Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Čak i ako neko napravi elementarnu grešku i pokuša da im objasni zašto je moguće da bandera proleti kroz šoferku ne dodirujući haubu...
Možda si i pokušao, ali definitivno nisi uspeo :lol:Pokušaj ponovo da nam objasniš kako zakrivljena (od čega zakrivljena? pogledati ostale u okolini) bandera koja mora biti potpuno horizontalno lansirana (kao projektil, iako bi prema zvaničnoj verziji morala da pada pod uglom nakon što je avion u brišućem letu odlomio krilom) može da se zabije u automobil koji nakon probijanja bandere kreće udesno i staje (btw. nema tragova naglog kočenja na asfaltu), a bandera probija šoferšajbnu i to minimalno umesto da je potpuno razvali, zatim se zadrži u vazduhu (iako ništa ne drži lakši deo, a pod auta nije probijen) umesto da težim delom kao klackalica slomi haubu. Koliki idiot, ali zaista, moraš biti da ovo progutaš? Mislim, ok je to za bolivudske akcione filmove gde konj prolazi ispod kamiona.I zašto bi kog đavola neko uopšte vadio banderu tešku 100 kilograma iz automobila nakon što se nekoliko minuta pre toga desio teroristički napad, a Pentagon je u plamenu? Da neogrebani (!) taksista koji je izašao iz automobila može da se odveze kući? Zar to uostalom nije tampering with evidence? Osim toga, niko nije video auto u koji je zabijena bandera čiji teži kraj lebdi u vazduhu.Da ne pominjemo koliko je sumanuto i teško da (čak i profi) pilot napraviti onakav manevar i pogodi "low and level to the ground", pri takvoj brzini stranu Pentagona koja je upravo renovirana(!) gde nema visokih oficira (koji su na potpuno suprotnoj strani zgradi), i gde se (gle čuda!) nalazila služba računovodstva kojoj su pripadali mnogi nastradali službenici Pentagona. Ništa sumnjivo, zar ne?Nije dovoljno napisati kako je nešto smešno i da si ti već na to odgovorio, jer je to netačno. Koliko se sećam, u nedostatku bilo kakvom smislenog objašnjenja napisao si da je taksista verovatno ugrabio priliku da naplati pare od osiguravajućeg društva zbog oštećenja vozila u terorističkom napadu i da je sam iscenirao ovo. To je deo zvanične priče koji je trebalo da je proda, to je deo priče koji utvrđuje putanju aviona - ne možeš da odmahneš rukom i kažeš to je nebitno zato što ti se ne sviđa šta implicira. Edited by Conspirator
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Pitanje motiva je najmanje problematično osim ako misliš da je Geogrge W. Bush zaista donosio odluke za svoju administraciju? Samo istorija njegove porodice pokazuje koliko su bankarsko korporacijski interesi (čitaj PARE) uvek i za svagda bili ispred svega, ljudi, civilizacije, i bez problema su i bili ispred tih par hiljada jadnika koji su tamo zadesili tog dana. Već sam rekao kako taj lanac ide, invazija, nafta, oružje, krediti obnova, to su tolike pare da se nule teško broje.
I dalje taj motiv vidim kao potpuno neubedljiv. Ti isti centri moći su uspevali da izguraju svoje ciljeve i sa mnogo manje truda, a posebno im to nije bio problem sa republikancima na čelu. Otkud odjednom potreba da se uradi nešto toliko veliko da bi dobili ono što bi postigli i sa mnogo manje uloženog truda, rizika i novca.
