Jump to content

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

sta mislis sta ce biti oko svega ovoga sa lanceom? i hincapie je, navodno, svjedocio kontra njega, hamilton je pominjao nekakve zataskane pozitivne testove iz 2001., vidim da sve vise novina i magazina okrecu pricu i sad su prilicno kriticni prema armstrongu.

Link to comment

S obzirom na to da na Lensovom slučaju radi Džef Novicki (videti pod: Beri Bonds, Merion Džouns), očekujem da se najzad i u očima šire javnosti sruši jedan veliki mit. U stvari, više se nadam, jer se pomalo bojim da je Armstrong zbog svog dobročiniteljskog rada i teksaških političkih veza manje dodirljiv nego Bonds i Džouns. Lično, nemam nikakvih dilema kad je u pitanju način na koji je došao do svojih pobeda, a još manje o tome kako je koristio svoj položaj i uticaj u pelotonu (o tome je, recimo, Kristof Basons imao šta da kaže).A kad smo već kod Armstronga, evo vesti koje sam se plašio:

Contador hearing to be delayed until July?Alberto Contador’s Clenbuterol case may not be resolved before the Tour de France, according to reports in Spain, as his legal team appears to have sought an extension of a Court of Arbitration for Sport deadline for the delivery of defence documentation.Citing the Spanish Cycling Federation’s legal advisor Luis Sanz, AS reports that the CAS hearing on the matter will not now take place before mid-July and could even be delayed until September. The revised date for the hearing is set to be announced on Monday.The UCI and WADA have appealed the Spanish Federation’s decision not to sanction Contador for his positive test for Clenbuterol at last year’s Tour, and last week CAS had announced that it would hold its hearings from June 6-8.“There won’t be a hearing from the 6th to the 8th. Alberto's lawyers and CAS will talk next week to decide a new date. It’s a very complex case,” Contador’s spokesperson told Cyclingnews.“The Tour de France was always on his programme. Even if it makes life more complicated”.Friday May 27 was the deadline for Contador’s legal team to deliver his defence documentation to CAS, but it is understood that this deadline has now been extended after a video conference with the head of the CAS jury, Efraim Barak.Contador’s defence is based around the claim that he consumed a contaminated steak prior to returning the positive test.When contacted by Cyclingnews, the UCI declined to comment on the possibility of a delay in the resolution of the case.Tour de France general director Christian Prudhomme has previously stated that he wanted a verdict in the Contador case before the start of the Tour, and it is not known what action, if any, ASO will take if the matter remains unresolved come July.
Link to comment

a jebote, razvlacice to sto godina. bullshit. neka ga suspenduju, neka odlezi to ka' choek i cao <_< elem, danas ne narocito zanimljiva etapa, i cudan sprint :)na kraju, josh jedna pobjeda za italijane, i prva za likvigas.a sa jucerasnje etape:575-_GM16779.jpgblago garzelliju :wub:

Link to comment

kakva gest contadora juce :Hail:ne volim poklanjanje pobjeda, ali ovo juce je bilo bash lijepo, i bash mi je drago zbog tiralonga

Link to comment

Pistolero je zver. Ono je milina gledati. Skinuo je Tiralongovih 25 sekundi za manje od minut. Spucalo ga neko sesto culo da ovaj jedva odrzava ravnotezu, poskocio i kao na motoru ih sve poobilazio i starom vodonosi servirao prvu pobedu. Prolazak pored Rodrigeza... :Hail: U ovakvim nebitnim etapama, sasvim simpatican epilog.

Link to comment

Vrijedno je pomena da je juče napokon Silvester Šmid kontrolisao tempo na pretposlednjem usponu..skoro da ne pamtim kada je bio ovako malo aktivan.Inače još jedan sjajan Điro. Da se ja pitam, gran tur trke bi trajale onoliko kraće koliko bi omogućilo glavnim favoritima da se takmiče u svim trkama, recimo 12-15 dana. Pretpostavljam da bi tako nešto iziskivalo veće pojedinačne troškove transporta i slično, ali mislim da bi se prilično podigla gledanost.

