Jump to content
IGNORED

Fed & Davis Cup


levi

Recommended Posts

ne znam di si to procitao ili cuo, ali je utter bullshit. da je slomio clanak ne bi mogao nastaviti da igra, nema painkillera za to. znaci vrlo verovatno je uganuce u pitanju i istezanje ligamenata. a posto su u pitanju ligamenti clanka a ne kolena, trebao bi biti OK za igranje za 10ak dana. e sada. za full recovery ako su stvarno otisli ligamenti, trebace vise vremena, jbg.
U ovoj fazi sezone, mislim da je 15-20 dana pauze ( što je savršeno realno ako sve uzmemo u obzir ) sasvim dovoljno da mu sjebe sezonu sve tamo do RG, tj da ga onemogući da vrhunac forme dostigne tamo, kao što je planirano.
Link to comment

da su otisli™ ligamenti nema teoretske sanse da bi mogao da nastavi da igra, znaci u pitanju je uganuce. ocekujem da propusti mc, zaigra u madridu a da bude onaj stari u rimu :optimista:

Link to comment
ne znam di si to procitao ili cuo, ali je utter bullshit. da je slomio clanak ne bi mogao nastaviti da igra, nema painkillera za to. znaci vrlo verovatno je uganuce u pitanju i istezanje ligamenata. a posto su u pitanju ligamenti clanka a ne kolena, trebao bi biti OK za igranje za 10ak dana. e sada. za full recovery ako su stvarno otisli ligamenti, trebace vise vremena, jbg.
I ja bih rekao tako, čak i u tom intervjuu gde je zabrinut stoji normalno, da je slomio ili pokidao u najmanju ruku bi morao već biti na nekim štakama čini mi se.
Link to comment

Sad videh povredu. Ogromne su šanse da igra za nedelju dana.edit: da je ozbiljna povreda zgloba ne bi mogao ni da nastavi meč (a ni poen). Čak sumnjam da je mogao u dovoljnoj meri da se zagreje da bi to naročito uticalo na povredu. Jedino ako je posle ponovo istegao (a za to su se šanse svakako povećale).

Edited by kralj
Link to comment
I ja bih rekao tako, čak i u tom intervjuu gde je zabrinut stoji normalno, da je slomio ili pokidao u najmanju ruku bi morao već biti na nekim štakama čini mi se.
kako znaš da stoji ?
Link to comment
kako znaš da stoji ?
Mislim da bi ruke drugačije držao da sedi za nekim stolom, bile bi više savijene i ne bi toliko gestikulirao.
Link to comment
Sad videh povredu. Ogromne su šanse da igra za nedelju dana.edit: da je ozbiljna povreda zgloba ne bi mogao ni da nastavi meč (a ni poen). Čak sumnjam da je mogao u dovoljnoj meri da se zagreje da bi to naročito uticalo na povredu. Jedino ako je posle ponovo istegao (a za to su se šanse svakako povećale).
povreda je ozbiljna, samo nije preozbiljna. ne znam da li si nekada uganuo clanak, ja jesam, i znam kakav je osecaj. uzasavajuci bol neka 3-4 minuta, i onda mozes nastaviti da se kreces/trcis uz odredjene probleme. u principu smeta, ali ne toliko da ne mozes da stojis na nozi. ozbiljnost i problemi nastaju kada se povreda ohladi. u mom slucaju, otok se poceo pojavljivati uvece, ali je clanak potpuno otekao tek sutradan. tada ne mozes ni da stanes na nogu i ne pomaze nista sem hladnih obloga i mirovanja. kazem, za nekih nedelju dana bice spreman da ponovo trenira, samo je pitanje koliko ce mu kretanje biti limitirano, jer dok se u potpunosti ne zaleci(a za to treba vise od nedelju dana) moze lako opet da ispadne napolje, i aj jovo nanovo
Link to comment

Malo je besmisleno nagađati šta je.Možda je "samo" nategao ligamente, možda delimično pokidao, a možda je neki od njih skroz pukao.MRI će pokazati šta je.E da, može se stajati, ići na posao, pa i u kafanicu i sa pokidanim ligamentom. ^_^Ono što ne znaš ne možete povrediti.

Edited by wall
Link to comment
povreda je ozbiljna, samo nije preozbiljna. ne znam da li si nekada uganuo clanak, ja jesam, i znam kakav je osecaj. uzasavajuci bol neka 3-4 minuta, i onda mozes nastaviti da se kreces/trcis uz odredjene probleme. u principu smeta, ali ne toliko da ne mozes da stojis na nozi. ozbiljnost i problemi nastaju kada se povreda ohladi. u mom slucaju, otok se poceo pojavljivati uvece, ali je clanak potpuno otekao tek sutradan. tada ne mozes ni da stanes na nogu i ne pomaze nista sem hladnih obloga i mirovanja. kazem, za nekih nedelju dana bice spreman da ponovo trenira, samo je pitanje koliko ce mu kretanje biti limitirano, jer dok se u potpunosti ne zaleci(a za to treba vise od nedelju dana) moze lako opet da ispadne napolje, i aj jovo nanovo
Istezao sam ligamente pet-šest, možda i deset puta (nikada ih nisam pokidao i uvek tvrdoglavo kršio preporuke o mirovanju). U te 2-3 godine zglobovi su mi bili nestabilni i gotovo svaki put kad bih pokušao zaigrati fudbal, ne bi prošlo desetak minuta a da ga ne završim sa ledom na tribinama. Jednom sam pokušao da nastavim, ali sam izgledao otprilike kao Haas protiv Janka na Vimbldonu. U svakom slučaju, potpuno je bilo nezamislivo da kao Novak cupnem nazad i makar završim napad. Ni prilikom jednog - bilo kog povređivanja.Ozbiljna povreda zgloba se završava u gipsu. Ovo ostalo smrtniku omogući normalan hod posle nedelju dana burovih obloga, a profesionalnom sportisti je oporavak višestruko kraći.
Link to comment

Mene obicno sredjuju lokalni "kostolomci" kada se to desi, koliko god da je ozbiljno ili manje ozbiljno iscasenje/izletanje zgloba. U bolnice vise ne idem, oni samo snime zglob, bandaziraju, stave longetu i kazu ti da mirujes mesec dana.Kod Kaleta sa Bubnja odes, covek te namesti za minut.. stavljas ono sto ti on kaze da ti se povuce otok, i za 10 dana si kao nov, bandaziras se pre treninga/utakmica i picis dalje.edit: inace, jednom prilikom kada sam isao da mi sredi rame, po njega su dosli neki likovi iz Odbojkaskog saveza Srbije, da ga hitno odvezu na Zlatibor (cini mi se) da popravi Grbica

Edited by Have_Fun
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...