Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Sjajna zabava na ovom brdu. Zakarin je odlično vozio, prava šteta što nisu imali bar neku prednost u podnožju.

 

Šteta naravno i za Kruzvijka, za mene, uz Landu, najprijatnije iznenađenje ove godine, iako sam ga imao u fantaziju.

Link to comment

Uff, fenomenalna etapa. Svaka cast Landi i Aruu [mislim da im je taktika od bila da Landa krene naprijed pa da ceka Arua, a ne da su u medjuvremenu odlucili da zaustave Landu u borbi za roze majicu na racun Arua], ali brate i Contadoru - vidjelo se da je u problemu, ali nije panicio i na kraju nije izgubio previse na Sestriereu .Dobro, velika prednost mu je omogucila da bude smireniji, ali svejedno. 

 

Finestre je hands down najspektakulariniji uspon u sijetu biciklizma. 

Link to comment

Finestre je hands down najspektakulariniji uspon u sijetu biciklizma. 

 

Neverovatan uspon.

 

Landa je pokazao slabost na spustu i po ravnom. Zaharin nije hteo da menja i on je isto kao i Contador morao da vozi ITT, a tu je slabiji. Grupa između je bila brža od obojice, jer su imali rotaciju i bez i sa Aruom i kada je video da je Contador skoro na minut iza par km pre kraja etape, skapirali su da je najbolje da probaju da uzmu etapu. Landa je preterao na predzadnjem brdu sa tempom i to ga je koštalo možda i pobede danas. Takođe, pederski je zajebao Zakarina na vrhu brda umesto da ga pusti da prođe prvi preko vrha.

 

Opasno mi je krivo što Kruijswijk nije uzeo plavu, zaslužio je, jer je daleko najbolji brdaš. Odlična vožnja i Hesjedala. Amador pozitivno iznenađenje, nikada verovatno neće biti GC vozač, ali neko na koga će moći Quintana dugo da računa za prvog/drugog pomoćnika. Gilbert u svom momentumu, Modolo i Lampre se jedini pokazali od sprintera. Nisam čuo za Zakarina do ovog Gira, ali generalno vrlo interesantan vozač. Polanc i Formolo odlični sa po jednom etapom.

 

Zverska Astana na ovom Giru. 2. i 3. mesto, pet etapa i neverovatni vozovi iz etape u etapu (Cataldo, Kangert i Rosa zaslužuju specijalno pominjanje, jer nisu osvojili etapu). S druge strane ako se ekipa Saxoa ne sprema za Tour i ovo nije obaranje forme za pomoć Contadoru tamo, sramotno izdanje. Rogers jedini može da prođe kao pomoćnik. Kreuziger bolje da nije ni vozio Giro, a ni Basso se nije nešto specijalno pokazao. Isto važi i za Contadora, nadam se da je ovako tempirao formu, jer će ga u Francuskoj zbrisati, ako mu se ovako nešto ponovi.

Link to comment

Potpis na sve. I meni zao Kruijswijka, zasluzio je majicu. 

 

Ne znam sta je sa Saxom, ako nisu stedili Kreuzigera i Bassa za tour. Jedino Rogers i Tosatto zasluzuju prelazne ocjene, ostalih nigdje nije bilo. 

Link to comment

Saxo će promeniti dobar deo tima za Contadora, ako ne i sve. Mislio sam pre Gira da niko sem Rogersa iz ove postave neće ići na TdF, evenutalno Kreuziger, pa sam zato i potpuno iznenađen. Saxo po imenima ima u najmanju ruku rame uz rame tim sa Skyom i da su nešto bolji od Astane i Movistara.

 

Sagan je praktično sigurica kao slobodni vozač u timu. Breschel će takođe sigurno biti tu. CA Sorensen, Kišerlovski, Hernandez i Majka za brdske etape. Contador kao vođa i da izaberu još dva vozača. Kreuziger i Rogers se nameću kao logične opcije, ali pošto su učestvovali na Giru, ostaje pitanje da li će voziti.

Link to comment

Giro d`Italia 2015

 

Generalni plasman:

1. Contador

2. Aru +1:53

3. Landa Meana +3:05

4. Amador +8:15

5. Hesjedal +9:52

 

Plava majica (brdski ciljevi):

1. Visconti 125

2. Landa Meana 122

3. Kruijswijk 115

4. Intxausti 107

 

Crvena majica (poeni, sprinteri):

 

1. Nizzolo 181

2. Gilbert 148

3. Modolo 147

4. Viviani 144

 

Bela majica (mladi vozaci):

 

1. Aru

2. Formolo +1:51:46

 

 

Svaka cast svima sa spiska. Na mene su najbolji utisak ipak ostavili Landa, Hesjedal, Kruijswijk, intxausti i Modolo. Niko od njih nije pobednik ni u jednoj kategoriji, ali su se momci najpostenije borili i stvarno ulepsali ovu trku.

