Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

hm, to je zanimljivo pitanje. cudo da dosad nije pomenuto. koje objasnjenje ti treba, zvanicno ili istinitio?
Ajde u kratkim crtama, zamolio bih, zvanično.
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Ne budi tako uzak™.Naravno da svako od nas ima svoje vidjenje onog shto se desilo 9/11. Ali meni je barem zanimljivije i bitnije da se ovde bavimo onim shto je ochigledno nemoguce iz zvanichne verzije (npr. da WTC 7 padne onako kako je pao, a da nije rech o kontrolisanom rushenju), nego da svako od nas raspreda o "svojoj lichnoj verziji 9/11". Kazhem josh jednom, niko od nas nije struchnjak iz svih 20 oblasti koliko je potrebno savladati da bi se dala validna pricha o 9/11, mi smo samo ljudi kojima je skandalozno da se, recimo, 9 godina posle napada, kao zvanichna verzija josh uvek protura glupost o uzrocima pada WTC 7.
Žao mi je, moram biti uzak™. Jer kada mi neko kaže da mu je lakše da poveruje u teoriju o svemogućim povezanim službama, omogućavanju apsolutne tišine svih upletenih i svih svetskih medija, streljanju svih putnika i posada i letelicima na daljinsko upravljanje koje su se zabile u zgrade već napunjene eksplozivom, meni je prva reakcija "jesi li ti kršten". Ovo sada što si ovim rečnikom napisao, pogotovo o tome da niko od nas nije stručnjak za bilo koju od date oblasti je toliko svetlosnih godina daleko od toliko gluposti koje su ovde prezentovane kao istina uklesana u Mojsijeve ploče je da sa ovim što si ti napisao ne bih imao ič problema osim jednog - ovde gde uprkos tome što nismo stručnjaci, tvrdiš kako "je nemoguće da WTC 7 nije srušena planski". Tvoje mišljenje ako hoćeš, ali ne postavljaj bogomdane istine jer ti misliš da je tako, u protivnom, šta se može reći o tome uopšte? Ako ti želiš laički (sam si se tako opisao, i sebe i nas, što je tačno) da raspravljaš šta je verovatnije, da WTC 7 padne ovako ili onako, ja zucnuo ne bih ovde. Ali pošto su se upleli i ljudi koji u šeširima na kojima piše "Mossad Agent" skaču od sreće i hajfajvuju se valjda u stilu "ala je super ovo izvedeno", tu ću da reagujem.
A ako te bash interesuje, moje vidjenje priche (za koje sam siguran da je pogreshno, ali je najbolje shto umem sa ovim podacima kojima raspolazhem) oko WTC ide otprilike ovako: americhki inside man medju Arapima daje plan o otmici aviona, koji treba da srushe WTC. Arapi misle da je ideja njihova, ubedjeni su da rade veliku stvar.
Takođe, ovo je toliko daleko od ziliona gluposti koji su ovde do sada napisane, da ovo čak i ja mogu da potpišem kao nešto u šta sam spreman da dam oko 10-15% svoje vere, ako se ona može kvantitativno prezentovati.
Za to vreme, ljudi u USA postavljaju eksplozive u zgrade WTC (verovatno pod plashtom odrzhavanja zgrada). 9/11 teroristi uspevaju da kidnapuju avione i da ih zakucaju u 2/3 zgrade, poshto im je serijom namernih bezbedonosnih propusta to omoguceno. Shto se tiche zgrade WTC 7, ne znam, meni je najlogichnije da je i tu trebalo da uleti avion, pa kad nije, da ne bi ostavili zgradu punu thermita na izvol'te, odluchili su da je demoliraju i izmisle da se "srushila od vatre" (ovo je kasnije, kladim se da ne znate, preimenovano u "nije se srushila od vatre, nego je popustio stub nosach na xx spratu). Eto, arapski teroristi su, po mom vidjenju, bili stvarni, ali ne bi stigli dalje od Islamabada da neko u USA administraciji (neko vrlo visoko) nije okrenuo "slepo oko" na tu stranu. I stvarno su se zakucali u kule WTC, da bi izgledalo da su ih oni srushili avionima.
