Jump to content
IGNORED

kurs dinara


bup

Recommended Posts

Srbija | ponedeljak 30.05.2011 | 11:54Šoškić: Evro štednju teško ukinutiIzvor: FoNet, BetaBeograd -- Srbija ima zdrav finansijski sistem, ali postoje određeni rizici zbog velike zavisnosti od evra i procenta problematičnih kredita, kaže guverner Dejan Šoškić.
I tako dalje.Nemoj mi samo reci, o guverneru, da je neko zaista razmatrao ukidanje stednje u devizama? Edited by Zabalujev
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • čekmeže

    48

  • žaro

    27

  • Muwan

    26

  • yolo

    25

Top Posters In This Topic

Beograd -- Dinar će sutra naglo pasti prema evru i to za dva dinara, tako da će zvanični srednji kurs biti 99,9156 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije.
Nego jel se vise isplati prodavati u menjacnicama ili u recimo intesi gde imam racun.Vidim ja na sajtu kurs ali jel imaju neku proviziju ili tako nesto?
Link to comment

Mislim da je teorijski bolje u menjačnicama, ako imaš neku gde ne rade neki pilićari, pošto na veću količinu uvek možeš da dobiješ nešto povoljniji kurs od istaknutog. Ponekad ako si te sreće, možeš i da naletiš na neku kojoj očajnički treba jedna ili druga valuta, pa dobiješ i neki suludo dobar kurs, u odnosu na onaj koji oni dobijaju od NBS ili većih menjača (Pirana i sl.)

Link to comment

Ne znam koja je to situacija da menjačnici očajnički treba neka valuta, nije da ih neko puškom tera da urade transakciju. NBS ne radi sa menjačnicama.Naravno da je bolje menjati u menjačnici, banke sve više izlaze iz menjačkih poslova sa stanovništvom, cilj je smanjiti dolaske klijenata u filijalu (a onda će se smanjiti i potreba za radnicima), a pogotovu da mi neko sa ulice dolazi i menja 10 evra. Sa menjačnicama se sarađuje ali one ne operišu sa 10 evra...pogledaj samo razliku prodajni/kupovni kurs, kod menjača kad je kurs stabilan ide ispod 1 dinara, u bankama bez problema i 4-5.edit - banka za klijente ima povoljniji kurs, tako i Inteza ali daleko je to od menjačnice.Provizije ne bi trebalo da bude, mada ima izuzetaka (fak ju rajfajzen).

Edited by Hartmann
Link to comment
Ne znam koja je to situacija da menjačnici očajnički treba neka valuta, nije da ih neko puškom tera da urade transakciju. NBS ne radi sa menjačnicama.Naravno da je bolje menjati u menjačnici, banke sve više izlaze iz menjačkih poslova sa stanovništvom, cilj je smanjiti dolaske klijenata u filijalu (a onda će se smanjiti i potreba za radnicima), a pogotovu da mi neko sa ulice dolazi i menja 10 evra. Sa menjačnicama se sarađuje ali one ne operišu sa 10 evra...pogledaj samo razliku prodajni/kupovni kurs, kod menjača kad je kurs stabilan ide ispod 1 dinara, u bankama bez problema i 4-5.edit - banka za klijente ima povoljniji kurs, tako i Inteza ali daleko je to od menjačnice.Provizije ne bi trebalo da bude, mada ima izuzetaka (fak ju rajfajzen).
To je taj nacin razmisljanja :)... jesi ti meni vec rekao u kojoj si banci? :)salu na stranu, top sto pricas stoji, ali npr mi mozemo ponuditi odlican kurs za ozbiljnije pare koje se menjaju (od 10.000 EUR pa nadalje)...ovo ti je npr kod stambeno/poslovnih kredita gde prodavac onda kupuje eur-e..ili opet firma kad ima placanje prema inostranstvu...
Link to comment

kad se vec spominju stambeni krediti, da pitam nesto :blush:kako se kod nas danas uobicajeno placa kada recimo jedno fizicko lice prodaje stan drugom. (devizni) cash u ruke, kao onda, ili se ipak uplacuje na bankovni racun? kada se iznajmljuje vidim da svi i dalje traze cash.

Link to comment
Ne znam koja je to situacija da menjačnici očajnički treba neka valuta, nije da ih neko puškom tera da urade transakciju. NBS ne radi sa menjačnicama.Naravno da je bolje menjati u menjačnici, banke sve više izlaze iz menjačkih poslova sa stanovništvom, cilj je smanjiti dolaske klijenata u filijalu (a onda će se smanjiti i potreba za radnicima), a pogotovu da mi neko sa ulice dolazi i menja 10 evra. Sa menjačnicama se sarađuje ali one ne operišu sa 10 evra...pogledaj samo razliku prodajni/kupovni kurs, kod menjača kad je kurs stabilan ide ispod 1 dinara, u bankama bez problema i 4-5.edit - banka za klijente ima povoljniji kurs, tako i Inteza ali daleko je to od menjačnice.Provizije ne bi trebalo da bude, mada ima izuzetaka (fak ju rajfajzen).
Ok, nisam u toku da je NBS izašla iz tog posla. Elem, što se tiče očajničke siutacije, nije to bukvalno očajnička, nego damage control. Dešava se, recimo, puste sve evre (ili dinare) koje imaju, a desi se neki nepredvidjeno veliki skok ili pad. Jeste da u toku dana znaju koji će kurs sutra da bude, ali nekad se prekombinuju.
Link to comment

zamislite nekog dobro informisanog ko je kupio 10 milona evra po 97 a prodace ih sutra po 101. 40 miliona dinara ili 396.000 evra na pravdi boga i grbaci svih nas!

Link to comment
zamislite nekog dobro informisanog ko je kupio 10 milona evra po 97 a prodace ih sutra po 101. 40 miliona dinara ili 396.000 evra na pravdi boga i grbaci svih nas!
pa ja mogu da zamishljam do prekosutra, izvodeci vratolomne transakcije u poslednji chas, kupujuci 200 evra po 97 i prodajuci sutra po 101.volovstvo i jupiterstvo <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...