Link to comment

Moram da se zahvalim svima koji su organizovali fantazi Djiro. Da ne bese te igre, pitanje je koliko bih ispratio, a ovako sam odgledao sve etape. Vecinu direktno, a tek neke u snimku.

 

Meni je ovogodisnji Djiro bas bila sjajna trka. Prvih desetak etapa su bile vise nego zanimljive. U prvih par je ORICA vodila glavnu rec. Prvo na timskom hronometru, a onda i odbrane roze majice (Gerans i Sajmon Klark). Bilo je tu i padova, pa je jos u prvoj nedelji Pocovivo zavrsio trku.

 

Prva brda i Kontador preuzima vodjstvo. Aru se sjajno drzi, a jedino jos Rici Port drzi prikljucak. Astana dominira. Tiralongo osvaja etapu, a sve vreme je odlican i Landa Meana. Medjutim, posto je on radilica nekako ga ne dozivljavam kao pretendenta za pobedu. Tako ga isto vide i ovi somovi iz Astane. 

 

Prolaze etape, a nijedna nije dosadna. Stalno se nesto desava. Kontadorov pad... Nekoliko puta begunci osvajaju etapu, a kad su sprinterske zavrsnice odlucuju Grajpel, Modolo, Viviani... Uran Uran bled, kao i Kontadorovi drugari iz Sakso-Tinkofa.

 

Etapa pred hronometar... Pad vozaca na 3km i par centimetara pre cilja. U grupi je i roze majica, sto koristi Aru i presvlaci Kontadora na 24 sata.

 

Hronometar. 60 i vise km. Strava. Kirjenka razvaljuje, Sancez odlican drugi, a Kontador, cini mi se tada, resava pitanje pobednika. Ispostavice se u pretposlednjoj etapi da to bas i nije tako, ali...

 

I onda nakon tog hronometra krenuse ozbiljna brda, a sa njima i eksplozija Lande Meane i taktiziranja Astane. Sve me je ovo podsetilo na onaj cuveni Tur. Ne znam sta da kazem. Razumem ja i novac i marketing i sponzore i sve, ali valjda u sportu ne treba to da bude najvaznije. Imam utisak da je Landa mozda i mogao da dobije kontadora da je Astana igrala na njega.

 

Kao sto napisah u prethodnom postu, mene su na ovogodisnjoj trci, pored Lande Meane, odusevili jos Hesedal, Krujsvik i Incausti (on mozda vise zbog toga sto po pravilu navijam za Baskijce).

 

Na kraju, sve cestitke Albertu Kontadoru. On je ovo posteno odradio. Imao je tezak pad, ali je nastavio i cak se nije videlo da ima nekih problema. Pobedu je zasluzio i zbog toga sto se sam borio protiv Astane.

 

Sad jedva cekam Tur.

Link to comment

 

 

Sad jedva cekam Tur.

 

i ja

telegraf, galibije i za kraj alpduez spakovano u predposlednju etapu od samo 110 km, samo na turu :)

 

 

PROFIL.png

 

Link to comment

odgledao sve etape. Vecinu direktno, a tek neke u snimku.

 

blago tebi. ovo je bio Điro koji sam namanje gledao valjda još od 2005. a kako stvari stoje, neću se ni Tura nagledati. izeš rl :cry:

Link to comment

Uskoro ce TdF. Neka malkin otvori topic, on to carski radi.

Danas vidjeh ovu sliku Montvernier-a. Na ove serpentine ce se penjati  :mellow: .

 

 

Montvernier.jpg

Link to comment

Uskoro ce TdF. Neka malkin otvori topic, on to carski radi.

Danas vidjeh ovu sliku Montvernier-a. Na ove serpentine ce se penjati  :mellow: .

 

Lebac ti jebem, izginuce se ovde.

Link to comment

u skladu sa tradicijom TdF topik se otvara tek kad se završe Dauphiné i Tour se Suisse :)

 

a Les Lacets de Montvernier će se videti u nedelju, na osmoj etapi Dauphiné. (i dobro je što će da isprobaju pre Tura, nezgodno je mesto za logistiku a i dobiće valjda neku ideju o tome koliko publike uopšte tu da puste.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...