Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Sagan :ziga:Kakva dominacija, anblivbl.
:D jeste lud; reko bi čovek da u Kaliforniju nije došao nijedan sprinter kako ovaj lako niže etape. A tamo Metjuz, Hausler, Bunen, Ciolek, Kitel... Nego, jel opstaje ovaj beg na Điru? Ja sam ovu etapu unapred upisao Ulisiju, ali ovo sve više liči na etapnu pobedu iz bega.
Link to comment
:D jeste lud; reko bi čovek da u Kaliforniju nije došao nijedan sprinter kako ovaj lako niže etape. A tamo Metjuz, Hausler, Bunen, Ciolek, Kitel... Nego, jel opstaje ovaj beg na Điru? Ja sam ovu etapu unapred upisao Ulisiju, ali ovo sve više liči na etapnu pobedu iz bega.
Opstaje :PNazalost, gledao sam samo zadnjih 12 km, taman otkad je Amador napao. Drago mi je zbog Baka, mada sam navijao za Txuruku, ima jedno od kuljih prezimena ikad :D
Link to comment

Danas pocinju. Doduse, nije neki spektakularan uspon u smislu procenata, ali definitivno ce biti pomjeranja u GCtappa_dettagli_tecnici_altimetria_14.jpg

Link to comment

Kako mi je milo sto je Amador pobjedio :Hail:Tj, bilo mi je svejedno ko, samo da bude neko od ove trojice iz bjega.Svaka chast i Hesjedalu, ali ni Puritu nije loshe. Jes da je ostao bez majice, ali i dalje ima minut ispred ostalih velikih favorita Rujano :(

Link to comment

Čudno je ovo bilo. Nikad ne bih rekao da će baš Hesjedal na ovakvoj etapi da bude najveći dobitnik.Očekivao sam da Skarponi bude agresivniji, ali i Krojciger. Možda još nemaju dobre noge, a možda ih neće ni imati na ovoj trci.Šlek senior se dobro oporavio, na Col de Jeux je izgledalo da će da pukne.Uran i Montoja :Hail: Isto važi i za deGenta; ja sam očekivao da će na ovogodišnjoj Vuelti da eksplodira, ali možda to već bude i na Điru, baš se fino drži.

Link to comment

Da, drago mi je sto su Kolumbijci dobri. Steta za Rujana, ali zajebao se sa napadima. Nekako imam osjecaj da ce Purito pobjediti. Ne znam zasto, ali chini mi se da je dovoljno zreo da ne izgubi puno vremena na nekoj etapi, mada ce hronometar uvijek biti problem.Nego, jel neko primjetio kako su carevi iz Farnesea zaboravili bicikl kod onog zivopisnog fana :lol:

Link to comment

Šlek napustio Điro, Brunil izgleda izjavio da ne misli da je njegova povreda bila dovoljno teška da opravda napuštanje. Ako je to istina, dosta govori o divnoj atmosferi u ekipi.Kunego u virtuelnoj roze majici trenutno. Ovo liči na jednu od onih etapa Đira kad sve ode dođavola :)

Link to comment

Purito :Hail:Kako mi je drago sto je pustio Rabottinija, bash bi mi bilo zao da nije pobjedio, posle 180km bijega :)Steta za Cunega, opet se trudio, al nista.

Link to comment
Purito :Hail:Kako mi je drago sto je pustio Rabottinija, bash bi mi bilo zao da nije pobjedio, posle 180km bijega :)Steta za Cunega, opet se trudio, al nista.
Znaš kako, nije isključeno da ga Purito nije pustio. Grdno se iscimao da ga stigne, moguće da je Rabotini iz najgoreg očajanja izvukao taj završni sprint koji Purito nije mogao da isprati. Kako god, mnogo mi je drago :) italijanski komentatori su tako dobro urlali u finišu :D lif08.pngSve je ovde još skroz otvoreno.
Link to comment

Sutra kreće rasplet na Điru. Etapa:tappa_dettagli_tecnici_altimetria_17.jpg?v=%3C!--%20[an%20error%20occurred%20while%20processing%20this%20directive]%20%20--%3EDug dan sa 4 ozbiljna alpska uspona i dva odlaska na preko 2000 metara nadmorske visine. Jako bih se iznenadio ako peloton sutra ne eksplodira već do podnožja drugog uspona. Podno Passo Giau-a će da stigne samo dobro probrana ekipa. A onda ih čeka ova lepota:tappa_17_S06.jpg?v=20120420133749:wub: Passo di Giau na prošlogodišnjem Điru:

154-2FF_0814.jpg170-2FF_0858.jpg

Spust u cilj posle Giaua će da bude vrlo zeznut. To je ova strana kojom su se peli prošle godine. Odmah je jasno da postoje dobre šanse da u to doba dana bude mokrog asfalta, i to na spustu za koji je 1 Paolo Il Falco Savoldeli rekao da je molto technico! Ruku dajem da se Baso ove etape plaši više nego završnog hronometra.Sutra će malo bolje da se vidi ko je za šta sposoban. Purito deluje kao solidan favorit, ali ja sam još uvek skeptičan--nije mi dokazao da na dugim, najtežim planinskim usponima može da uveća i sačuva prednost koju tako lako napravi. Ako je u stanju da uradi tako nešto, tj. ne samo da utekne ubrzanjem na usponu poput Giaua nego i da nastavi da diže prednost tempom tokom većeg broja kilometara, onda će teško ostali da ga pobede. Mene će posebno da zanima kako će Gadre i Ruhano da se ponašaju, da li će Tiralongo da istisne Krojcigera koji je delovao kilavo do sada i da li Henao može i dalje da sedi na točkovima raznih Basa i Skarponija. E da, navijam i da De Gent dobro prođe. Težak maler u nedelju, pukla mu guma unutar 2km od cilja.

Link to comment

Nisi pomenuo pobjedu Gesinka u Kaliforniji? :)Jedva cekam sutra + Euskaltel pobjedio danas :wub:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...