Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Odem sad rezervnom biciklom da uzmem sajlu za moju i u povratku provalim da seta zadnji tocak levo-desno  :isuse:

 

Menjanje tocka to full resava? Nema nekih osovina tu? Prosle godine sam to radio na mom bajku al sam pozaboravljao. Cini mi se da je osovina zajedno sa tockom.

Link to comment

Hvala lepo.

 

Znam da se moze popraviti nego pitam sta me ceka :)

 

Ako se dobro secam setanje tocka znaci da je otisla glava i samim tim mora novi tocak. Bilo bi lepo kad bi mogao samo neke lagere da zamenim ili eventualno neko dotezanje srafa al sumnjam.

Edited by katamaran
Link to comment

Hvala lepo na ponudi :)

 

Mozda doteram ovu moju jer pitanje je imam li krsten alat da zamenim sajlu. Snaci cu se valjda nekako sa klestima i motorcanglama ko kad sam je zatezao svojevremeno.

Edited by katamaran
Link to comment

Sredio sam moju :)

 

pametnjakovic nece da ogleda youtube uputstvo nego grlom u jagode. Malo je falilo da isecem onaj deo sa izolacijom da bih stavio sajlu umesto njega ali sam na vreme skontao da treba da uguram sajlu u to. Ima bata bubrege :)

 

Bas mi je prijala probna voznja. Mrzim kad mi bajk nije u voznom stanju

 

Kako volim da se penjem na onaj visoki ivicnjak na Terazijama bez silazenja. Tako cu raditi sve dok mi cojones jednom ne postanu scrambled.

Edited by katamaran
Link to comment

 

Kako volim da se penjem na onaj visoki ivicnjak

Pod kolikim uglom?

 

Ja isto volim da se malo trucnem :), na ivičnjak ili bilo šta drugo, ali samo pod <manje-više> pravim uglom.

Link to comment

Prav ugao pod obavezno :)

 

Svaki drugi ugao je rizican. Ovde je malo problematicnije jer su bas visoki ivicnjaci. Veca brzina plus nagli cim volana simultano sa jakim pritiskom na pedalu i taman se popenjes. Iz nekog razloga sam uvek to voleo da radim :)

 

Ovi na Terazijama su jedno 2-3 puta visi od normalnih.

Edited by katamaran
Link to comment

Prav ugao pod obavezno :)

 

Svaki drugi ugao je rizican.

:)

 

ja se mnogo plašim toga (mislim da sam već pisala) pa me je baš zanimalo da li sam preterano plašljiva (tj, mali uglovi su objektivno rizični, ali ja ne smem ni ako samo malo odstupi od pravog, oma silazim s bicikla)

Link to comment

Pametno. Ne mora bas prav ali pod bilo kojim drugim uglom moze nezgodno da sklizne tocak. Mada mi se desavalo da sklizne tocak a jos nisam ljosnuo tom prilikom :)

 

Uvek treba gadjati prav ugao.

Link to comment

Ako se neko zaputi na biciklisticku (25. maj - Brankov most) da znate da je poplavljeno kod kule Nebojsa. Moze eventualno prugom da se obidje voda al meni rekose da bih se smorio od duzine tog poteza pa sam se vratio nazad.

Edited by katamaran
Link to comment

Ala se nabicikletah po Rejkjaviku :umorna:, ali zato sada znam sve :) (a sutra bih malo uspela sve to da vidim za jedan dan bez biciklonje)

Link to comment

Novi bottom bracket + casseta+ lanac + ruke 130e. Jos treba da se radujem jer sam super prosao. Jeftinije popravim auto nego bike.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...