Ovo je već nešto gde mi se taj procenat spušta ispod dvocifrenog, dakle 2-3%. Ma u stvari ni toliko. Možda u promilima. A zašto, mogu vrlo realno da objasnim, ali velikim se delom odnosi na ↓
E da, za celu ovu operaciju nije moralo znati mnogo ljudi. 5-6 visokih administrativaca i dobro uvezhban spec-ops tim od 10tak specijalaca (radovi na terenu) mogao je da zavrshi posao. Ostali bi samo postupali po naredjenjima.
... jer sam ovde ubeđen da je za ovako nešto potreban izrazito veliki broj ljudi. No ovo je već neki razgovor u koji bih se možda upustio ako se bude odvijao ovako, a ni u ludili na nalik na ono što su Truthisti (termin nije pežorativan, jednostavno mi glupo zvuči "teoretičari") do sada pisali ovde, o streljanjima, praznim letilicama upravljanim sa zemlje, krstarećim raketama, itd. Dok takva bulažnjenja zatrpavaju ovo, a sve propraćena linkovima i youtubeovima, ovde nije bilo vredno prosuti ijedno slovo. Ovo što si sada napisao je nebo i zemlja u poređenju sa onime što je dosad ordiniralo na topiku (a opet, ne delim tvoje mišljenje uopšte).
Link to comment
Da li to menja nešto u vezi sa big picture? Apsolutno ne.
Šta bi promenilo i da li nešto može da to promeni, za tebe lično?Evo konkretno, profesionalni piloti su analizirali NTSB-jeve zvanične dokumente i podatke o letelicama koje su se zakucale u kule i poređenjem sa specifikacijama tih tipova aviona, i maksimalnom zabeleženom brzinom jedne od letelica istog tipa prilikom rušenja EgyptAir 990 došli do zaključka da bi se navedene letelice raspale pri onakvim near sea level brzinama i da bi pri navedenim brzinama bilo nemoguće tako precizno manevrisanje. Druga opcija je da su brzine letelica pre udara u kule koje je NTSB objavio iz nekog razloga netačne.Ajde da za trenutak prihvatimo da je prva varijanta dokazana i potvrđena beyond a reasonable doubt, jer NTSB stoji iza tih brzina. To ništa ne bi promenilo u tvojoj big picture percepciji? Dakle, ne govorimo o tome da bi ovo bio ultimativni dokaz zavere, ali da li bi se ti nakon takvog saznanja pomerio barem milimetar od stava "zvanična priča je logična, iako puna rupa" ka stavu "ovde nešto nije u redu"?
Link to comment

Conspiratore, je li ovo tvoje viđenje situacije?Centri moći u Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelu, svakako ne Bušova ili bilo čija administracija koja je limitirana mandatom, već verovatno službe poput CIA, Mosad, NSA, FBI, i US Army kao takva (pritom, verovatno supertajni i nezvanični "klubovi" vodećih ljudi istih koji iz senke kreiraju razne događaje za koje smatraju da su od nacionalnog interesa, a ne same službe po njihovim programima) su došli do ideje da isceniraju teroristički napad na Njujork i Vašington fingirajući otmicu 4 aviona. Otmičari bi bili 19 izmišljenih pripadnika arapske organizacije Al Kaide, dva aviona bi bila usmerena da udare u kule bliznakinje Svetskog Trgovinskog Centra u Njujorku, dok su dva aviona bila namenjena za Pentagon. Ubacivanjem lažnih tačaka u NORAD i vazduhoplovstvo, izvedene su vojne vežbe koje su (valjda) imale za cilj da se napad ili izvedba uvežbaju. U isto vreme su organizovani supertajni građevinski radovi ne bi li se određeni (među)spratovi bliznakinja i WTC7 nafatirali termitima i eksplozivom. Dugoročno gledano, cilj akcije je bio karakterisanje arapskih neprijatelja Izraela kao terorista i Bin Ladenovih saveznika, i davanje blanko čeka Americi da napadne koga god oće u War On Terror