Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Šta je bilo na kraju? Vidim da je Landa sa solidnom razlikom pobedio. Ispratio sam do vrha pretposlednjeg brda, kada je trojka Contador, Landa i Kruijswijk bila na čelu.

 

U svakom slučaju, etapa u kojoj nema pobednika i svi su gubitnici. Svi su se neverovatno forsirali ni zbog čega. Contadoru možda noge neće "pamtiti" ovo sada u Italiji, ali zato u Fracuskoj hoće. Aru izgubio poziciju, Trofimov nije napredovao. Biće dobro ako četiri igrača završe u 10 minuta. Neka bude da je Landa profitirao.

Link to comment

jašta, Landa je profitirao  i to baš fino. ne samo da je uzeo GT etapu i definitivno se istakao kao legitiman kandidat za podijum, nego je 100% sasvim solidno sebi povećao naredni ugovor. a ako Kontadoru TdF bude ugrožen zbog toga što se danas možda malo više pomučio nego što je morao, onda bolje da nikad nije ni planirao da vozi obe trke. tri nedelje trkanja u maju je problem za jul, ne jedna etapa, kakva god bila. na papiru, cela treća nedelja je trebalo da bude teška bitka za GC u planinama.

 

sutra će valjda biti jedna od onih zabavnih etapa sa natezanjem bega i pelotona, to volim da gledam :)

Link to comment

I nisi mi objasnio šta se desilo nakon pretposlednjeg brda? Kako je Landa uspeo da napravi 38 sec?

 

Normalno da noge pamte, a ovo danas je bilo izuzetno teško brdo na kojem se Contador ozbiljno potrošio. Ceo Giro je za njega za sada prošao prilično lagano (za standard prošle Vuelte) i sem ITT i ovog danas može se reći da nije gurao do svog limita. Noge najviše pamte te krajnje napore.

Link to comment

Kruijs. napao na oko 4km od cilja, Landa ga sustigao sa Kontadorom u pratnji a onda i sam napao. ova dvojica nisu mogli/hteli da ga stignu.

Link to comment

Odgledao sam snimak jucerasnje etape i to poslednjih 30-ak km. Ako moze objasnjenje od nekog upucenijeg, gde su i kada Aru i Landa juce izgubili prikljucak sa Kontadorom i Hesedalom? Inace, Zilber je sjajnim napadom u finisu osvojio svoju drugu ovogodisnju etapu. Po zavrsetku etape izgledao je kao da je opusteno mogao da izveze jos neko jace brdo i to dobrim tempom.

Edited by San Epifanio
Link to comment

Gilber je jedinstven vozač, nije mi simpatičan, ali da je majstor, majstor je.

 

Nisam ni ja gledao više od tebe, ali koliko sam skapirao, opet je bio neki sudar pre brda koji je pocepao grupu. Kako je komentator rekao, nakon pada vozača Sky-a, pocepala se grupa i tako pocepani su stigli do brda gde je Contador sa svojima ostao u grupi ispred i napravio minut i nešto extra.

Link to comment

Tačno se vidi kada ubrzanje grupe kada je Astana promenila vozača na vrhu voza. Prednost vodećeg opada, glavna grupa se smanjuje.

Link to comment

Svaka mu cast. Landu je razbio na hronometru, ali u samoj voznji nije uspevao da ga dobije do ove etape. Ovim je zaokruzio svoje sjajno izdanje na ovogodisnjem Djiru.

Link to comment

Dobio Aru. Kontador i Landa k'o da su krenuli na Avalu za prvomajske praznike. Cak je i jedva ziv Uran Uran zavrsio ispred njih. Komentatoru je trebalo malo vise vremena da pohvata ko se gde nalazi na stazi.

Drago mi zbog Arua, zasluzio je bar jednu etapu.

Link to comment

Komentatoru je trebalo malo vise vremena da pohvata ko se gde nalazi na stazi.

 

Komentatoru treba vrlo često malo više da pohvata šta se dešava. Dvojac od ranije je to radio daleko bolje. Osuo je prethodnih dana paljbu po Aruu, kao da Contador deklasira Nibalija, a ne momka koji ima 25 godina koji je ušao povređen u Giro.

 

Mene zanima da li će Landa sutra da proba da uzme drugo mesto ili će prepustiti Aruu tu čast. Verujem da Contador sutra neće imati problema da odbrani 4:30.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...