Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Troickom priznanje što je doneo odlučujući poen u osvajanju jedinog Dejvis kapa, ali već duže vreme je daleko od vrhunskog tenisa ...

 

Lepo reče Zimonja, ovo je bila verovatno labuđa pesma generacije koja je Srbiju 2010. godine popela na tron teniskog šampiona sveta. Odlaze Vića, Tipsa, teško će biti privoleti Noleta da više nastupa za reprezentaciju. "Sve je prohujalo s vihorom", kako je svojevremeno pevala grupa Kim ...

Link to comment

Rusi se ovaj put nisu izvukli ...

 

I jedna anegdota: Stigoh samo da ispratim taj-brejk na TV-u, a pre toga sam za rezultat par puta otišao na livescore-a znajući jedino da se danas igra polufinale, znao sam i da su Rusi ušli među 4. Kako su na livescore-u pisali samo parovi, a ne koje reprezentacije su u okršaju, pomislih prvo da igraju Rusija i Češka (zbog prezimena Pospišil), da bi me dublovi bacili u potpuni rebus: Zašto sada neko sa ruskim prezimenom (Šapovalov) igra za Češku?

 

Totalno ludilo ...  Pratim tenis, ali za većinu tih tenisera sa "istočnoevropskim" prezimenima nemam pojma čije pasoše poseduju ...

 

Sad kada je završnica Dejvis kapa u novom formatu može se reći da ova ideja nije baš ispunila očekivanja. Možda je rasteretila vrhunske tenisere, ali nema više one strasti koju nose Dejvis kap mečevi, nedostaju  "vruća" gostovanja i fudbalska atmosfera na mečevima. Koliko sam ispratio, samo su domaćini imali koliko-toliko punu dvoranu, ostali su igrali pred praznim tribinama ...

Edited by stoka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...