maniji koja bi ovladala, kao što smo videli, Avganistan pa Irak.U jutro jedanaestog septembra, agenti (da li CIA, da li Mosada, u daljem tekstu - "operativci") otimaju četiri putnička aviona puna putnika. Dok se još ne zna šta je sa njima, dve teledirigovane letilice pune eksploziva, ofarbane da izgledaju kao putnički avioni (ili teledirigovani prazni putnički avioni) se zabadaju u jednu, pa drugu kulu. U Njujorku opšta panika, dok svi mediji pumpaju unapred pripremljenu priču o 19 otmičara terorista. Nakon nekog vremena, sledi prva kontrolisana eksplozija severnog tornja, koji se ruši, a posle još nekog vremena, operativci detoniraju i drugi toranj koji se takođe ruši. Operativci naređuju vatrogascima povlačenje iz okruga WTC7, koja se kasnije poslednja detonira, a za sada je nepoznato je li bilo planirano zabosti još neki teledirigovani avion i u nju a da je nešto pošlo kako ne treba, ili su operativci od početka računali sa teorijom "reći ćemo da se srušila usled oštećenja od sveg karambola na Menhetnu". Dok se sve još odvija, pet osmatrača Mosada je primećeno kako se raduju skakutajući od sreće pre napada, dok su nakon napada čestitali jedni drugima. Kad je Mosad već spomenut, postojala je i hipoteza da je desetog septembra svaki Jevrejin za koga se znalo da je radio na WTC plazi obavešten telefonom da sutradan ne ode na posao. Mediji nastavljaju unaperd pripremljenu priču dajući užasne i preplašene razgovore putnika ovih letova sa svojim bližnjim pre samog kraja, a u isto vreme i lažna obraćanja terorista-otmičara putnicima sa jakim arapskim akcentom gde im govore da je u avionu bomba, da se vraćaju na aerodrom, i da putnici pozovu porodice ako žele.Dok još čitav pakao traje, krstareća raketa pogađa zgradu Pentagona, dok medijske kuće serviraju priču da je u pitanju oteti avion #3. U isto vreme, operativci odvode sva 4 oteta aviona (ili 3) i likvidiraju sve putnike i posadu (dok je možda četvrti avion zbilja oboren sa neba, da bi se kasnije lansirala priča o putnicima koji su provalili u pilotsku kabinu, davši celokupnoj akciji šlag američkog herojstva - a ako nije to u pitanju, i posada i putnici i četvrtog aviona su pobijeni, a avion uništen kao i ostala tri). Dan se završava potresnim razgovorima putnika, prebrojavanjem mrtvih, slavljenjem preživelih vatrogasaca i oplakivanjem poginulih na dužnosti, dok se prva koplja sumnje upiru direktno u Osamu Bin Ladena.

Link to comment
Šta bi promenilo i da li nešto može da to promeni, za tebe lično?Evo konkretno, profesionalni piloti su analizirali NTSB-jeve zvanične dokumente i podatke o letelicama koje su se zakucale u kule i poređenjem sa specifikacijama tih tipova aviona, i maksimalnom zabeleženom brzinom jedne od letelica istog tipa prilikom rušenja EgyptAir 990 došli do zaključka da bi se navedene letelice raspale pri onakvim near sea level brzinama i da bi pri navedenim brzinama bilo nemoguće tako precizno manevrisanje. Druga opcija je da su brzine letelica pre udara u kule koje je NTSB objavio iz nekog razloga netačne.Ajde da za trenutak prihvatimo da je prva varijanta dokazana i potvrđena beyond a reasonable doubt, jer NTSB stoji iza tih brzina. To ništa ne bi promenilo u tvojoj big picture percepciji? Dakle, ne govorimo o tome da bi ovo bio ultimativni dokaz zavere, ali da li bi se ti nakon takvog saznanja pomerio barem milimetar od stava "zvanična priča je logična, iako puna rupa" ka stavu "ovde nešto nije u redu"?
