Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Koju zastitu koristite za vase bajseve ? Ja godinama nemam nista (bajs stoji u stanu , napolju se ne odvajam vec samo voznja) ali nekad imam potrebu da svrarim na koji minut do prodavnice (pekare) ... U-lock nemam gde da smestim , posto je geometrija okvira specificna a onaj ozbiljniji lanac za motore mi deluje preglomazno i pretesko (ostalo mi ne deluje bezbedno ni za 1 min. bez paznje)...

 

Verujem samo sopstvenim očima, pošto sam 2 komada donirao lokalnim narkomanima i njima sličnim, nadam se da su overdozirali.

 

Velocipede, jel to merida torbica napred? Danas mi stigla, samo nisam stigao da podignem. Jel staje veći telefon od gore, 14x7?

Link to comment

Jeste, piše "merida", ali ih ima i sa raznim natpisima :) Mislim da ne staje gore. Taj srednji deo uopšte nije praktičan, posebno što se naopako zakopčava, tj, otvor je na dnu i nije bezbedno ništa važno držati u toj pregradi, pa ga i ne koristim, ali zato su dve glavne pregrade, s leve i desne strane odlične, ja koristim jednu za telefon a drugu za novčanik. Torbica je praktična i svakako vredi i više od oko 5 eur koliko je plaćena.

Link to comment

Jeste, piše "merida", ali ih ima i sa raznim natpisima :) Mislim da ne staje gore. Taj srednji deo uopšte nije praktičan, posebno što se naopako zakopčava, tj, otvor je na dnu i nije bezbedno ništa važno držati u toj pregradi, pa ga i ne koristim, ali zato su dve glavne pregrade, s leve i desne strane odlične, ja koristim jednu za telefon a drugu za novčanik. Torbica je praktična i svakako vredi i više od oko 5 eur koliko je plaćena.

 

Fuck, ja preplatio sa 900 kinti :)

Link to comment

Planiram da uzmem neku debelu lancinu al nikako da stignem. Cini mi se da nisu previse skupi.

 

edit: ovo mi se svidja al mi se ne daje 2400

Abus-Expedition.JPG

 

Jednom sam video nesto slicno na pijaci za 750 kinti. Mozda cak i deblji lanac.

Nije sve u debljini , vec i u kvalitetu tog celika .... Ovaj gore nemacki Abusov od 6mm je sigurno jaci od tog sa pijace ! I ja planiram nesto slicno ali ne znam gde cu da obmotam taj debeli lanac od 90cm duzine a da mi ne smeta pri voznji (na stranu sto otezava bajs za jos 2-3 kg)

 

@glas

Bukvalno mi treba nesto da ne moram ko hipnotisan da buljim u bajs dok pijem recimo pice u nekom kaficu pored reke ... Znaci da mi bude tu negde na oku ali da budem malo opusteniji

Edited by Geograf
Link to comment

Za ostavljanja na par minuta dobar je i ovaj sa pijace. Na duze periode ne bih verovao ni titanijumskom lancu.

 

Kad sam bio klinac ziveo sam u soliteru i bajk sam vezivao za ogradu ispred stana. Jedno jutro me je sacekao ram bez tockova  :ph34r:

Link to comment

Iz NS-a 159km. Do sada sam najviše vozio 110, ali pošto je all day long ride i da ćemo krenemo ranije, kontam da je izdržljvo. ™

 

Je l' to neka privatna akcija ili javna? :)  Kako planirate da se vratite nazad?

 

Nisam nikada vozio bicikl u tom delu Rumunije, jesam južnije od Kaluđerova ka Oravici. 

Meni se ne sviđa vožnja na putu NS - Zrenjanin, čini mi se da je to previše prometan put za bicikl. Bar ja uvek izbegavam takve puteve. Ne znam kako je na drugim delovima rute...

Link to comment

Znaci da mi bude tu negde na oku ali da budem malo opusteniji

pisali smo nekada  već o tome, ja koristim ovo:

 

316r8zXC17L.jpg

 

i super sam zadovoljna, malo sam se iznenadila kad su mi ljudi rekli da je i to lako preseći :huh: ali dobro, ionako nikada ne ostavljam bicikl napolju baš dugo a sad ako se desi desi se, i mene mož da pregazi tramvaj

 

nekada davno u Beogradu sam imala onu najobičniju lančugu, i dobro je funkcionisala, mada ni tada nisam dugo ostavljala bez nadzora

 

ovo gore što je neko okačio isto mi deluje fino

 

a nošenje naokolo, ja ga nosim u rancu, nije kao perce ali nije ni strašno + ne vidim bolje rešenje

Link to comment

Problem s jeftinim lancima je i sto cesto imaju isti kljuc za sve ili veliki deo. Znam za jedan takav slucaj, tako da valja proveriti.

Edited by Venom
Link to comment

 

drugim rečima, ako ih ostavljate bez nadzora, nek to bude što kraće moguće, jer je svaki lanac moguće preseći za relativno kratko vreme

Edited by belch
Link to comment

Problem s jeftinim lancima je i sto cesto imaju isti kljuc za sve ili veliki deo. Znam za jedan takav slucaj, tako da valja proveriti.

Moja paranoja je vec mislila o tome :)

 

Lanac sa pijace + zasebno kupljen katanac i nikako bez nadzora duze od par minuta.

Link to comment

Je l' to neka privatna akcija ili javna? :)  Kako planirate da se vratite nazad?

 

Nisam nikada vozio bicikl u tom delu Rumunije, jesam južnije od Kaluđerova ka Oravici. 

Meni se ne sviđa vožnja na putu NS - Zrenjanin, čini mi se da je to previše prometan put za bicikl. Bar ja uvek izbegavam takve puteve. Ne znam kako je na drugim delovima rute...

Privatna, ali ako je neko zainteresovan može se priključi, samo da nije dosadan. :D

 

Mi to malo ad hoc odradimo, pa sve prepreke savladavamo u datom momentu, ako ih bude. Zato krećemo ranije. :D Nemam ni ja blagu predstavu kakav je put (dalje od Zrenjanina), slažem se da je prometan i da je to delimičan problem, ali vozio sam se i prometnijim tipa Pazova Beograd, prođe milion automobila po satu jebenom, pa su me mašili, valjda će i dalje...

 

Kako ćemo nazad videćemo, ako poumiremo (ili neko od nas) i ne revitalizujemo se dovoljno - nije isključeno da sednemo u neki voz ili bus, i sl. 270km ili koliko već za dva dana msm da nije baš mala tura.. Kondiciono sam dosta dobro spreman pa ni za sebe nisam baš siguran kako će to da ispadne, a ima gorih od mene osetno u ekipi, doduše barem voze u kakvom takvom kontinuitetu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...