Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Pretpostavljam da misli generalno, na na cikloberzi...  Bez amortizera je bolje nego s lošim amortizerom, posebno kad je zadnji amortizer u pitanju

Link to comment

ah, ok, jasno :)

 

btw a nikad nisam kontala čemu zapravo služi zadnji? (tj čini mi se da se bez njega može sasvim lepo živeti, bez prednjih se pak vrlo oseti razlika :D)

Link to comment

pogotovo downhill

ah :D

 

mislim da ga definitivno neću upotrebljavati

 

 

ma super su amortizeri, zato sam se i začudila, ali naravno bolje ništa nego išta, a ono što nije išta nije baš jeftino tako da izeš ga

Link to comment

svakako treba zadnji izbegavati, oni su dosta skupi ako valjaju, a ako ne valjaju, onda samo smetaju. ako ćeš se uglavnom voziti po gradu i malo po prirodi, zadnji ti ne treba uopšte.

 

a ako ideš na bubanj potok, gledaj kakve menjače ima bajs. nemoj uzimati ništa što nije šimano. tourney, altus i acera su ti najjeftiniji i najlošiji, za bicikl sa njima nemoj dati više od 120e. bicikli sa alivio i deore menjačima su negde oko 150e.

Link to comment

svakako treba zadnji izbegavati, oni su dosta skupi ako valjaju, a ako ne valjaju, onda samo smetaju. ako ćeš se uglavnom voziti po gradu i malo po prirodi, zadnji ti ne treba uopšte.

 

a ako ideš na bubanj potok, gledaj kakve menjače ima bajs. nemoj uzimati ništa što nije šimano. tourney, altus i acera su ti najjeftiniji i najlošiji, za bicikl sa njima nemoj dati više od 120e. bicikli sa alivio i deore menjačima su negde oko 150e.

A Sram ništa? :)

Link to comment

ako ćeš se uglavnom voziti po gradu i malo po prirodi, zadnji ti ne treba uopšte.

 

meni je ok samo sa prednjim i kad sam se vozila skoro samo po prirodi (a i sada volim da kad god mogu presečem kroz neku livadu, ili park, ili puteljak, preko korenja drveća, itd)

 

zato i nisam kontala baš suštinu zadnjeg

 

 

inače kaldrma bez i kaldrma sa su nebo & zemlja

Link to comment

juce poklonih bajs, jedva ga se ratosiljah. nije bio los, imao je shimano sistem...ali svaki put kad sam sela na njega bilo je mi je lose sledeci dan. super vozim rolere, pentram se, plivam...ali bajs ....jok. dosadno i nemam vremena da prikupljam informacije oko sebe. brzo prolazi sve. 

Link to comment

i took an arrow to the knee :(

 

Bas me cimaju kolena poslednjih par dana. I to me ne bole na bajku nego tek sutra ujutru.

Edited by katamaran
Link to comment

i took an arrow to the knee :(

 

Bas me cimaju kolena poslednjih par dana. I to me ne bole na bajku nego tek sutra ujutru.

 

Ako mislis da vozis do seniorskih dana, preoveri ovo http://www.cptips.com/knee.htm

Ovde se naravno predpostavlja da imas pravi size bicikla.

 

Ja sam skenjao zglob nablevoj nozi zbog high gears i logike mrzi me da menjam brzine mogu ja to :(

Link to comment

Novo sediste i malo sam preterao sa voznjom uzbrdo.

 

  • pushing BIG gears - cadence too low
  • saddle too low or too far forward
Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...