Jel ti uopšte možeš da pojmiš značenje izraza "big picture"?edit: Evo, sad me baš zanima da čujem teoriju: koji je to razlog? Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Žao mi je, moram biti uzak™. Jer kada mi neko kaže da mu je lakše da poveruje u teoriju o svemogućim povezanim službama, omogućavanju apsolutne tišine svih upletenih i svih svetskih medija, streljanju svih putnika i posada i letelicima na daljinsko upravljanje koje su se zabile u zgrade već napunjene eksplozivom, meni je prva reakcija "jesi li ti kršten". Ovo sada što si ovim rečnikom napisao, pogotovo o tome da niko od nas nije stručnjak za bilo koju od date oblasti je toliko svetlosnih godina daleko od toliko gluposti koje su ovde prezentovane kao istina uklesana u Mojsijeve ploče je da sa ovim što si ti napisao ne bih imao ič problema osim jednog - ovde gde uprkos tome što nismo stručnjaci, tvrdiš kako "je nemoguće da WTC 7 nije srušena planski". Tvoje mišljenje ako hoćeš, ali ne postavljaj bogomdane istine jer ti misliš da je tako, u protivnom, šta se može reći o tome uopšte? Ako ti želiš laički (sam si se tako opisao, i sebe i nas, što je tačno) da raspravljaš šta je verovatnije, da WTC 7 padne ovako ili onako, ja zucnuo ne bih ovde. Ali pošto su se upleli i ljudi koji u šeširima na kojima piše "Mossad Agent" skaču od sreće i hajfajvuju se valjda u stilu "ala je super ovo izvedeno", tu ću da reagujem. Takođe, ovo je toliko daleko od ziliona gluposti koji su ovde do sada napisane, da ovo čak i ja mogu da potpišem kao nešto u šta sam spreman da dam oko 10-15% svoje vere, ako se ona može kvantitativno prezentovati. Ovo je već nešto gde mi se taj procenat spušta ispod dvocifrenog, dakle 2-3%. Ma u stvari ni toliko. Možda u promilima. A zašto, mogu vrlo realno da objasnim, ali velikim se delom odnosi na ↓... jer sam ovde ubeđen da je za ovako nešto potreban izrazito veliki broj ljudi. No ovo je već neki razgovor u koji bih se možda upustio ako se bude odvijao ovako, a ni u ludili na nalik na ono što su Truthisti (termin nije pežorativan, jednostavno mi glupo zvuči "teoretičari") do sada pisali ovde, o streljanjima, praznim letilicama upravljanim sa zemlje, krstarećim raketama, itd. Dok takva bulažnjenja zatrpavaju ovo, a sve propraćena linkovima i youtubeovima, ovde nije bilo vredno prosuti ijedno slovo. Ovo što si sada napisao je nebo i zemlja u poređenju sa onime što je dosad ordiniralo na topik (a opet, ne delim tvoje mišljenje uopšte).
Malo mi je neprijatno da odgovorim na ovako gay post, pogotovo kad se onoliko potencira lozinka uzak™, ali evo: 1. Ono oko WTC7 je, naravno, moje mishljenje, ne kazhem ja da je to jedina moguca istina, ali kazhem da sam, na osnovu zdravog razuma, opshteg znanja, minimuma znanja iz oblasti o kojoj je rech, ali i svedochenja hiljada (sa 4 cifre) struchnjaka (arhitekti, inzinjeri, mineri), 100% siguran da WTC7 nije pao onako kako je opisano u zvanichnom izveshtaju, i da je 99,9% rech o kotrolisanoj eksploziji. 2. Eto vidish: a ja bash mislim da bi razgovor o broju umeshanih u eventualnu zaveru bio naklapanje, poshto ni ja ni ti nismo kompetetni da prichamo o takvim stvarima. Mislim, mozhemo onako, kafanski, ali zashto bi ako na drugoj strani imamo mnogo materijala kojim su se pre nas bavili struchnjaci (pre svega vezano za nachin na koji su pale zgrade WTC)?
