Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Ladno nisam znao da ovo pravilo postoji i pravilo je jadno. Inače, možda je ruta nezgodna, ali generalno vrlo slab Giro. Interesantan da, kvalitetan teško. Imam utisak da Giro zbog pozicije prve velike trke gubi veliki broj dobrih vozača, ali i ulaska vozača u formi u trku. Ovo će Portea ozbiljno da ošteti u trci za roze, a on je vozač koji je u najboljoj formi ove sezone. Srećom po Giro da se Contador još drži nakon povrede, inače bi Aru već pripisao sebi prvu veliku trku.

Link to comment

Meni pravilo ima logike [ovako bi mogli vise timova da se udruzuju, sto je malo bla], ali nisam znao da postoji. Steta za Portea, ali di su mu bile kolege iz Skaja?!

Link to comment

nije ni Riči znao za pravilo, izgleda. hvalio Klarka na tviteru pre nego što mu zveknuše kaznu :lolol:

 

pravilo ima smisla zbog ovoga što šef kaže, mada de fakto se timovi u trkama vrlo često udružuju (npr kao što je Movistar umeo da pomaže Kontadoru na Turu). i to je okej, deo sporta i trke, itd. a ovo danas kao nije. ne znam što ne bi moglo nešto slično da se kaže i za ovakav, u krajnjoj liniji sportski i pohvalan, potez.

 

kako god, pravilo je pravilo. mada dva minuta je baš preterana kazna.

Link to comment

Srećom, pa se timovi ne udružuju. Dao mu je točak, jer mu je pukla guma u ravničarskoj etapi, par km pre kraja. Postoji li veći bedak? Zato ne volim slepo praćenje pravila ni u jednom sportu. Mora da se uvek ima kontekst za ovakve stvari.

Link to comment

Koliko sam shvatio povrsnim pracenjem twittera, eksplicitno je pravilo da se oprema ne smije mjenjati izmedju clanova razlicitih timova, i kazna moze ici i do diskvalifikacije. 

Jbg, fakat je da je on time pribavio veliku prednost [tj, izbjegao veliki zaostatak], ali... Bla. Moglo je da prodje ili sa manjom vremenskom kaznom, ili zescom novcanom. 

Link to comment

Danas je bila sjajna zavrsnica. Taman kad je izgledalo da ce dva begunca izmedju sebe odluciti pobednika, na nekih 100-200m pre cilja ih je prestigla grupa. Na kraju pobedio Zilber (meni najdrazi BMC) sa 3sec prednosti u odnosu na Kontadora koji je uzeo i bonifikaciju. Aru kasnio 11 sec. Ono sto je meni najzanimljivije je to da se Landa odvojio sa Kontadorom i prakticno ga doveo do drugog mesta, pri cemu su obojica dali vreme Aruu. Kao da u Astani imaju dvojicu vozaca gde nije jasno definisan lider, vec ko se bolje oseca u tom trenutku taj dobija dozvolu za napad. A mozda Aru nema dovoljno snage da se odupre Kontadoru?

Link to comment

ja mislim da je ovo jako dobro za Astanu. po meni grešili su kad su u izjavama potencirali da je Aru neprikosnoven lider--sve i da je tako, Landa izgleda kao sasvim legitimna opcija i to moraju da koriste. sad kad se Landa, uslovno rečeno, pokazao jačim od Arua, Sakso i ostali ne mogu da budu ravnodušni na njegove eventualne napade. a to je taktički raj za Astanu, napadne Landa pa nek ga drugi jure i dovedu Arua u bolju poziciju da on sam napadne.

 

a na kraju krajeva, tek treba da vidimo u trećoj nedelji da li je i kakve posledice bolest ostavila na Aruovu fizičku spremnost.

Link to comment

Jedini problem tu je sto je Contador realno dvije klase iznad konkurencije. Cak i povrijedjen. Jedino ako bude kalkulisao da bi se sto manje umorio pred Tour, ali iskreno, ne vidim kako bi mogao bilo Landa bilo Aru da ga ugroze. Cak ni Porte bez one kazne... 

Contador ce i Aruu i Landi uzeti barem minut na hronometru, a Porte ih mozda i prestigne. 

Link to comment

Zbog žabarskih bandita ću početi da izuzetno antipatišem Arua. Opet se hvataju striktno za pravila, kako bi ga pogurali. Ovakvo bukvalisanje pravila već drugi put ide na ruku domaćeg vozača. Morali su svima da izjednače vreme.

Link to comment

saxo je sam izeo gomno kad se sklonio sa cela pre vremena, jbt

 

Samo ja falilo da sprinterske ekipe i na ovoj etapi prepuste nekom drugom da vodi peloton do sprinta. Lade jaja, već dve nedelje. Ne sećam se da sam video skoro jednu veliku trku u kojoj su sprinterski timovi minimalizovani. Nadam se da će sutra Contador da ga obiđe na stazi.

 

Šta tek da kaže Porte? Guma + kazna + pad - oko 5 minuta zaostatka.

Link to comment

ja sam i dalje u neverici. 200m jbt.

podeljena su mi osećanja, voleo bih da su im oprostili zaostatak, ali opet u biciklizmu se prečesto rastežu i zaobilaze pravila a to najčešće ne odobravam.

 

možda bi najbolje bilo da je astana pustila sprintere da odu i sačekala roze majicu. a opet u tom finišu se sve dešava prilično brzo, ko zna da li su uopšte znali šta je sa Kontadorom pre nego što je bilo kasno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...