Link to comment
Vrijedno je pomena da je juče napokon Silvester Šmid kontrolisao tempo na pretposlednjem usponu..skoro da ne pamtim kada je bio ovako malo aktivan.
Mislim da sam negde pročitao da je imao zdravstvenih problema tokom trke, nije bio skroz fit.Elem, 1 dominacija34sp5cj.pngŠesta GT pobeda, najubedljivija do sada. Toliko je bio ubedljiv da mi više i nije toliko nezamislivo da bude sasvim spreman za Tur--nisam siguran da je morao da ide u trećoj nedelji preko 70% da bi držao stvari pod kontrolom. Plus, malo je nedostajalo da uzme sve tri glavne majice.Krojzvejk, Gadre i Nieve (tim redom) su najprijatnije iznenadili na trci.
Link to comment

zavrsilo :(odlican giro. mozda nije bio toliko ubudljiv kao nijedan od proslogodisnjih GTova [pogotovo ne od proslogodisnjeg gira] u smislu borbe za pobjednika, ali nekoliko fenomenalnih etapa. pogotovo ona kad je nieve pobijedio, potpuno epic.sad mjesec dana cekanja do toura. doduse, ima sigurno nesto prije toga zanimljivo?nazalost, citava trka ostaje u sjenci tragedije, zato josh jednom - RIP wouter77cfcdc074e5b921480634769c71b555.jpg

Link to comment

Wouter RIP :(Contador :Hail: Svi vozaci i ludi italijani :) :Hail: I naravno Malkin :Hail: i svima koji doprinose ovoj temi, zao mi je sto veci deo TdF necu biti u prilici da pratim i ovde, bicu osudjen samo na tv, opet :(

Link to comment
sad mjesec dana cekanja do toura. doduse, ima sigurno nesto prije toga zanimljivo?
Naravno :) Dve tradicionalno najvažnije pripremne trke za Tur:Criterium du Dauphine od 5. do 12 juna.Tour de Suisse od 11. do 19. juna.Sa stanovišta pripreme za Tur, posebno je zanimljiv hronometar na Dofine koji se vozi 8. juna jer je identičan hronometru koji će se voziti na pretposlednjoj etapi Tura.CARTE.jpgPROFIL.gifVidećemo kakva vremena na toj trasi mogu da naprave Samuel Sančez, Gesink, Baso, Evans, Vinokurov, Van den Bruk i Vigins. Takođe, izgleda da ćemo na Dofine videti prvo čisto rusko izdanje Katjuše kakvo je najavljeno i za Tur. Biće baš dobrih etapa, poslednje tri imaju brdski finiš. Posebno jedva čekam poslednju koja ide na Croix de Fer i završava se usponom na La Toussuire. Mogla bi da ispadne dosta dobra trka sve u svemu, mada glavne face uvek pomalo čuvaju snagu za jul.
Link to comment

Decki, super su vam fotke :Hail: A i Djiro je bio sasvim dobar cool.gif Nego, kad je Milar pobedio juce setih se da sam hteo da pitam Malkina o nekom nehumanom brdskom cilju na Vuelti gde je Milar pocepao broj pa ga diskvalifikovali zbog toga ako nisam nesto pomesao. Znas nesto vise o tome Malkine? :)

Link to comment
Nego, kad je Milar pobedio juce setih se da sam hteo da pitam Malkina o nekom nehumanom brdskom cilju na Vuelti gde je Milar pocepao broj pa ga diskvalifikovali zbog toga ako nisam nesto pomesao. Znas nesto vise o tome Malkine? :)
Mislim da nije bio diskvalifikovan, nego je napustio trku na samom kraju etape tako što je pocepao broj, i to u znak protesta zbog isuviše opasne rute te Vuelte. Mislim da se tako nekako to dogodilo. Bilo je to odavno, pre njegove suspenzije čini mi se.
Link to comment

malkine, sta mislis moze li samuel sanchez ista napraviti na touru?i gdje je luis leon sanchez? svidjeo mi se prosle sezone, ove ga nisam ni gledao. garant je i njega sjebao murinjo, kao i brata mu :mad:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...