Link to comment
2. Eto vidish: a ja bash mislim da bi razgovor o broju umeshanih u eventualnu zaveru bio naklapanje, poshto ni ja ni ti nismo kompetetni da prichamo o takvim stvarima.
Evo ja jesam, bar u onom segmentu o operativcima koji ulaze u zgradu noćom da postave eksploziv. Kada se ta priča malo razradi u detalje dolazi se do momenta kada se krug ljudi koji mora biti upleten u priču eksponencijalno raste od "three man and a sack of dynamite" do "tri čoveka, sindikati i mafija". Lakše je čuvara prosto ubiti i ući u zgradu nego postaviti "svog čoveka" kao čuvara, a da za to ne zna sindikat. I lakše je ubiti trojicu likova koji rade na održavanju zgrade i uzeti njihove bedževe nego proturiti svoje ljude a da za to ne zna sindikat a preko njih i mafija. Hteo ne hteo, operativa je bitna u priči: "pet šest ljudi u vrhu i desetak specijalaca" su se pokazali neefikasnim i za daleko lakše poduhvate tipa "ubij Kastra" i "smeni Čaveza".
Link to comment
1. Ono oko WTC7 je, naravno, moje mishljenje, ne kazhem ja da je to jedina moguca istina, ali kazhem da sam, na osnovu zdravog razuma, opshteg znanja, minimuma znanja iz oblasti o kojoj je rech, ali i svedochenja hiljada (sa 4 cifre) struchnjaka (arhitekti, inzinjeri, mineri), 100% siguran da WTC7 nije pao onako kako je opisano u zvanichnom izveshtaju, i da je 99,9% rech o kotrolisanoj eksploziji.
Odlično. Čitao sam i ja o padu zgrade, sa obe strane, i mogu ti reći da mi je ubedljivije zvučalo objašnjenje da nije bilo planskog rušenja. Ja, totalno i potpuno laički, priznajem, ali ima tu još nekoliko prilično velikih stvari kojih ću se dotaći u poslednjem paragrafu.
2. Eto vidish: a ja bash mislim da bi razgovor o broju umeshanih u eventualnu zaveru bio naklapanje, poshto ni ja ni ti nismo kompetetni da prichamo o takvim stvarima. Mislim, mozhemo onako, kafanski, ali zashto bi ako na drugoj strani imamo mnogo materijala kojim su se pre nas bavili struchnjaci (pre svega vezano za nachin na koji su pale zgrade WTC)?
Ne. Naklapanje je bulazniti o streljanjima putnika, svemoćnim grupama ljudi iz zatamnjenih soba koji su dovoljno moćni da upravljaju celim svetom. Međutim, ako meni neko kaže "zavera je postojala u tome da su spratovi kula bliznakinja napunjeni eksplozivom + WTC 7 je bila minirana", možemo i ti i ja da ostvarimo kakav-takav rudimentarni skup ljudi koji su morali znati krajnji cilj, kao i broj ljudi koji bi radili samo na "need-to-know" bazi, i koliko bi se uopšte moglo svakome od njih otkriti bez realne bojazni da će nakon izvedene akcije neko od njih (ili više njih!) složiti kockice u glavi. Otprilike zato što tvoje viđenje zavere ima dva nivoa:1. "Dozvoljavanje" napada za koji su postojale indicije, ili čak "inspiracija istog". Ovo je limitirano na jedan krug ljudi FBI-ja ili CIA-e i vrlo mali broj ljudi u aktivnoj administraciji. Realno održivo, ali već samo to sa neslućenim postotkom rizika.2. Ako je zgrada WTC 7 planski srušena, tj minirana, iz toga automatski proizilazi da su svakako minirane i kule bliznakinje, iz čega proizilazi ogroman broj ljudi, resursa, rizik se povećava za nekoliko desetina (stotina) puta, a na kraju krajeva - bez neke velike potrebe. Momenat koji je ostao urezan kao simbol celog napada su dva oteta aviona koja puna nevinih putnika eksplodiraju u kulama. Nije van pameti reći da bi bilo izuzetno glupo u okviru cele akcije da se nešto, već toliko rizično, destabilizuje dodatnim miniranjem i kula, miniranjem WTC 7, i povrh svega odlukom da se WTC 7 sruši ionako iako se nijedan avion nije zabio u nju.Vrlo u kratkim crtama. Što se tiče "stručnjaka", ima njih i na jednoj i na drugoj strani. A svetska javnost, osim youtube-a nekako ne haje za stručnjake koji potenciraju plansko rušenje. Na šta se sad može vrlo lako odgovoriti "ala si ti naivan kad veruješ medijima", ali time se automatski potencira da je zavera koju može izvesti "nekoliko desetina ljudi" toliko dovoljno moćna da može da obezbedi apsolutnu poslušnost svih svetskih medija da ne daju prostora ljudima koji tvrde suprotno?Ako mene pitaš, ovo za jedno "naklapanje" uopšte nije loše. Svakako bolje od bandera, streljanja i Mosada.
