Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Samo ja falilo da sprinterske ekipe i na ovoj etapi prepuste nekom drugom da vodi peloton do sprinta. Lade jaja, već dve nedelje. Ne sećam se da sam video skoro jednu veliku trku u kojoj su sprinterski timovi minimalizovani. Nadam se da će sutra Contador da ga obiđe na stazi.

 

Šta tek da kaže Porte? Guma + kazna + pad - oko 5 minuta zaostatka.

dobiće ga Kontador sutra, nema sumnje. ali Aru je prošle godine na hronometru sve iznenadio. jeste bilo kraće i brdovitije od ovog sutra, ali ko zna...

 

a Porteov baksuzluk može da se objasni samo i jedino time što je u mom timu. sad se jedino nadam da do kraja trke neće da poljubi asfalt ko Pocovivo.

Link to comment

ja sam i dalje u neverici. 200m jbt.

podeljena su mi osećanja, voleo bih da su im oprostili zaostatak, ali opet u biciklizmu se prečesto rastežu i zaobilaze pravila a to najčešće ne odobravam.

 

možda bi najbolje bilo da je astana pustila sprintere da odu i sačekala roze majicu. a opet u tom finišu se sve dešava prilično brzo, ko zna da li su uopšte znali šta je sa Kontadorom pre nego što je bilo kasno.

 

Ne treba niko nikoga da pušta i čeka, zato služi komesar trke, on to niveliše.

 

Ni u fudbalu, nikada nisam voleo "striktne" sudije. Uvek postoji kontekst. Pravilo je uvedeno da se ljudi ne bi žalili da ih je neko onemogućio padom. 3km je dato kao proizvoljna brojka, zbog koje upravo se i dešavaju padovi, jer se svi gurkaju napred. Oba puta me je komesar ozbiljno razočarao.

Link to comment

A jebiga, pravila postoje zato da bi se postovala. Danas pustis zbog 200m, a onda sutra ne pustis zbog 800m vise... Mislim, jbg, smor je, ali tako je. 

 

Inace, koliko znam, o sprovodjenju pravila ne odlucuje organizator, nego UCI. I da je organizator trke htjeo da progleda ovima kroz prste, nije do njih. 

A da su htjeli da poguraju svoje vozace Italijani, ne bi stavili onoliki hronometar. Vjerovatno ne bi stavili hronometar uopste. 

Link to comment

@ Malkin

Kol'ko se secam nije ni Kontador cekao Sleka kad je ovom spao lanac. Danas je Aru ni kriv ni duzan ovukao roze majicu, koju ce vec koliko sutra vratiti Kontadoru, ali ne mislim da je trebalo da ceka roze majicu. A i pravila su jasna. Najgore bi bilo da prave presedane.

Link to comment

@ Malkin

Kol'ko se secam nije ni Kontador cekao Sleka kad je ovom spao lanac. Danas je Aru ni kriv ni duzan ovukao roze majicu, koju ce vec koliko sutra vratiti Kontadoru, ali ne mislim da je trebalo da ceka roze majicu. A i pravila su jasna. Najgore bi bilo da prave presedane.

ma ne mislim ni ja da je trebalo, ali mnogo me žulja što se sve desilo na tako maloj udaljenosti od arbitrarne distance od cilja koja bi ceo karambol poništila. ne krivim Arua nimalo, nego mi žao... Edited by malkin
Link to comment

prvih 5 u GC-u Astana i Sakso :o

Uran je danas profitirao.

dobar je ovo trenutak za hronometar, uzburkaće GC taman pred poslednji nedelju.

Edited by malkin
Link to comment

Kirjenka :Hail: . Isplatio se za fantazi.

 

Kontador danas ubija konkurenciju. Aru ce, kako stvari stoje, na kraju etape zaostajati vise od 6 minuta za pobednikom. Sto je jos vaznije Kontador ce u generalnom plasmanu pobeci za vise od dva minuta prvom konkurentu.

Link to comment

Kirjenka razbio, Sancez drugi, a Kontador fenomenalan treci.

Aru 3 minuta iza pobednika (gde ja videh u toku trke 6 minuta, nije mi jasno), a 2`30`` u generalnom iza Kontadora. Amador je treci, a Uran Uran cetvrti. Sutra bi trebalo da bude sjajna etapa, mada koliko je ovaj hronometar bio naporan videcemo ko ce se za sutra oporaviti.

Link to comment

Porte se definitivno predao, 17. je na 8:52 iza Contadora. Sutra etapa sa finim brdskim ciljem na kraju. Očekujem da Astana sutra proba pun gas, već na pretposlednjem brdu da bi se otarasili svih Contadorovih pomoćnika i onda da probaju. S druge strane, ako ostane bez pomoćnika očekujem da Contador napadne i da ne čeka napade.

Link to comment

Movistar ima vrlo dobru ekipu i sada u Italiji i generalno. Dosta mladih vozača koji imaju još dosta godina u nogama, fantastičnog mladog lidera u Quintani.

 

Nego, zanima me zašto je Boasson Hagen završio u kontinentalnom timu iz JAfrike?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...