Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Jebem li ga. Danas motor prvo ne može da uhvati gde je Jonas u odnosu na Remka (2 minuta nismo imali kadar jer su očito bili preblizu), a posle na spustu vozi 20 metara ispred Pogačara. Čisto sumnjam da bi dron bio rizičniji. Gledao sam kako neki Korejci voze dronove, mogao bi komotno da im ga provlači između točkova.

Link to comment

Da da, mogao bi.. kako da ne.

komotno

 

a mogao bi nekog i da prikolje, pride, al sta sad..

Link to comment
14 hours ago, Djuro said:

Da da, mogao bi.. kako da ne.

komotno

 

a mogao bi nekog i da prikolje, pride, al sta sad..

 

O čemu li ti pričaš sa ovako neslućenih visina...

Link to comment

Dok smo na toj temi, evo jedan odličan video koji prikazuje FPV dron na delu.
 


Na osnovu opreme zaključujem da bi se radilo o nekoj kraćoj deonici. Tipa do 5 kilometara. Dron operater bi trebalo da je sposoban da prođe tačno dogovorenu rutu, bez improvizacije. Ovoliko približavanje biciklisti koji vozi gran tur trku nikako ne bi bilo dozvoljeno. Na netu sam naleteo da postoje propisi u EU da dron koji ide brzinom većom od 19 m/s ne sme da se vozi u blizini gledalaca/publike. I postoji problem sa zvukom. Snimak iz drona bi bio pun zujanja, što se u postprodukciji rešava, međutim u live prenosu ne znam kako bi to bilo odrađeno. Takođe, pitanje je koliko bi ometalo biciklistu. Motor mogu da predvide, navikli su, ovo zuji oko glave, udaljava se i približava. Moja pretpostavka je da bi mogli videti FPV dron u prenosima, ali na nekoj interesantnoj, filmičnoj deonici indivitualnog ili timskog hronometra, na kojoj ne bi bilo publike blizu puta. Najjače je što sam čitao da je to korišćeno već u prenosu, ali ne mogu da nađem taj snimak. 

Evo ovde jedan snimak, koji daje naznake kako bi to moglo izgledati.
 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da će prvi sledeći incident sa motorom da pogura ovu priču. Na deonicama gde su navijači deo trke kapiram da će rešavati tako što će isprogramirati minimalnu visinu od recimo 3 metra. O distrakciji vozača, ne treba mnogo razmišljati, njih ćuškaju i polivaju, to zujanje vremenom ne bi ni primetili. 

 

Naravno, nema sumnje da će biti otpora kao i uvek kada se ulazi u klinč sa takvom tradicijom. Ovo je kao krov na Vimbldonu.

Link to comment

Kako skida, ovo nije normalno. Mogao bi da izvuče Yatesa do pobede.

A ovo je brat Yates :isuse:

Edited by kralj
Link to comment

Pogi izgledao posle prolaska kroz cilj ko da bi odvezao još jedno 30km do kafane na pivo, a ovi ostali na aparatima. Ceo tur je izgledao ko Tajson protiv petogodišnjaka. Petogodišnjaka šahista.

Link to comment

Samo da pomenem da Rici  nece braniti zlato na Olimpijadi jer je  OK Ekvadora poslao Dzonatana Narvaesa jer je tad bio u boljoj formi.

 

Dobar mu je bio tur, tackasta majica nije za bacanje.

Link to comment

Super je Karapaz bio. Pravi old school tour za njega. Uzeo bi verovatno još bar 1 etapu da nije Pogačar imao ovaj istorijski finiš trke.

Jel Ekvadorci beše jedina zlata na OI imaju u biciklizmu?

Link to comment
  • 2 weeks later...

jbt remco pobedio na olimpijadi i hronometar i drumsku trku

bio sam ubedjen da ce gana uzeti hronometar a vander pul ili van aert drumsku

kad ono...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...