Link to comment
Conspiratore, je li ovo tvoje viđenje situacije?Centri moći u Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelu, svakako ne Bušova ili bilo čija administracija koja je limitirana mandatom, već verovatno službe poput CIA, Mosad, NSA, FBI, i US Army kao takva (pritom, verovatno supertajni i nezvanični "klubovi" vodećih ljudi istih koji iz senke kreiraju razne događaje za koje smatraju da su od nacionalnog interesa, a ne same službe po njihovim programima) ili ad-hok udruženje više interesnih grupa su došli do ideje da isceniraju teroristički napad na Njujork i Vašington fingirajući otmicu 4 aviona. Otmičari bi bili 19 izmišljenih pripadnika arapske organizacije Al Kaide, dva aviona bi bila usmerena da udare u kule bliznakinje Svetskog Trgovinskog Centra u Njujorku, dok su dva aviona (jedan) bila namenjena za Pentagon. Ubacivanjem lažnih tačaka u NORAD i vazduhoplovstvo, izvedene su vojne vežbe Da bi ovakav napad bilo moguće izvesti, bilo je neophodno da se odigra u toku NORAD-ovih vojnih vežbi koje su počiniocima poslužile za zbunjivanje i konfuziju, kako bi se obavile real world otimice, kao i za sabotažu odbrambenih snaga koje su (valjda) imale za cilj da se napad ili izvedba uvežbaju. Ubacivanje lažnih tačaka se uobičajeno odigrava u ratnim igrama kada se treniraju različita scenarija i odgovori na njih, uvežbavana je reakcija na simultane otmice uz učešće pilota pravih putničkih aviona. Otuda čuveno pitanje kontrolora leta "Is this real world or exercise?" nakon što su saznali da je prvi avion otet. U isto vreme su organizovani supertajni građevinski radovi ne bi li se određeni (među)spratovi bliznakinja (možda su korišćeni poznati propusti u konstrukciji kula za šta bi bilo potrebno insajdersko znanje) i WTC7 nafatirali termitima i eksplozivom. Dugoročno gledano, cilj akcije je bio karakterisanje arapskih neprijatelja Izraela kao terorista i Bin Ladenovih saveznika, i davanje blanko čeka Americi da napadne koga god oće u War On Terror maniji koja bi ovladala, kao što smo videli, Avganistan pa Irak.U jutro jedanaestog septembra, agenti (da li CIA, da li Mosada, u daljem tekstu - "operativci") otimaju četiri putnička aviona puna putnika. (a) patsies-priučeni piloti koji su namešteni da nastradaju u daljinski kontrolisanim letelicama (b) operativci koji bi preuzeli kontrolu nad avionom i pod oružanom pretnjom (vatreno oružje) natarali pilote da isključe transponder, prekinu komunikaciju sa kontrolom leta i prizemlje letelice na nepoznatu lokaciju i omogućili da Dok se još ne zna šta je sa njima, dve teledirigovane letilice pune eksploziva, ofarbane da izgledaju kao putnički avioni (ili teledirigovani prazni putnički avioni ((u ovom scenariju, ne bi morali da budu prazni, to je ona varijanta -a- gde se otmicom sa zemlje osigurava da će avioni stići u zgrade i ne zavisi od umeća