Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Па јесте да је правилно без ?а?, али пошто има естетску функцију... Нудла, модла, кригла (допунити по надахнућу)... Све што је лепо, подразумева се да мора да буде у женском роду.
Najlepsha je strudla, ali samo ako je iz Beckereka i okoline.Moze naravno i bechka.A sada jezicka nedoumica ( moja):Nikad ne znam da li je klima ( moze i neka fatalna zena) nepredvidljiva ili nepredvidiva.Ili je i jedno drugo ? Meni je to isto, a vama?
Link to comment
Najlepsha je strudla, ali samo ako je iz Beckereka i okoline.Moze naravno i bechka.A sada jezicka nedoumica ( moja):Nikad ne znam da li je klima ( moze i neka fatalna zena) nepredvidljiva ili nepredvidiva.Ili je i jedno drugo ? Meni je to isto, a vama?
I meni isto, ali mi nije isto vidljiv i vidiv, gde glasam za ovo prvo. E sad, da li sam napravila dobru paralelu, pojma nemam.Nemam ništa posebno da dodam, samo da upadnem na stotu stranu.
Link to comment
I meni isto, ali mi nije isto vidljiv i vidiv, gde glasam za ovo prvo. E sad, da li sam napravila dobru paralelu, pojma nemam.Nemam ništa posebno da dodam, samo da upadnem na stotu stranu.
Ja bih rekla da su posledice finansijske krize nepredvidive ( to mi kao logicno ;) ),valjda sto dolazi od glagola predvideti, ali da su moja raspolozenja nepredvidljiva.Uf koja rashomonijada :lol: A u kojim slucajevima koristish ovo "vidiv"?
Link to comment
I meni isto, ali mi nije isto vidljiv i vidiv, gde glasam za ovo prvo.
Видив? Никад чуо, ама баш. Оно, није да не бих погодио шта значи, али нико тако не говори, бар не преда мном. (ко ли је тај Мн... можда мали од тетка Њојзе)
Nemam ništa posebno da dodam, samo da upadnem na stotu stranu.
Код мене неки сасвим други бројач, ја подесио на 25 по страни... замало да промашим журку.
Link to comment
A u kojim slucajevima koristish ovo "vidiv"?
Видив? Никад чуо, ама баш. Оно, није да не бих погодио шта значи, али нико тако не говори, бар не преда мном. (ко ли је тај Мн... можда мали од тетка Њојзе)
Ne koristim, nisam ni ja čula, samo mi se poklopilo po zvučnosti, pa napravila poredjenje.Kako god, hvala vam što ste mi dali priliku da još jednom budem vidljiva na stotoj. :)edit: višak eliminisan Edited by stormy
Link to comment
Ajde i ja da se upišem na jubilarnu stranu i da pitam da li neko zna zato se čajna kobasica tako zove i kakve veze ima sa čajem.
U Nemackoj ova kobasica "Teewurst" nema dibidiz nikakvih slicnosti sa nashom "cajnom".Ovde je ta kobasica ( dodushe niko je i ne jede nit ima negde da se nadje) neka kobasicakoja se maze na leba i od sirovog je mesa. Koristi se svinjsko meso (delimicno i govedina)i slanina, pa se to sve samelje ,pomesha sa zacinima i eto ti Teewurst.Dimi sena bukovini i onda mora da odstoji 7 dana. Poreklo je iz Pomeranije,mesto R?genwalde,danas je to Poljska i mesto se zove Darlowo.Kakve veze to sa cajem ima, ziv covek ne zna, a meni je josh nejasnije od kuda da se kod nas ova kobasica za mazanje na leba, zove teewurst, pa je josh i jako cvrsta tako da morash da je seckash.
Link to comment
Ajde i ja da se upišem na jubilarnu stranu i da pitam da li neko zna zato se čajna kobasica tako zove i kakve veze ima sa čajem.
За Чајна Таун ми је јасно, тамо се служе чајеви, али за кобасицу...
Nikad ne znam da li je klima ( moze i neka fatalna zena) nepredvidljiva ili nepredvidiva.Ili je i jedno drugo ? Meni je to isto, a vama?
