Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Normalno, korner je strana rec. Petapд to forsira vec 1 duze vreme. Osilio se posle zaustavnogvremena, pomislio da je novi reformator srpskog jezika. Mogu da zamislim njegovu muku kad je otkrio da su залеђе i ногомет vec izmisljeni, i to od nesrpske ruke angry.gif

Link to comment

Ne bih znao zasto to radi, ali taj cosak diskretno namece jos od prosle sezone. Doduse sa manje uspeha nego 'zaustavno vreme' i 'prvu polovinu meca', ta 2 su se bas primila. "F.m.p." i C.s.k.a." su negde izmedju, nisu masovni, ali ih ima :wacko:

Link to comment

Ranije sam mislio da Aca hoće nešto da nauči i napreduje u svom poslu, pa sam poslao neka objašnjenja transkripcije na njegov b?log, sa navedenim izvorom (Pravopis Matice srpske), međutim, prokomentarisao je nešto u stilu da on ceni te moje savete, ali da će nastaviti po svome. Kako to izgleda, vidimo kad poljskog fudbalera naziva Pržirovski umesto Pširovski. Nepravilno izgovara i mnoga imena iz portugalskog, španskog i engleskog jezika.Ćošak je turcizam, pa ako hoće baš da bude po srpski, trebalo bi da kaže "udarac iz ugla". Primetio sam i da negde u 68. minutu obavezno kaže kako utakmica ulazi u poslednju četvrtinu. :frust:

Edited by Quizmaster
Link to comment
posredni udarac
Kod Hrvata se, koliko znam, počesto može čuti "neizravni udarac" za indirekt...
Ćošak je turcizam, pa ako hoće baš da bude po srpski, trebalo bi da kaže "udarac iz ugla".
...a za korner "udarac iz kuta". Jedno vrijeme je Bruno Kovačević uz minornu podršku Miće Dušanovića "tie-break" prevodio kao "pripetavanje".
Link to comment
Kod Hrvata se, koliko znam, počesto može čuti "neizravni udarac" za indirekt......a za korner "udarac iz kuta". Jedno vrijeme je Bruno Kovačević uz minornu podršku Miće Dušanovića "tie-break" prevodio kao "pripetavanje".
Hrvatski komentatori su etalon za glupost (čast željku Veli i Borisu Mutiću), tako da se nadam da naši retardi™ neće slediti primer braće Hrvata.
Link to comment
Hrvatski komentatori su etalon za glupost (čast željku Veli i Borisu Mutiću), tako da se nadam da naši retardi neće slediti primer braće Hrvata.
Dozvolite, mislim da su naše perjanice sa OBN-a i Hayata etalon za njih sve. -_- (Patkometrija u najavi. :D)
Link to comment
Dozvolite, mislim da su naše perjanice sa OBN-a i Hayata etalon za njih sve. -_- (Patkometrija u najavi. :D)
Stvarno nema smisla takmičiti se sa Bosancima u gluposti. :D Apsolutni ofsajd je jednostavno nedostižan. :Hail:
Link to comment
Dozvolite™, mislim da su naše perjanice sa OBN-a i Hayata etalon za njih sve. -_- (Patkometrija u najavi. :D)
Vaši su ogoljeni, da tako kažem, glupanderi (kao i ceo srpski Eurosport), nemaju neku ambiciju da budu trendseteri (izmišljaju nove reči, izraze, itd). Hrvatski to imaju: oni žele i misle da mogu da ubacuju samo njima poznate reči (pripetavanje je odličan primer), odn. da nekim poznatim ili manje poznatim rečima daju novo značenje. Da ne pričam kako svako "A" u engleskom, izgovaraju kao "E", pa tako imamo Bekeme i Bekheme i mnoge druge.
Link to comment
Stvarno nema smisla takmičiti se sa Bosancima u gluposti. :D Apsolutni ofsajd je jednostavno nedostižan. :Hail:
verovatno si hteo reći apsolutni opsajd Edited by Biohemija
Link to comment

The machine, sinoć: ''I definitivno će ******* možda zaigrati u odbrani.'' (nisam upamtio o kom igraču je govorio).Kolega mu koji prenosi NHL, nakon što je Kevin Klein postigao gol: ''Keeeeviiiiin Klaaaaaajn... Čuvena modna kuća, a sada i sve čuveniji hokejaš!''

Link to comment

doajen crnogorskog komentarishta, nebojsa sofranac posle izjednachujuceg gola osasune protiv sevilje - 'ovaj bod ce osasuni sigurno dati dodatnu limfu pred nastavak prvenstva' :rolleyes:

Link to comment

Neka neko doda maramice liku koji vodi tekmu Tottenham - Burnley na sport klubu..lik tokom celog drugog poluvremena uvlaci sline do dzigerice ..ne znam da li mi se cini..ili je to Gojko Andrijasevic?

Link to comment

jebote, da li je stvarno sve shto je potrebno da izruchish kintu za licencu eurosporta, pa mozzesh kao onaj glupander pelikan da emitujesh neznanluk onako velikodushno?svako ko je gledao snooker duzze od 2 sata u zzivotu zna kad se neshto igra, a kad ne. On se struchnjak svaki put odushevi kad pogodi da ce biti safety. Mukica.terminologija mu je isto jacha. teren, lopte, dzepovi, okrshaja puna usta. samo behend dijagonalu chekam. da i kod promashaja 'neochekivanog' ide onaj prepoznatljivi usklik mlade shiparice ili samo jedno razocharano uf.kako ga samo treba ristrejnovati od mikrofona.uf.pschobanine otidji za 1 teren i ubaci koju loptu pre no shto pochnesh da prichash o istoj. realno je.ppskako bih ga mlatio.iz behenda.

Edited by nisam ja
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...