amaterskih pilota, mada bih ja pre tipovao na -b-) se zabadaju u jednu, pa drugu kulu. U Njujorku opšta panika, dok svi mediji pumpaju unapred pripremljenu priču o 19 otmičara terorista. Nakon nekog vremena, sledi prva kontrolisana eksplozija severnog tornja, koji se ruši, a posle još nekog vremena, operativci detoniraju i drugi toranj koji se takođe ruši. Operativci naređuju vatrogascima povlačenje iz okruga WTC7, koja se kasnije poslednja detonira, a za sada je nepoznato je li bilo planirano zabosti još neki teledirigovani avion i u nju a da je nešto pošlo kako ne treba, ili su operativci od početka računali sa teorijom "reći ćemo da se srušila usled oštećenja od sveg karambola na Menhetnu". Dok se sve još odvija, pet osmatrača Mosada je primećeno kako se raduju skakutajući od sreće pre napada, dok su nakon napada čestitali jedni drugima. Kad je Mosad već spomenut, postojala je i hipoteza da je desetog septembra svaki Jevrejin za koga se znalo da je radio na WTC plazi obavešten telefonom da sutradan ne ode na posao. Mediji nastavljaju unaperd pripremljenu priču dajući užasne i preplašene razgovore putnika ovih letova sa svojim bližnjim pre samog kraja, a u isto vreme i lažna obraćanja terorista-otmičara putnicima sa jakim arapskim akcentom gde im govore da je u avionu bomba, da se vraćaju na aerodrom, i da putnici pozovu porodice ako žele.Dok još čitav pakao traje, krstareća raketa pogađa zgradu Pentagona (prelet decoy letelice + postavljeni eksploziv), dok medijske kuće serviraju priču da je u pitanju oteti avion #3. U isto vreme, operativci odvode sva 4 oteta aviona (ili 3) i likvidiraju sve putnike i posadu (dok je možda četvrti avion zbilja oboren sa neba, da bi se kasnije lansirala priča o putnicima koji su provalili u pilotsku kabinu, davši celokupnoj akciji šlag američkog herojstva - a ako nije to u pitanju, i posada i putnici i četvrtog aviona su pobijeni, a avion uništen kao i ostala tri). Avioni ne moraju nužno biti uništeni, dovoljno je promeniti tail number, promeniti farbu i nakon nekog vremena ih prodati kao polovne. Zbog toga, kao i zbog mogućnosti zamene letelica, avioni koji su se skucali u kule nikada nisu precizno identifikovani. Dan se završava potresnim razgovorima putnika, prebrojavanjem mrtvih, slavljenjem preživelih vatrogasaca i oplakivanjem poginulih na dužnosti, dok se prva koplja sumnje upiru direktno u Osamu Bin Ladena.
To bi manje više bilo to.
Link to comment
Jel ti uopšte možeš da pojmiš značenje izraza "big picture"?edit: Evo, sad me baš zanima da čujem teoriju: koji je to razlog?
Mogu, a možeš li ti da makar jednom odgovoriš na precizno i jasno postavljeno pitanje? Ako se navedenim letelicama ne može postići navedeni rezultat, ne čini li to big picture prilično problematičnom?Ne znam razlog, pitaj NTSB. Edited by Conspirator
Link to comment
To bi manje više bilo to.