Вероватно по угледу на „незамењив” и „незаменљив” (мада сам за ово слушао нека нагваждања како има разлике, али ме мрзело да памтим).
...i tako je waldorf počeo da se druži s lepim željama :P
Па шта да радим кад ме слабо припуштате у друштво ви што се од речене синтагме разликујете у једном слову...
Link to comment
За Чајна Таун ми је јасно, тамо се служе чајеви, али за кобасицу...Вероватно по угледу на ?незамењив? и ?незаменљив? (мада сам за ово слушао нека нагваждања како има разлике, али ме мрзело да памтим).Па шта да радим кад ме слабо припуштате у друштво ви што се од речене синтагме разликујете у једном слову...
Aj da dam malu dopunu za kobasicu i pojasnim vezu sa cajem.Ova teewurst jede se samo na severu Nmeacke , a tamo ljudi piju i caj, slicno kao Englezi.Pa valjda mazu tu kobasicu na leba, a i potice sa severa pa bi to bilo i objasnjnje.Ovde je nema , ja je nisam nikada ni probala, moj dragi soprug kaze da je to strava i uzaspa je zato ovde niko i ne jede.
Link to comment
...Poreklo je iz Pomeranije,mesto R?genwalde,danas je to Poljska i mesto se zove Darlowo.Kakve veze to sa cajem ima, ziv covek ne zna, a meni je josh nejasnije od kuda da se kod nas ova kobasica za mazanje na leba, zove teewurst, pa je josh i jako cvrsta tako da morash da je seckash.
Сад кад га тако опишеш... јео сам и немачку и пољску верзију тога, с тим што је то у Варшави био више онако ролат од сировог а урађеног меса... чудо једно.Оно у Немачкој је било у неким малим кобасичицама, нешто као пола виршле само мало дебље, и тачно је одмерено да ти је та једна доста за доручак, уз остало. С тим што међу то остало никако нисмо трпали чај, него кафу.А зашто се оно код нас зове чајна кобасица... то су касне седамдесете, кад је кренула нека инфлација, па држава фиксирала цене, а онда месари кренули да праве "нове" производе, где у рецепт иде јефтинија сировина а да се продаје скупље од претходног рецепта, да не правимо губитак. Тако је нестала екстра салама а појавила се новосадска, нестала шункарица а појавила се стишњена шунка (пази, не стиснута него стишњена, љуби га мајка) итд итд... а ова чајна је ваљда из истог надахнућа. Можда је требало да се сецка у тзв. чајној кухињи? Ако је тако, како кухиња зна да ли је чајна или кафена или нешто треће?Кад смо од тога, имам стару адоумицу коју досад нисам решио: како се добија комбинована соба? Мислим, шта се ту комбинује. Ја сам једно време мислио да се ту соба може комбиновати са другом собом, са кухињом или са самом собом...
Link to comment
Кад смо од тога, имам стару адоумицу коју досад нисам решио: како се добија комбинована соба? Мислим, шта се ту комбинује. Ја сам једно време мислио да се ту соба може комбиновати са другом собом, са кухињом или са самом собом...
Ok je meni taj naziv. Kombinacija spavace i dnevne sobe. Bio kauch na izvlacenje,neki kredenac, al ne bash samo kredenac, nego bio i kao sifonjer pored, a u sredinitrpezarijski sto na izvalcenje sa 6 tapacirane stolice. Mogao si i slavu da slavishu toj sobi, da spavash, al za ne daj boze i da pravish parastose.Ja taj stil zovem Tito II, cisto da se razlikuje od Luja XIV ;) Edited by Teja
Link to comment
Па шта да радим кад ме слабо припуштате у друштво ви што се од речене синтагме разликујете у једном слову...
vidljivo je, obnevideo od laskanja
Link to comment

nekad se u beogradskoj (mozda i negde drugde) nizoj srednjoj klasi govorilo: u miraz dajemo kombinovanu sobu.cula od 1. ex-muza koji je svoju rasnu kuju tako reklamirao genetski potencijalnim proscima.pijan(a) k'o cuskija?ps. ako ovde ne bude odgovora, da odem na pijano? il' da odem odmah :unsure: poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...