montira neka klasična 28 slik na 29-ku, tj. trebalo bi da može ako je dovoljno široka...

Edited by Velocipede
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...