Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

Zale se i teniseri... Da im je tesko, jeste ali to su prioriteti koje svako sam bira.. Opasan je malo sistem biranja podloga i to kazem kao Noletov navijac al da je interesantan jeste.

Link to comment

Da, svakako da se nešto sitnije može poboljšati, ali ne verujem da će se sam koncept takmičenja menjati niti da treba da se menja. Npr. kad bude završio karijeru, Troickom će verovatno "ona" pobeda i dalje biti najbolji meč u karijeri. :)

Link to comment

Najbolji igrači, Federer? To je njegova lična stvar. Novak igra, Marej igra, Berdih, Ferer, Nišikori, Vavrinka i tako dalje.

 

 

Da se ne lažemo, igraju taman toliko koliko im je potrebno da ispune kvotu za Olimpijdu. Još ako se eventualno zalomi neki slabiji žrijeb, i to je to.

Link to comment

Ja se nadam da ce izabrati blato pa Mari nece ni dolaziti (svez od poraza u RG od znate vec koga)... Onda nema smisla ni da se Nole lomi i muci pred Oi

Link to comment

Najbolji igrači, Federer? To je njegova lična stvar. Novak igra, Marej igra, Berdih, Ferer, Nišikori, Vavrinka i tako dalje.

 

 

Koji svi, misliš ovde na forumu?

Ocigledno ne pratis tenis dovoljno dugo ili to radis povrsno. Nema igraca koji se nije bar jednom zalio na ovakav format DC. Neki ga ne igraju, neki igraju po malo, neki malo vise. Ali ne postoji vrhunski igrac koji je u kontinuiutetu igrao u svakom kolu DC po 4 puta godisnje. Samo zato sto je glup sistem.

Link to comment

Ocigledno ne pratis tenis dovoljno dugo ili to radis povrsno. Nema igraca koji se nije bar jednom zalio na ovakav format DC. Neki ga ne igraju, neki igraju po malo, neki malo vise. Ali ne postoji vrhunski igrac koji je u kontinuiutetu igrao u svakom kolu DC po 4 puta godisnje. Samo zato sto je glup sistem.

 

Žale se i svake godine na naporan raspored, pa opet u vansezoni trče da igraju kojekave IPTL lige i slično, neki čak i sa povredom (Raonić).

Link to comment

da dobijaju pare kao za obican turnir itekako bi igrali i ne bi se zalili.

A para nema, jer publika nije zainteresovana, pa nisu ni sponzori... znaci nesto ne valja 

Link to comment

A para nema, jer publika nije zainteresovana, pa nisu ni sponzori... znaci nesto ne valja 

 

Najveća posećenost na zvaničnom teniskom meču u istoriji zabeležena je u finalu DC-a pre dve godine:

 

 

The Final attracted a record number of spectators for an officially-sanctioned tennis event with a crowd of 27,448 on Sunday in Lille.

 

 

Što se tiče sponzora, prošla godina:

 

 

It has been a strong year commercially for Davis Cup, with title sponsor BNP Paribas extending its current agreement for a further five years through 2021. The ITF signed a new international sponsorship agreement with Betway, and extended existing agreements with Rolex and Adecco. In addition beIN SPORTS became the Official Global Media Rights Partner for Davis Cup and Fed Cup in a seven-year agreement.

 

Link to comment

Definitivno ne kontas (cini se da pribegavas indukciji na pogresan nacin). Ok, imas pravo. Samo se nadam da ces u nekom trenutku prestati sve da ubedjujes da je ovaj sistem DC najbolji.

Link to comment

Definitivno ne kontas (cini se da pribegavas indukciji na pogresan nacin). Ok, imas pravo. Samo se nadam da ces u nekom trenutku prestati sve da ubedjujes da je ovaj sistem DC najbolji.

 

Ovo što sam napisao je jednostavno deo zvaničnog izveštaja, obaška što čak i mi "površni" znamo da je publika praktično zaštitni znak Dejevis kupa, stvarno bih voleo da znam odakle si uspeo da izvučeš zaključak da "publika nije zainteresovana, nema sponzora"? Inače ne ubeđujem ništa više nego što drugi ubeđuju da treba da se ukine Dejvis kup ili da se igra jednom u 4 godine, svako ima svoje mišljenje.

Link to comment

Covece, publika u hali je jedno, a publika na TVu drugo. A sponzore zanima ovo drugo. I tu nema gledalaca. Gledanost DC meceva ne moze da se porede ni sa masters turnirima. Da ne pominjem GS. Ljude generalno ne zanima ovakav DC. A apsolutno je za pricu nebitno sto je na tamo nekom mecu bilo 27K ljudi. I to ti nije nikakav argument.

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...