Mislim, hey, pa gde je nestalo "oružje masovnog uništenja", na toj krilatici su i upali tamo, izginule su hiljade i ginu i dalje, a ta priča je sada zakopana,
My point exactly ;) Čemu iscenirati teroristički napad, kad je sasvim dovoljno bilo uzviknuti - oni imaju WMD! I onda kad ulete u Irak, bude - "ups, hehe, pogrešne obaveštajne informacije".Kad smo već kod toga, ne zvuči li smešno činjenica da neko toliko moćan može perfektno da izvede najveću zaveru u istoriji čovečanstva, ali zato padne na običnom slučaju podmetanja WMD? Pa šta im je trebalo za to, bunker, kamera, nekoliko burića i glumaca u uniformama sa gas maskama. :)
Zaboravih još nešto a rekao bih zanimljivo, u Afganistan se upada 2001 kao posledica 9 11 zbog uništenja Al kaide (:lol:), do Talibanskog režima u Afganistanu se proizvodilo više od 90% svetske proizvodnje opijuma, Talibani su došli i sve spržili, posle upada Amera 2001, ta cifra se polako vraća tamo gde je bila i 2005 eto Avganistana ponovo na prestolu Svetske proizvodnje dotičnog opijata.
Od čega najviše koristi imaju George W Bush, i svetski bankarski moćnici? :lol: Valjda im nije dosta legalne moći i para, nego moraju i gandžu da valjaju? :isuse:edit: greške u kucanju Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
I dalje taj motiv vidim kao potpuno neubedljiv. Ti isti centri moći su uspevali da izguraju svoje ciljeve i sa mnogo manje truda, a posebno im to nije bio problem sa republikancima na čelu. Otkud odjednom potreba da se uradi nešto toliko veliko da bi dobili ono što bi postigli i sa mnogo manje uloženog truda, rizika i novca. My point exactly ;) Čemu iscenirati teroristički napad, kad je sasvim dovoljno bilo uzviknuti - oni imaju WMD! I onda kad ulete u Irak, bude - "ups, hehe, pogrešne obaveštajne informacije".Kad smo već kod toga, ne zvuči li smešno činjenica da neko toliko moćan može perfektno da izvede najveću zaveru u istoriji čovečanstva, ali zato padne na običnom slučaju podmetanja WDM? Pa šta im je trebalo za to, bunker, kamera, nekoliko burića i glumaca u uniformama sa gas maskama. :) Od čega najviše koristi imaju George W Bush, i svetski bankarski moćnici? :lol: Valjda im nije dosta legalne moći i para, nego moraju i gandžu da valjaju? :isuse:
Ok, simple question: odakle nano-thermite u rushevinama WTC?
Link to comment
Jes, vala. S druge strane, krstena zavera ne bi imala nelogicnosti. :)
Ma yok, ich. Ja nista nelogicno nisam cuo od pristalica zavere. Sem par sitnica: motiv i egzekuciju. E tu su busni ko sito.
Link to comment
Lepo recheno. Upravo zato i trazhimo da se prekine sa teorijom zavere zvanom "19 bradonja oteli 4 aviona i jebali kevu ameriki" i da se uvede malo logike pri objashnjavanju cele stvari.
Svaki događaj ove vrste će uvek pratiti neminovno teorije zavera. Ljudi koji žive od viška vremena i radoznalosti drugih, kvazi eksperti, politički motivisani pojedinci, svi oni će uvek razvijati razne teorije. One će ići od onih najnebuloznijih kako avioni nisu imali prozore do onim smislenijih koje će imati neku kvazinaučnu potporu. Alternativa zaverama nije slepo verovanje u "zvaničnu verziju" već prihvatanje svega onoga što je logično. Sama teorija koja je zvanična jeste logičnaa ali treba imati na umu da verovatno postoje delovi koji nisu dostupni javnosti ili koji su zataškani.Baš tako imamo jednu od glavnih linija teoretičara zavera koja se tiče toga da se obara teorija da se zbog temperature istopila čelična konstrukcija zgrada te je došlo do rušenja istih. Međutim, problem je u tome što to uopšte nije zvanična teorija već je to preneto u pojedinim medijima dan nakon napada. Zvaničan stav jeste da su se zgrade srušile jer je konstrukcija zgrade bila oštećena dok je temperatura samo dodatno oštetila konstrukciju. Pri tim temperaturama pre izveštaju NISTa čelik gubi 10% svoje čvrstine. Ta dva zajedno su dovela do rušenja zgrada. Neko je o tome i ovde pisao.Teorije zavera upravo i počivaju na ovakvim prevarama gde se prvo pravi zvaničan stav a onda se on pobija. Mislim da bi teoretičarima bilo bolje ad se bave iskrcavanjem na mesec. Ona zastavica baš "čudno leluja".
