Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

povlačim reč <_<

 

jutros mi tako dvoje samouvereno presekoše put na jebenoj (ne mnogo prometnoj, ali svejedno) raskrsnici

 

i napamet im nije palo da stanu kad su videli da ja dolazim, kojoj je zeleno, a njima je bilo jebeno crveno!!!

 

pa ne kapiram stvarno i gotovo

 

jel kradu tu (iznajmljene) bicikove, jel se isplati najmiti i jel ima staza? trebace mi na par dana krajem meseca:)

Link to comment

trebace mi na par dana krajem meseca:)

šta, šta, kako, kako, molim malo više detalja :)

 

inače ne da ima staza nego ima i specijalni semafori za bicikliće :D (malecki i niski, uslikaću baš ovih dana)

 

a da li kradu ne znam, mislim da najviše zavisi gde ih ostaviš (ja ih npr ne bih na ulici preko noći)

Link to comment

šta, šta, kako, kako, molim malo više detalja :)

 

inače ne da ima staza nego ima i specijalni semafori za bicikliće :D (malecki i niski, uslikaću baš ovih dana)

 

a da li kradu ne znam, mislim da najviše zavisi gde ih ostaviš (ja ih npr ne bih na ulici preko noći)

 

pa dobro, proucicu na netu, cini mi se javni prevoz malo skup:)

imam tri dana za 4-5 izlozbi (bar)

verujem da si do sad gledala sta si htela, mozda nisi ovu aktuelnu bowie iz vikotrija albert muzjea, gostuje, i to cu gledati, hajdete sa mnom ak oste slobodni.

 

ps.to je 29.jun

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Uf, uf. Sada sam ja kao Belch prošle godine. Gledam vas kako pravite planove dok ja ne prilazim bajsu :( Tri nedelje nisam seo na bajs, što mi se dešava samo preko zime. Mogla bi ova mala malo brže da poraste i sedne na bajs!  ^_^

Link to comment

Danas sam vozio prvi put posle povrede. Koleno po malo boli, ali nije strasno. Deluje da cu ovog leta tesko moci nesto ozbiljnije, ali bar mogu da se motam po ravnom delu grada.

Link to comment

I ove, i ove

Zar ti ne bi trebalo da budeš fit u bliskoj budućnosti?

 

I Delija je bio povređen! Znači PPP bajs tim desetkovan.

Link to comment

Još sam u gipsu, kad ću ga skinuti bog sveti zna, a posle me cekaju meseci rehabilitacije. Mišići su u potpunosti atrofirali, i nema sanse da cu u nekom doglednom roku moći da se oslanjam na ruku. I zglob isto ne radi vec godinu dana.

Link to comment

Vozim ja za trojicu. Ne pamtim kad sam bio u boljoj formi

 

Sredio sam i rezervni bajk. Po prvi put me je razocarao servis gde idem godinama i koji uvek preporucujem ljudima.

 

Provalim da mi seta zadnji tocak. Covek na prijemu kaze da ili mora da se servisira glava(600) ili ce morati nov tocak (1800) ali da ce to znati tek kad ga skine. Odmah je provalio i da treba da se dotegne neki idiotski sraf sto iz nekog meni nedokucivog razloga guraju na bajkove sa zadnjim amortizerom(stoji kod pogona i vezuje dva dela rama). Kazem ok i ostavim bajk

 

Sutra krenem po bajk kad odjednom popravka 1500  :s_w: iako nije morao nov tocak. Covek mi na svoju ruku cacnuo kocnicu (400) i zamenio gumu (500) Kad sam ih pitao zasto me nisu zvali da ododbrim tri puta skuplju popravku od dogovorene drugi lik mi ladno kaze da se njima ne bi isplatilo kad bi zvali za svaku sitnicu  <_<

 

Ajde sto mi uzese pare za nov tocak iako mi isti nisu dali ali mi onaj sraf (99% problema je bilo zbog njega) nisu ni pipnuli. Seta ko i pre servisa. Posle mi kazu da kad jednom se tu rasklima bajk je zavrsio karijeru. Jos mi je jedan vrli majstor u jednom drugom servisu kasnije rekao to isto.

 

Danas ga oteram u Capriolo servis na Vilinim vodama i covek mi zameni tu solju sa srafom za dzabe. Jedva uze cast a bajk ko nov :)

Edited by katamaran
Link to comment

32 ne zvuci mnogo al ubi me danasnjih 30 km. Ispolivam kacket na cesmi a posle 5 minuta je suv ko barut. Spaslo me moje gej pivo (Jelen fresh) na Adi.

 

Ovi definitivno ispustaju kanalizaciju u Savu u odredjenim trenucima i danas sam imao srecu da naletim. Samo sto nisam pao sa bicikle od smrada malo posle Gazele. Jos jedan nesto manji hemijski napad kod mosta preko Ade.

 

Na kraju mi na Terazijama jedan mandril ucvrstio vec odavno patolosku mrznju prema taksistima. Samo je prozujao mojom trakom na manje od 10 cm  :ph34r:

 

Kompletan ugodjaj.

Edited by katamaran
Link to comment

okej, okej, evo razmisljam da pazarim 'ciklu pa reko da vidim sta mislite.

 

nasao sam nesto povoljno, a ono sto me je privuklo pored cene, je boja :)

1172610.jpg

 

etoga. e sad, meni je jasno da za nesto sto kosta deset hiljada plus par limenki piva ne mogu da ocekujem bog zna sta i ono sto me zanima je sledece, da li bi ovako nesto moglo da izdrzi mene sa svojih stodesetak+ kila?

 

odmah da kazem da sam savestan vozac, da maksimalno izbegavam rupe i offroad-ove, kao i penjanje na ivicnjake, stepenike, zardinjere i sl.

 

sta ga znam, ram mi izgleda tu negde na granici izdrzljivosti, ipak je to neka vrsta metala, gume bih verovatno morao da zamenim za neke udobnije kao i neke delove koji bi se pohabali od brzine, pretpostavljam :D

 

sve delove za biciklu bih pazario u delovima za bicikle i spremio sam nekih dve-tri hiljade u startu za tu namenu.

 

malo sam guglao i malo sam nasao o marki adria. izgleda da imaju neke veze sa kapriolom (kako sam razumeo da je adria jeftina kopija), za kojeg su mi rekli da ne valja zbog necega(?) pa ako neko zna nesto vise i ovoj bicikli molio bih da to podeli samnom

Link to comment

Nemam ama bas nikakvog iskustva sa tom markom ali mislim da ce te izdrzati bez problema. 

 

Kapriolo je sam po sebi jeftin i ne preterano kvalitetan a ako je ovo njihova jeftina verzija ne zvuci previse obecavajuce.

 

Ja bih pre za te pare kupio kvalitetniju polovnu biciklu.

Edited by katamaran
Link to comment

Nemam ama bas nikakvog iskustva sa tom markom ali mislim da ce te izdrzati bez problema. 

 

Kapriolo je sam po sebi jeftin i ne preterano kvalitetan a ako je ovo njihova jeftina verzija ne zvuci previse obecavajuce.

 

Ja bih pre za te pare kupio kvalitetniju polovnu biciklu.

+100

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...