Jump to content

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Opet Degenkolb :thumbup: Kakav carski sprint, praktično bez ikakve pripreme od strane ekipe, samo suva snaga i odličan tajming. Ne znam da li ja to umišljam, ali izgledalo je kao da Degenkolb ima duplo veću kadencu od Boason-Hagena i Haeda. Mogao bi već sledeće sezone HTC da postane suviše tesan za Kavendiša i njega, kao što je to bio slučaj sa Grajpelom.Uzgred, baš sam gledao slike sa hronometra i živ se naježih od prizora Viginsovih nogu i Brajkovičevih ruku. Izgledaju suviše mršavo, kao da imaju anoreksiju. U stvari, Janez sav deluje jezivo neuhranjeno.

012-PIC202431133.jpg050-IMG_9213a.jpg

Link to comment

evo ti ga gesink :)a evo ga i joaquingdje je vino, jel on ispao iz ove grupe?edit: tu je vino, nije ispao :D

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

svidja mi se van den bruk. tj, svidja mi se prakticno svako iz OPLottoa, mislim da su mi oni najdraza ekipa. on je i prosle godine bio medju pet na touru?sta znam, mogao bi mozda i da bude zanimljiv tour, ako gesink i van den bruk budu u dobroj formi, a evans, sanchez i basso budu u daleko boljoj nego sto su sad. plus ovi iz radioshacka... mada, sumnjam da ce iko moci da ugrozi shlecka i contadora.svaka cast i rodriguezu. on nece na tour, jel tako?

Link to comment
svidja mi se van den bruk. tj, svidja mi se prakticno svako iz OPLottoa, mislim da su mi oni najdraza ekipa. on je i prosle godine bio medju pet na touru?sta znam, mogao bi mozda i da bude zanimljiv tour, ako gesink i van den bruk budu u dobroj formi, a evans, sanchez i basso budu u daleko boljoj nego sto su sad. plus ovi iz radioshacka... mada, sumnjam da ce iko moci da ugrozi shlecka i contadora.svaka cast i rodriguezu. on nece na tour, jel tako?
Da, Van den Bruk je bio peti prošle godine na Turu. Gesink po planu :) solidan hronometar, odličan na prvoj planinskoj etapi. Sutra bi mogao i da pobedi, što se mene tiče. A u Švajcarskoj danas njegov glavni domestique Mollema počinje trku u kojoj bi mogao da napravi dobar rezultat.Šlek i Kontador će biti glavni favoriti, naravno, ali Gesink i Van den Bruk bi mogli da ih namuče za sve pare. Naročito ako Rabo bude imao onako jak sastav kakvom se nadam (LL Sančez, Molema, Garate, Ten Dam, Langeveld, Baredo...).Rodrigez neće na Tur, voziće Vueltu.edit: strim iz Švajcarske, upravo se Endi Šlek muči na svom TT biciklu :D šalu na stranu, možda se gadno tripujem, ali mi Endi dosta bolje izgleda na TT biciklu nego ranije, biće da je radio na položaju tela u poslednje vreme. Edited by malkin
Link to comment

Osecam da ce na turu biti ludnica. Samo se plasim da ce ova neizvesnost oko kontaroda malo pokvariti utisak, ali bez obzira jedva cekam da krene :).

Link to comment

ja sam oprezni optimista. djeluje da bi moglo biti svasta, al nekako posedujem 1 strah da bi ova dvojica mogli da budu bash ubjedljivi. ali u svakom slucaju jedva cekam da pocne :)elem, zaboravih pomenuti danasnji dogadjaj dana - krave na putu :lol:

Link to comment

Lepa pobeda Rodrigeza. Žao mi je, doduše, što Pino nije ovo dobio. Ali verovatno je bilo previše očekivati da u ovoj konkurenciji pobedi, makar se i ne radilo o suviše teškom usponu. Baso? Sančez? Ima vremena do Tura i niko ne želi da dostigne formu prerano, ali baš ovako da budu nevidljivi u planinama...edit: u Švajcarskoj upravo kreće uspon uz Kran Montanu.

Edited by malkin
Link to comment

Lara nema problema sa anoreksijom kao Brajkovič. deluje zdravo. mhmmdanašnji finiš sa prelaskom pri kraju preko Grosse Scheidegg-a sa pogledom na Eiger :wub: , pa spustom i finišom u Grindelwald-u je nesumnjivo najlepši deo Švicarske- ne propustiti gledati zbog toga. (+ što je Scheidegg HC)

Link to comment
današnji finiš sa prelaskom pri kraju preko Grosse Scheidegg-a sa pogledom na Eiger :wub: , pa spustom i finišom u Grindelwald-u je nesumnjivo najlepši deo Švicarske- ne propustiti gledati zbog toga. (+ što je Scheidegg HC)
+1 za deo trase organizatori su morali da dobiju posebnu dozvolu jer se prolazi kroz krajeve koji su pod zaštitom UNESCO-a. Evo jedne fotke sa Grimselpassa (koji, bojim se, nećemo moći da vidimo u direktnom prenosu--makar ne uspon; prenos počinje u 16h a prema satnici etape baš u to vreme bi trebalo da počnu sa spuštanjem). Serpentine! :o 03-Italy%20Trip%202002%20040-640.jpgA kad krenu uz Scheidegg proći će i blizu čuvenog Rajhenbah vodopada

reichenbach_stolen.jpg

i ovog spomenika:sherlock-holmes-statue.jpgNa kraju ide spust niz Grosse Scheidegg koji bi trebalo da bude vrlo brz. Nadam se da Frenk Šlek neće ni da pomišlja na to da nekud žuri.Uz ovu stranu će da se penjugron600_large.jpega niz ovu će da se spuštaju, pravo u ciljgro700_medium.jpegBauke Mollema FTW!

Link to comment

Izgleda da pada kiša i da je hladno.Veliki beg i prilično jak, ima oko 3 minuta prednosti:Jakob Fuglsang, Andy Schleck, Jens Voigt, Michael Albasini, Mads Christensen, Jan Bakelants, Francis de Greef, Greg van Avermaet, Laurens ten Dam, Jack Bobridge, Christian Vandevelde, Giampaolo Caruso, Alberto Losada, Jose Rojas Gil, Peter Sagan, Dominik Nerz, Christiano Salerno, Enrico Gasparotto, Tanel Kangert, Jorge Azanta Soto, Kevin de Weert, Dries Devenyns, Ben Gastauer, Wouter Poels et Daryl Impey.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...