Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Prilicno kicasto i dosadno, skoro kao predstavljanje Toura prosle godine :DElem, Giro 2012Ne djeluje bash spektakularno, ali ipak bolja trasa od ovog leakovanog Toura. Mogli su josh malo planina ubacit, sto se mene tice.

Link to comment

Dosta novih vrhova i vrhova koji se ne koriste stalno. Jedini legendarni vrh je Col du Tourmalet, a i cela ta etapa je izuzetno teška (etapa 16) sa dosta teškim i korišćenim usponima (Col d’Aspin (sa lakše strane) i Col d’Aubisque), šteta što nije finiš na vrhu. Svega tri etape sa završetkom na vrhu planine, po jedna u Alpima i Pirinejima, dok će ova treća biti nešto po mom ukusu :) :

Stages in the Vosges and Jura mountains could deliver some surprises. The mountaintop finale to La Planches des Belles Filles in stage 7 tackles what Prudhomme characterized as the “steepest gradients ever in Tour history” with ramps up to 28 percent in the final 300 meters of the climb.
Dosta je nepoznat TdF, ali mislim da su morali da naprave više finiša na vrhu. Kako god okrenu, pet planinski etapa je malo.edit. Meni se čini da ovo Contadoru odgovara prilično. Većina brda su prilagođena brdašima, a ne brdskim tepmašima, jer se dosta menjaju % po brdima.tdf12_profil_2_600.jpg Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Sta znam, malo mi je previse ITTa. Mislim, ne bi bilo previse da su ostavili vise planina. Sta znam, mozda ovakva ruta bash i bude pun pogodak, ali imam osjecaj da ce biti kao i ove godine - 2 nedelje bez nekih ikakvih uzbudjenja [u generalnom plasmanu], i onda zanimljiva zadnja nedelja. Giro mi izgleda zanimljivije, ali ko zna. Contador je favorit, no doubt, iako on istice Cadela.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Cycling | International
Sport's highest court has completed a four-day hearing into Alberto Contador's doping case, and the Spanish rider must now wait until early next year to find out if he will be stripped of his 2010 Tour de France title.Contador likely will find out in January if the Court of Arbitration for Sport panel believed his defence that eating contaminated steak caused his positive tests for clenbuterol during his third Tour victory.Contador did not speak to reporters as he left the court with his legal team on Thursday.Contador was cross-examined on Wednesday. He had a final chance on Thursday to address the panel.The International Cycling Union and World Anti-Doping Agency appealed for Contador to get a two-year ban after he was cleared by a Spanish tribunal last February.
saga se nastavlja, rasplet u januaru. mozda....
Link to comment
Rabobank Women's team signs miracle athlete Monique van der Vorst
One of the most amazing stories in the world of cycling has taken another remarkable turn this week as the Rabobank Women's Cycling team has announced the signing of Monique van der Vorst, a former handcycling athlete who was competing in a wheelchair until 2010. Van der Vorst had been disabled since she was 13 years old, and after a very successful career in handcycling, which saw her take the world championship title three times, she recovered the use of her legs and will now start a career in the pro peloton.
:Hail:
Link to comment
  • 2 months later...

Odustalo se od tuzbe protiv Lancea za doping, a u ponedeljak ce [valjda] konacno biti odluceno i u slucaju Contador.A sutra pocinje sezona na Eurosportu - Tour of Qatar. Yay!

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Pih. Mislim, ako je prekrsio pravila, prekrsio je, zna se sta slijedi, ali meni je ovo totalni smor sa stanovista nekog ko voli da gleda biciklizam.

Link to comment
Mislim, ako je prekrsio pravila, prekrsio je, zna se sta slijedi, ali meni je ovo totalni smor sa stanovista nekog ko voli da gleda biciklizam.
Isto razmišljanje. Biće zanimljivo da li će se žaliti. Ako se žali možda izgubi još neko vreme za trkanje (ako sam dobro razumeo), a ako ne onda indirektno priznaje da je kriv.
Link to comment

Svejedno, ali mucki su ga odradili. Na kraju krajeva, postoje i suspenzije koje traju po nekoliko meseci, a Kontadorov doping je po svim parametrima zanemarljiv u smislu efekta na rezultat, a i propisane dozvoljene norme jedva da je okrznuo.Sa druge strane, sigurno je imao obavezu da u medjuvremenu dostavlja i postuje lokacije boravka, ide po doping kontrolama, obavlja marketinska zaduzenja u okvirima trka u kojima je ucestvovao, etc.Ne sumnjam da je UCI dobro pokriven sa pravne strane, ali bih voleo da ih Kontador posteno ojadi za ovu bruku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...