Link to comment
Ma yok, ich. Ja nista nelogicno nisam cuo od pristalica zavere. Sem par sitnica: motiv i egzekuciju. E tu su busni ko sito.
Te sirote budale - pristalice zavere...Tako otprilike zvučite. Ako neko sumnja da se dvojica gardista i nisu baš sami poubijali, da li su onda isto to što pokušavate da učitate svakome ko ne želi da pojede baš svako g. što mu nude? I šta je na kraju bilo sa avionom što je udario u Pentagon, kamo se dede?
Link to comment

Ja bih obratio više pažnje na numerološku pozadinu ove mega zavere, pogotovo tumačenja značaja broja 11. Dakle kule bliznakinje u Njujorku su srušene na dan sunčanog maksimuma - 11. 09. 2001. Dve kule sačinjavaju 11 (vizuelno) a prema okultistima, da bi se stvorilo nešto novo, dve kule moraju biti srušene. Te dve kule, ili dva stuba su – vlast (carska) i religija (hrišćanska). Rušenje Kula bliznakinja označio je početak rata protiv terorizma, a u godini sunčanog maksimuma Džordž Buš stariji objavljuje početak stvaranja NSP (11. 09. 1990.). Za rečeno o broju 11 okultisti nalaze ilustraciju u Jevanđelju: „I uđe Isus u Jerusalim, i u hram; i promotrivši sve, kad bi uveče, iziđe u Vitaniju sa Dvanaestoricom (Mk. 11, 11)“. Navedeni citat je osim sadržaja za okultiste bitan jer u sebi sadrži dve 11-ice. Kod V. Viskonta nalazimo da je 11 kod svih naroda na lošem glasu. „Kabalisti ga suprostavljaju savršenstvu desetice, i kao što je broj Sefirota (10) oblik svih dobrih stvari, jedanaest je srž svega što je grešno, štetno i nesavršeno“. Kod istog autora saznajemo da „Dž. Hejdon kaže da pomoću njega znamo tela đavola i njihovu prirodu“ (W. Westcott, The Occult Power of Numbers, 100). A. Krouli kaže da je 11 broj crne magije: „Ovo je osobeni broj Horusa; u hebrejskom znači 'krv', i množenjem 4 sa 11, brojem magije, objašnjava 4 u njegovom najboljem smislu“ (kao krvna žrtva, econcrisis-homestead.com). Isti okultista u Knjizi zakona zapisuje objavu demona: „Moj je broj 11, kao i brojevi svih koji su naši“. Antihrist je u proročanstvima proroka Danila 11-i rog koji se pojavljuje između deset starijih (Dan. 7, 7-8). Osim toga, iluminati prate cilus sunčanih maksimuma koji iznosi 11 godina.Veći deo ovih informacija sam preuzeo sa 1 foruma gde sam nekada davno delovao (davno mereno forumskim vremenom).edit - neka slova

Edited by Strucnjak
Link to comment
Ljudi koji žive od viška vremena i radoznalosti drugih, kvazi eksperti, politički motivisani pojedinci, svi oni će uvek razvijati razne teorije.
