Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Citat sa gornjeg linka:

 

 

0. Donja granica troška za bicikl je 200€
Jbg. Vreme je surovo, inflacija čini svoje. Pre je išlo za malo manje, sad se poskupelo. Bajkovi jeftiniji od toga su sastavljeni od komponenti kojima trajnost nije jača strana i razliku u kinti ćete vrlo brzo potrošiti na servisiranje. Pritom sve vreme furate bicikl koji loše funkcioniše.

 

 

Ovaj bicikl je upravo iz ove kategorije o kojoj se ovde piše. Skoro sve komponente su lošeg kvaliteta i vrlo brzo ćeš imati problema...

Link to comment

Schwalbe_CX_%20comp.gif

 

Dobar izbor za gumu? Par stotina dindzi skuplja od najjeftinijih a valjda je Schwalbe marka od poverenja?

 

Spoljna guma SCHWALBE CX Comp 26x2.0 - 1.100 RSD
Osnovni nivo gume za grad i teren, sa osnovnom zastitom protiv busenja.
Link to comment

Nisam nikad koristio ovo gumu, a Schwalbe jeste jedna od poznatijih marki guma za bicikl. 

Kad smo kod jeftinih guma, na osnovu nekih postova sa cikloberze, kupio sam CST Traveler 26 x 1.6  koje stavljam kad ne idem na offroad vožnje i zadovoljan sam, a koštaju oko 600 RSD po komadu.

Link to comment

Kod ovih mojih je 800. Malo mi se ne svidja sto je glatka. Uglavnom vozim po betonu al volim reljefnu gumu.

 

Naleteo sam na neku 

SP.26 x 2.3 OFFROAD CST 

za hiljadarku pa mi i ona deluje zanimljivo

320150.jpg

 

Moram nekako da utvrdim koje su mi trenutno na bajku. Godinama sluze bez problema al zadnja ocelavi ko Saban Saulic :)

 

edit: Rubena. Definitivno su ostavile dobar utisak.

Edited by katamaran
Link to comment

Mislis da smeta kad je predebela? Meni se cini da se i po betonu lakse vozi sa debelim. Kapiram da je overkill al valjda od viska glava ne boli,.

 

A naletece nekad i neki offroad :)

Edited by katamaran
Link to comment

ja obožavam debele gume :)

 

a kažu i meni ljudi koji će ti sad uglavnom voziš po gradu, samo te usporava itd

 

ali ja volim

 

 

a volem nekad i namerno po off-roadovima po gradu

+ da skačem i spadam s ivičnjaka i tako to :D

Link to comment

Mislis da smeta kad je predebela? Meni se cini da se i po betonu lakse vozi sa debelim. Kapiram da je overkill al valjda od viska glava ne boli,.

 

A naletece nekad i neki offroad :)

naravno offroad, ali offroad možeš komotno i sa 1.9, 2.0, 2.1 - osim ako ne planiraš neki down hill.

deblja guma - veći otpor kretanju.

Link to comment

hvala na predlozima, verovatno cu zaobici adriju.

 

razmisljao sam ranije o bubanj potoku, ali nisam hteo da se upustim u tako nesto jer ne znam koliko su košer bicikli tamo. otici cu sigurno da vidim cega ima pa ako bude neki lep (bez boje) videcemo se opet ovde da cujem ideje tipa koju muziku slusate kada vozite ciklu :) i sta se mucka u bidonu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...