Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

pa, alternativa je da naučiš sam to da radiš

 

Pa i nije. 

 

Crank pooler 15e

shimano crank tool 17e

Hallowtech wrench 18e

 

To je vec 50+ evra za tool koji ce da mi zatreba sad i ko zna kad.

 

shimano cassete tool 12e

 

Sve to sam da uradim bi me kostalo isto 130e jedino sto bi mi ostao alat.

 

btw.bio sa dovoljno glup pa rastavim bike u parcice, da bi na kraju sve to odneo kod tipa da mi promeni & sastavi.

 

Bar sam ga lepo oprao. Pa posle 9000 km & 12g red je da malo ulozim u njega.

Edited by hefestus
Link to comment

pa nije jedino, em bi ti ostao alat, em bi naučio za sledeći put :)
a nema tamo radionica koje su na dobrovoljnoj bazi, ono, da ti ustupe alat pa da ti sam radiš?

Link to comment

1 pitanje za drugove bicikliste- probusio unutrasnju sinoc gumu, i vozio neko vreme tako dok nisam primetio- taman da iscepam malo i spoljnu, sa strane. u servisu mi lik kaze da treba obavezno i spoljnju da menjam, jer bla bla. ja mu ne verujem, prvenstveno jer je marokanac. da li to sto on tvrdi ima smisla, tj da li se malo napukla spoljna guma moze voziti jos neko, duze vreme? ova moja kosta nekih 30 evra, zato cicijasim.

Link to comment

auh, znaci i nju da menjam? iako ne gazi po pukotini, posto je ona sa strane?

 

ne znam kakva je, celo biciklo je skupo u 3 pm, heavy duty gazelle

Link to comment

Uspeo sam da izlomim i drugi nosac za telefon. Sreca pa vizionarski nisam bacio stari pa sam uspeo da sklopim jedan ljudski od ta dva :)

 

Zato cu da castim guzu sa novim sicom.

Edited by katamaran
Link to comment

1 pitanje za drugove bicikliste- probusio unutrasnju sinoc gumu, i vozio neko vreme tako dok nisam primetio- taman da iscepam malo i spoljnu, sa strane. u servisu mi lik kaze da treba obavezno i spoljnju da menjam, jer bla bla. ja mu ne verujem, prvenstveno jer je marokanac. da li to sto on tvrdi ima smisla, tj da li se malo napukla spoljna guma moze voziti jos neko, duze vreme? ova moja kosta nekih 30 evra, zato cicijasim.

 

idi u acton.nl kupis spoljnju i unutrasnju za 6e da marokancu jos 5 evra da ti promeni. Trajace duplo krace a mozda i ne ali zato je 5 x jaftinija.

 

a to sto vozis sa probusenom gumom moze da te iskosta na kraju 150e za gazellu ladno.

 

waar ben je monster :)

Link to comment

pa jbg, pritisak u unutrašnjoj je prilično veliki, normalno je da će bežati u kom god pravcu može

zasto mi niko ne kaze neke lepe vesti? <_<

 

idi u acton.nl kupis spoljnju i unutrasnju za 6e da marokancu jos 5 evra da ti promeni. Trajace duplo krace a mozda i ne ali zato je 5 x jaftinija.

 

a to sto vozis sa probusenom gumom moze da te iskosta na kraju 150e za gazellu ladno.

 

waar ben je monster :)

promenio bi ih i sam, ali ih uvek nekako pocepam.

 

ben nog steeds op zelfde plek, niet zo ver gekomen :) en jij, nog steeds in nl?

Link to comment

pa nije jedino, em bi ti ostao alat, em bi naučio za sledeći put :)

a nema tamo radionica koje su na dobrovoljnoj bazi, ono, da ti ustupe alat pa da ti sam radiš?

 

Sledeci put cu da imam novu biciklu ako je ova trajala 12g.

 

btw sada podigao bike, sredio ga je samo tako.

 

Sto se ucenja tice, teoriju sam savladao 2 dana na u-tubu, shimano, i bike forumima. Daleko bilo vise,

 

Znas li koliko ima varijanti i sizeova tog bottom bracketa? A cene od 30 - 200e pa ajd' se zezni pa kupi pogresan.

 

Inace to sto radite na dobrovoljnoj bazi i cela ta sema svaka cast  :thumbsup: Mozda to i ovde ima (sumnjam) ali ja za tone znam.

Da sam moga da pozajmim alat i skinem bottom bracket verovatno bi sve uradio sam.

Link to comment

1 pitanje za drugove bicikliste- probusio unutrasnju sinoc gumu, i vozio neko vreme tako dok nisam primetio- taman da iscepam malo i spoljnu, sa strane. u servisu mi lik kaze da treba obavezno i spoljnju da menjam, jer bla bla. ja mu ne verujem, prvenstveno jer je marokanac. da li to sto on tvrdi ima smisla, tj da li se malo napukla spoljna guma moze voziti jos neko, duze vreme? ova moja kosta nekih 30 evra, zato cicijasim.

:D

 

kakav si topuz, ti bi i kamen pokvario.

Link to comment

 

Zato cu da castim guzu sa novim sicom.

Best investment ever! Posle 30+ km sam ko nov :)

 

YBC ima neke veze sa Capriolo? (gugl mi je nasao par obrisanih oglasa koji ih povezuju) YBC je cisto uvezeni kinez ili ih mozda radi neko kod nas? Razdrndao sam nesto na rezervnoj (sestrinoj) bicikli pa bih da sredim to.

 

edit: ima li Capriolo ovako nesto?

 

YBC-cangaroo-pro_slika_XL_2814786.jpg

 

Bitno mi je da je ram iz dva dela koji se spaja imbus srafom kod pogona

 

ovde se vidi taj spoj na trecoj slici

https://www.kupujemprodajem.com/YBC-Kangaroo-13157850-oglas.htm?filter_id=6849705

Edited by katamaran
Link to comment

 

 

tj prelazak na crveno me čak i ne nervira na ličnom nivou, meni realno ne smetaju,

povlačim reč <_<

 

jutros mi tako dvoje samouvereno presekoše put na jebenoj (ne mnogo prometnoj, ali svejedno) raskrsnici

 

i napamet im nije palo da stanu kad su videli da ja dolazim, kojoj je zeleno, a njima je bilo jebeno crveno!!!

 

pa ne kapiram stvarno i gotovo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...