Oduvek sam govorio da su meni zanimljiviji sami teoreticari zavere (mislim ovde na neprofesionalne, kao ove na ovom topiku) od samih teorija zavere. Mislim da je stepen ovih teorija koje vidimo danas van svih razmera zbog visokog opsteg stepena informisanosti (i postojanja interneta), uslovno receno visokog prosecnog opsteg obrazovanja, relativno mnogo dokolice u odnosu na proslost kada radno vreme nije bilo zakonski ograniceno. Takodje mislim da kod jako mnogo ljudi postoji osecaj da su vredniji nego sto im rezultati koje imaju u zivotu svedoce, otuda verovatno snazna zelja da se oponira omrazenoj "zvanicnoj verziji", posto to ima oreol robinhudstva, bez ikakvih rizika dakako. Taj sistem koji generise zvanicne verzije je isti onaj sistem koji njih ne priznaje za intelektualne gigante i neobicno vickaste umove, kakvi oni znaju da jesu. (Svojevremeno je Sioran citirala rezultate psiholoskih istrazivanja po kojima velika vecina ispitanika misli da ima natprosecnu inteligenciju i ostale slicne kvalitete, sto je jel' da statisticki nonsens.) Slicnu pojavu vidimo i na ovakvim temama, povike "al' cekaj da vi ja recem nesto cega se niko dosad nije setio!" To je samo deo dijagnoze. Edited by Indy
Link to comment
Otkud odjednom potreba da se uradi nešto toliko veliko da bi dobili ono što bi postigli i sa mnogo manje uloženog truda, rizika i novca.
Da bi oni imali opravdanja da prave velika sranja, trebao im je veliki problem koji će da im bude alibi.
Čemu iscenirati teroristički napad, kad je sasvim dovoljno bilo uzviknuti - oni imaju WMD! I onda kad ulete u Irak, bude - "ups, hehe, pogrešne obaveštajne informacije".
Verovatno i sam znaš šta Amerikanci misle o sebi, da su nacija ispred svih ostalih, povređen taj državni ponos kod Američkog življa napad na njih na njihovoj teritoriji i na simbol njihove ekonomske moći je složićeš se jako dobar razlog pride da se jedna država prepuna nafte praktično osvoji i da se desi kao što već 2 puta rekoh još X propratnih stvari što u Americi, što u svetu pogotovu bliskom istoku.
Kad smo već kod toga, ne zvuči li smešno činjenica da neko toliko moćan može perfektno da izvede najveću zaveru u istoriji čovečanstva
Perfektno? :lol: Imaš li predstavu koliko ljudi na svetu nije naselo na zvaničnu priču o 9/11? Postoje milioni sajtova o zaveri, milion uglavnom neodgovorenih pitanja pristalica zavere, itd, itd, msm možda to tebi deluje savršeno izvedeno, meni teško da je nešto savršeno što ima milion i jednu rupu u zvaničnoj verziji (x3, za kule, zgradu 7, i Pentagon). Još ako dodamo koliko Američki zvaničnici ignorišu preispitvanje slučaja, itd dobijamo da je sve JAKO perfektno. Msm, ako jeste, što ne potegnu to pitanje u kongresu, pa zapuše usta svima, i super. Nešto Perfektno ne ostavlja toliko u rupa u sebi i ne pravda se praktično nemogućim objašnjenjima.
Od čega najviše koristi imaju George W Bush, i svetski bankarski moćnici? :lol: Valjda im nije dosta legalne moći i para, nego moraju i gandžu da valjaju? :isuse:
Jeste, oni valjaju gandžu, baš si duhovit. Sad ja treba da ti objašnjavam kako se tu obrću milijarde i milijarde i koliko znači ako ti kontrolišeš NAJVEĆEG izvoznika, imaš li predstavu šta znači 90+% od svetske proizvodnje ili i to treba da ti se crta kao i koje su to PARE? Jel misliš da bilo koga na svetu briga za milijarde dolara? JEsi gledao nekad TV kad kažu uhvaćen Bugarin na granici sa 20 kila droge koja vredi stotine hiljada evra, jel misliš da samo Bugari diluju? Probaj da vidiš malo dalje od Buša koji diluje na ulicama Washingtona.Inače, Bin Ladenova porodica je u odličnim odnosima sa Bušovom familijom (pogledaj Murov Farenhajt ako nisi) i prodavali su mu oružje, i sarađivali ko zna na čemu, hajde sad da se smejemo kako je to nemoguće "ma dajte, oni im kao prodaju oružje, a sada ih Bin Laden napao, pa nema šanse, to su ozbiljni ljudi". A vidiš, prodavali su im, i poprilično su bliski. Da ne veruješ, jel da?Sve je tu, ispred nosa, rekao bih.