I see. Trebalo je 3-4 sata i 3 kopi-pejstovanja, ali vredelo je. Dakle, pošto si decidirano i iskreno napisao u šta tačno veruješ da se odigralo, smem li da te pitam još jednom - u to veruješ više nego da je 19 Arapa koji su proveli mesece u USA pripremajući se, prokrijumčarilo noževe manje od 4 inča na svoje letove (u vreme kada je to bilo savršeno legalno uneti), kidnapovalo avione, zabilo 2 u kule, treći u Pentagon, a četvrti su sami putnici onemogućili i oborili? Ozbiljno više veruješ u to gore? Mislim, ozbiljno? Lakše ti je to zamisliti?
Link to comment
Evo ja jesam, bar u onom segmentu o operativcima koji ulaze u zgradu noćom da postave eksploziv. Kada se ta priča malo razradi u detalje dolazi se do momenta kada se krug ljudi koji mora biti upleten u priču eksponencijalno raste od "three man and a sack of dynamite" do "tri čoveka, sindikati i mafija". Lakše je čuvara prosto ubiti i ući u zgradu nego postaviti "svog čoveka" kao čuvara, a da za to ne zna sindikat. I lakše je ubiti trojicu likova koji rade na održavanju zgrade i uzeti njihove bedževe nego proturiti svoje ljude a da za to ne zna sindikat a preko njih i mafija. Hteo ne hteo, operativa je bitna u priči: "pet šest ljudi u vrhu i desetak specijalaca" su se pokazali neefikasnim i za daleko lakše poduhvate tipa "ubij Kastra" i "smeni Čaveza".
Zhalosno je shto gubim vreme ponavljajuci delove postova koje nisi prochitao. Rekao sam "pod plashtom odrzhavanja". Sasvim je dovoljno da se posao odrzhavanja zgrade (ili delova zgrade) dodeli kompaniji chiji podizvodjach je tvrtka nekog simpatichnog imena sa nashim junacima kao zaposlenima. Znachi ne nocu, ne u dzakovima, nego u po bela dana, svakodnevno, uz ostale aktivnosti na odrzhavanju zgrade.
Link to comment
1. Ono oko WTC7 je, naravno, moje mishljenje, ne kazhem ja da je to jedina moguca istina, ali kazhem da sam, na osnovu zdravog razuma, opshteg znanja, minimuma znanja iz oblasti o kojoj je rech,
Ok. Pretpostavljam da ovo znači da meni, kao i ostalima koji se ne slažu sa tobom, nedostaju zdrav razum, opšte znanje i minimum znanja iz oblasti o kojoj je reč.
ali i svedochenja hiljada (sa 4 cifre) struchnjaka (arhitekti, inzinjeri, mineri), 100% siguran da WTC7 nije pao onako kako je opisano u zvanichnom izveshtaju, i da je 99,9% rech o kotrolisanoj eksploziji.
Šta to čini mišljenje svih tih stručnjaka sa trutherskih foruma relevantnijim od mnogo više inženjera, arhitekata, profesora sa Berklija, MIT-ja, Edinburškog univerziteta itd, čije se mišljenje poklapa sa nalazima zvanične istrage, ili koji su čak u istragu bili uključeni?Šta konkretno diskredituje stručnjake iz sledećih ustanova koji su bili uključeni u istragu? (ovo sam izguglao, priznajem): - Structural Engineering Institute of the American Society of Civil Engineers - Society of Fire Protection Engineers - National Fire Protection Association - American Institute of Steel Construction - Simpson Gumpertz & Heger Inc. - Council on Tall Buildings and Urban Habitat - Structural Engineers Association of New York.edit: jbg, ja ne mogu da postujem bez grešaka u kucanju... take it or leave it -_- Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Mogu, a možeš li ti da makar jednom odgovoriš na precizno i jasno postavljeno pitanje?
Tvoje pitanje maši poentu. Ja ti tražim ideju za big picture, a ti tražiš da raspravljamo o brzini kojom su avioni udarili u kule. Zar ti stvarno ne kapiraš razliku?
Ako se navedenim letelicama ne može postići navedeni rezultat, ne čini li to big picture prilično problematičnom?
Ja ni iz čega nisam uspeo da zaključim to što tvrdiš. Samim tim nisam došao do tačke da mi to bude problematično.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...