Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

btw jutros bilo sve nešto šašavo

 

- zakačila sam svaki jebeni semafor na  crveno <_<

- preticala sam nekoga i vozila po samoj liniji između biciklističke i automobilske staze pa mi neki autista™ legao na trubu

- neki tupavi taksista se nabio uz ivicu trotoara (ali najbukvalnije, možda je ostao santimetar) pa sam morala po trotoaru

- a pre toga bila neka gužvica a isto dosta blizu ivice pa ja i još jedan malo po trotoaru da zaobiđemo, vratim se na stazu i vidim kako policajac piše nekom trećem biciklisti kaznu ko zna zbog čega i brzo skrenem ulijevo

da mi se pojavio bilo kakav policajac uz onog taksistu mislim da bih ih ladno sve ispsovala pa makar provela i dan u zatvoru

 

- <nije danas nego generalno> gomila biciklista hladnokrvno prolazi kroz čisto crveno :huh: (nije da meni lično nešto smetalo ali wtf?! pa može neko da ih pokupi samo tako)

Link to comment

- <nije danas nego generalno> gomila biciklista hladnokrvno prolazi kroz čisto crveno :huh: (nije da meni lično nešto smetalo ali wtf?! pa može neko da ih pokupi samo tako)

 

Juče sam video biciklistu koji prolazi na crveno i jedva izbegava pešake na pešačkom prelazu... Retko vozim tamo gde ima semafora, ali kad ih ima uvek sačekam zeleno...

Link to comment

To sa semaforom je nepisano pravilo. U stvari nepisano pravilo je da za bicikliste ne važe saobraćajni propisi. Prolaziš na crveno, voziš po šinama, po trotoaru, jednosmernom u suprotnom smeru, noću bez svetala.

Nije da sam nisam radio mnoge od tih stvari, ali je samouverenost u ispravnost tih akcija kod mnogih biciklista neverovatna.

Link to comment

ju :huh:

 

dobro, ja često pomalo vozim po trotoaru :blush:, a mislim da mi se ponekad omakne i neka (mala i slabo prometna) jednosmerna ulica

 

ostalo mi ne bi ni napamet palo

Link to comment

To sa semaforom je nepisano pravilo. U stvari nepisano pravilo je da za bicikliste ne važe saobraćajni propisi. Prolaziš na crveno, voziš po šinama, po trotoaru, jednosmernom u suprotnom smeru, noću bez svetala.

Nije da sam nisam radio mnoge od tih stvari, ali je samouverenost u ispravnost tih akcija kod mnogih biciklista neverovatna.

Meni je neverovatno da se neko ko je realno potpuno nezasticen igra sa takvim stvarima...Poznajem brdo ljudi koji voznju biciklom gledaju kao na extremni sport ali tako se ponasaju kao gore opisani.Ti ljudi su extremno glupi...I bacaju ljagu na ostale...

Link to comment

22 km za pola sata? Sat vremena? :)

 

@Hjortron: i ja sam daleko od nepogrešivog, i npr. smatram da je vožnja trotoarom ok ako se vozi 5-10 na sat. Ali pojava koja me izuzetno nervira je taj prolazak na crveno. Dođu na početak kolone, izvire se malo levo i desno i ako nema auta koji baš tada prolazi raskrsnicu oni krenu da pređu. :fur:

Link to comment

Nažalost, morao juče da odustanem posle 90 km (od planiranih 110km) zbog bolova u kolenu...  Pazio sam da ne opteretim previše kolena i ne vozim "velikim" stepenom prenosa, ali nije pomoglo...

Link to comment

22 km za pola sata? Sat vremena? :)

za dva sata vremena laganice, na pola pouta pauza

blagi usponi i padovi

hanuma i junior

može i više ali moraju mekša sedišta

Link to comment

ne moraju mekša sedišta, već postepenije navikavanje :)

 

velo - pa i to je dobro, početak sezone je tek :)

moji drugari u subotu odvozali svilajnčanski brevet trista, jako im zavidim

Link to comment

 

smatram da je vožnja trotoarom ok ako se vozi 5-10 na sat. Ali pojava koja me izuzetno nervira je taj prolazak na crveno.

+100, za oba

 

tj prelazak na crveno me čak i ne nervira na ličnom nivou, meni realno ne smetaju, ako žele da se samoubiju samo napred, ali ne kontam kako se oni lično ne boje, makar malo (vidi donji kvot), a pojava je vrlo masovna :mellow: (i to ni manje ni više nego Nemci)

 

 

Meni je neverovatno da se neko ko je realno potpuno nezasticen igra sa takvim stvarima....

Link to comment

Ja ne zavidim brevetašima. To je čist mazohizam.

 

@hjortron: znači woldwide crveno svetlo ne važi za bicikliste.

A fritifrut-u se oprašta jer je vozio sa ženom i klincem.

Još nisam vozio sa decom, ali vožnja sa ženama je pravi pakao. :lolol:

Edited by salerokada
Link to comment

 

@hjortron: znači woldwide crveno svetlo ne važi za bicikliste.

 

izgleda da ne

 

ali vožnja sa ženama je pravi pakao. :lolol:

 

hm, ti to kanda želiš na ignore listu ili šta?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...