Link to comment
Ok, simple question: odakle nano-thermite u rushevinama WTC?
evo ja, ja: ako cemo da teramo mak na konac, nije pronadjen termit u rusevinama WTC. pronadjena su jedinjenja koja posredno ukazuju na mogucnost da je tu bio termit. ista jedinjenja nalaze se i u obicnim industrijskim lakovima.mada ne sumnjam da ti to vrlo dobro znas, ali filtriras cinjenice kako bi odgovarale Zaveri. respect.
Link to comment
Oduvek sam govorio da su meni zanimljiviji sami teoreticari zavere (mislim ovde na neprofesionalne, kao ove na ovom topiku) od samih teorija zavere. Mislim da je stepen ovih teorija koje vidimo danas van svih razmera zbog visokog opsteg stepena informisanosti (i postojanja interneta), uslovno receno visokog prosecnog opsteg obrazovanja, relativno mnogo dokolice u odnosu na proslost kada radno vreme nije bilo zakonski ograniceno. Takodje mislim da kod jako mnogo ljudi postoji osecaj da su vredniji nego sto im rezultati koje imaju u zivotu svedoce, otuda verovatno snazna zelja da se oponira omrazenoj "zvanicnoj verziji", posto to ima oreol robinhudstva, bez ikakvih rizika dakako. Taj sistem koji generise zvanicne verzije je isti onaj sistem koji njih ne priznaje za intelektualne gigante i neobicno vickaste umove, kakvi oni znaju da jesu. (Svojevremeno je Sioran citirala rezultate psiholoskih istrazivanja po kojima velika vecina ispitanika misli da ima natprosecnu inteligenciju i ostale slicne kvalitete, sto je jel' da statisticki nonsens.) Slicnu pojavu vidimo i na ovakvim temama, povike "al' cekaj da vi ja recem nesto cega se niko dosad nije setio!" To je samo deo dijagnoze.
lock.gif Edited by Gonzo
Link to comment
Možda si i pokušao, ali definitivno nisi uspeo :lol:
Naravno da nisam. Niko to i ne može. To je kao kad bih npr. pripadniku neke ekstremne hrišćanske sekte pokušao da objasniš da je moguće da čovek i majmun imaju zajedničkog pretka.Upuštanje u argumentovanu raspravu sa ljudima koji veruju u izabranu teoriju zavere (pošto ovih ima na desetine, i često su međusobno oprečne) ima smisla samo ukoliko neko želi da se zabavi bockajući ih da otkrivaju sve više i više detalja u koje veruju, i počnu da fanatično propagiraju nešto što je smešno, ali se fino uklapa u njihovu teoriju. Na primer to da avion u stvari nikada nije ni udario u Pentagon, nego ga je preleteo. :D
Link to comment
evo ja, ja: ako cemo da teramo mak na konac, nije pronadjen termit u rusevinama WTC. pronadjena su jedinjenja koja posredno ukazuju na mogucnost da je tu bio termit. ista jedinjenja nalaze se i u obicnim industrijskim lakovima.mada ne sumnjam da ti to vrlo dobro znas, ali filtriras cinjenice kako bi odgovarale Zaveri. respect.
tragovi industrijskog laka...9-11_thermite1.jpg^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...