Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

Pa, sifra onda, jbga. Ne moras da vodis racuna gde si kljuc ostavio.

 

Nego, da se nadovezem na ono Indijevo... ja sam kupio kao neko ulje za lanac u Capriolu. Sunem koju kap povremeno i to je to. E sad, ja se secam da je gazza svojevremeno pisao kako on na pocetku sezone odnese bajk u servis na komplet pranje i podmazivanje. Cena koju je tada pomenuo (pre x godina) je bila oko 2000 din. Iskreno, malo mi je glupo bilo da na to potrosim 1/7 sume koju sam potrosio na nov bajs. Al nesto razmisljam da odnesem barem na neko pranje sada.

Osim kocnice koju u svakom slucaju moram u servisu da odradim, nije mi potrebno stelovanje ostalih delova. Daklem, di ima to i posto kosta?

 

 

ja to odradim u servisu kod pijace u 44. bloku (bar sam radio dok mi nisu zimus ukrali bajs :( ). malo štelovanje kočnica, podmazivanje, provera lanca i tako te sitnice, gume, ovo -ono. to valjda košta nekoliko stotina dinara.

Link to comment

opala :mellow:

 

 

ja sam moj vodila dosad samo jednom, i to kad sam osetila nekoliko problema, a trenutno imam samo mali problem sa šaltungom koji sam doduše imala i prošli put ali su u servisu rekli (pazi sad!) da nije kritično i nisu se bavili time

Link to comment

Pretpostavljam, samo sto je njegov post imao akcenat bas na tom pranju & podmazivanju sto mene nekako najvise zanima. Ili da se prihvatim kofe i sundjera, pa da trljam. Jedino sto ne znam gde smem da brknem vodom, a gde ne smem.

 

 

 

DIY

 

Link to comment

 

A može i ovako:

IMG_6367.JPG

 

 

opala :mellow:

ja sam moj vodila dosad samo jednom, i to kad sam osetila nekoliko problema, a trenutno imam samo mali problem sa šaltungom koji sam doduše imala i prošli put ali su u servisu rekli (pazi sad!) da nije kritično i nisu se bavili time

Preporučuje se, ali nije obavezno.

Ako ti je bajs dobar i sve šljaka možeš i ređe. Ja npr. uradim otprilike svake druge godine. Npr. majstor mi je još pre 4 godine rekao da će me lanac uskoro izdati tj. da će se rastegnuti. Ali, još uvek radi bez problema, posle 7 godina korišćenja. Tako je i sa ostalim delovima, trebalo bi ih povremeno proveravati, ali ako vidiš da je sve ok, onda nema potrebe.

 

 

Pa, sifra onda, jbga. Ne moras da vodis racuna gde si kljuc ostavio.

 

Nego, da se nadovezem na ono Indijevo... ja sam kupio kao neko ulje za lanac u Capriolu. Sunem koju kap povremeno i to je to. E sad, ja se secam da je gazza svojevremeno pisao kako on na pocetku sezone odnese bajk u servis na komplet pranje i podmazivanje. Cena koju je tada pomenuo (pre x godina) je bila oko 2000 din. Iskreno, malo mi je glupo bilo da na to potrosim 1/7 sume koju sam potrosio na nov bajs. Al nesto razmisljam da odnesem barem na neko pranje sada.

Osim kocnice koju u svakom slucaju moram u servisu da odradim, nije mi potrebno stelovanje ostalih delova. Daklem, di ima to i posto kosta?

Između ključa i šifre uvek sam pre za ključ s obzirom da sam gledao kako se lako provali šifra kombinacijom cimanja i isprobavanja brojeva. Doduše, to su bili jeftinije brave. Možda su skuplje bolje.

Neki peru ceo bajs sa vodom i tečnošću za sudove. (edit: sad videhda tako rade i u ovom videu koji je poslao Đuro) Kažu da je bitno samo da brzo osuši.

 

Da se pohvalim, pre par dana kupio ovo:

Shoes_SCOTT_trail.jpg

Ali, nisam stigao da isprobam SPD. :(

Valjda danas stignem.

Edited by salerokada
Link to comment

Preporučuje se, ali nije obavezno.

Ako ti je bajs dobar i sve šljaka možeš i ređe. Ja npr. uradim otprilike svake druge godine. Npr. majstor mi je još pre 4 godine rekao da će me lanac uskoro izdati tj. da će se rastegnuti. Ali, još uvek radi bez problema, posle 7 godina korišćenja. Tako je i sa ostalim delovima, trebalo bi ih povremeno proveravati, ali ako vidiš da je sve ok, onda nema potrebe.

 

Pa da, nemam trenutno nikakvih problema osim tog kojeg su izignorisali* prošli put, a opet od tada je prošlo skor 5 godina, a opet 2 tada sam ga prvi put nosila na tehnički posle skoor 9 godina :huh:

 

 

*ne rade mi najmanje 3 brzine (za velike uzbrdice) i onda me je pitao hoću li možda da vozim po nekim planinama i ja rekla da neću skoro :D i onda mi reko "e pa dobro ne mora onda to da se popravlja" (skontah da bi morao da se menja ceo sistem pa kao ajd  bolje ne ako funkcioniše za ono što treba)

 

 

btw ja uvek imam metalnu bravetinu i ključ, znam da i to može da se pretesteriše ali ga zato nikada ni ne ostavljam dugo napolju

Link to comment

A može i ovako:

IMG_6367.JPG

 

 

Preporučuje se, ali nije obavezno.

Ako ti je bajs dobar i sve šljaka možeš i ređe. Ja npr. uradim otprilike svake druge godine. Npr. majstor mi je još pre 4 godine rekao da će me lanac uskoro izdati tj. da će se rastegnuti. Ali, još uvek radi bez problema, posle 7 godina korišćenja. Tako je i sa ostalim delovima, trebalo bi ih povremeno proveravati, ali ako vidiš da je sve ok, onda nema potrebe.

 

 

Između ključa i šifre uvek sam pre za ključ s obzirom da sam gledao kako se lako provali šifra kombinacijom cimanja i isprobavanja brojeva. Doduše, to su bili jeftinije brave. Možda su skuplje bolje.

Neki peru ceo bajs sa vodom i tečnošću za sudove. (edit: sad videhda tako rade i u ovom videu koji je poslao Đuro) Kažu da je bitno samo da brzo osuši.

 

Da se pohvalim, pre par dana kupio ovo:

Shoes_SCOTT_trail.jpg

Ali, nisam stigao da isprobam SPD. :(

Valjda danas stignem.

ovo je dobro.kolko novaca?

Link to comment

od zaštite imam klasičan lanac i neki (nemački) katanac. Lanac dovoljno dugačak da obmotam zadnji točak i ram oko bandere.

Izgleda ružno ali ... kuc kuc ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...