Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Aj mi reci konacno ti koja je varosh taj Beckerek. Isla Juca u Beckerek kod ujca.Uvek sam mislila da je to neka varosh u danashnjoj Madjarskoj.Jako dugo idem u Srbiju kroz Madjarsku. I uvek se setim te Juce i razmiljam kolko li jesati putovala u taj Beckerek.I dal je isla vozom ili fijakerom ;)
Ајзлибаном, и то ћиром :)Велики Бечкерек је повремено бивао Нађ Бечкерек, па Петровград, па Грос Бечкерек, па онда накратко опет Петровград, па на крају Зрењанин, и ако се ми Бечкеречани/Зрењанинци будемо питали, овако ће и остати. За порекло имена Бечкерек има неколико теорија, све уредно побележене по разним монографијама, летописима и где све не, ама ниједна још није победила. Друго име је по краљу, а треће по учи... који је, канда, више волео да се швалера и мудрује у кафани него да убада креду у таблу, ал је зато био значајан као човек и комуниста, па не само да има град, него у граду има и улицу, и споменик (оно, споменик је померен 100м ван центра, пред зграду негдашњег комитеја, а у центар враћен коњ са краљем), а имао је и школу.Елем, био је чак и некакав референдум да се врати старо име... Петровград. Попаљени попаљисти се нису ни сетили да предложе и Бечкерек. Уз то, знајући како ће слабо ко да се одазове, подметну то уз неко Слобино гласање за нешто, и ем је одзив био килав, ем су и ту добили поруку да не чачкају... доста бре прекрштавања. Није доста што прво годинама не знаш да ли ћеш да осванеш у истој улици, па онда још туце година свако јутро мораш да провериш у којој си држави, сад још и варош да мења име? Е нећемо.Колико је било без везе да се зове по учи, подједнако је без везе да се зове по краљу. А да не спомињем колико је људи имало проблема што им у ћагама пише да су рођени у Петровграду - док објасниш да то има в и да није у Русији...
Link to comment
Ајзлибаном, и то ћиром :) Велики Бечкерек је повремено бивао Нађ Бечкерек, па Петровград, па Грос Бечкерек, па онда накратко опет Петровград, па на крају Зрењанин, и ако се ми Бечкеречани/Зрењанинци будемо питали, овако ће и остати. За порекло имена Бечкерек има неколико теорија, све уредно побележене по разним монографијама, летописима и где све не, ама ниједна још није победила. Друго име је по краљу, а треће по учи... који је, канда, више волео да се швалера и мудрује у кафани него да убада креду у таблу, ал је зато био значајан као човек и комуниста, па не само да има град, него у граду има и улицу, и споменик (оно, споменик је померен 100м ван центра, пред зграду негдашњег комитеја, а у центар враћен коњ са краљем), а имао је и школу.Елем, био је чак и некакав референдум да се врати старо име... Петровград. Попаљени попаљисти се нису ни сетили да предложе и Бечкерек. Уз то, знајући како ће слабо ко да се одазове, подметну то уз неко Слобино гласање за нешто, и ем је одзив био килав, ем су и ту добили поруку да не чачкају... доста бре прекрштавања. Није доста што прво годинама не знаш да ли ћеш да осванеш у истој улици, па онда још туце година свако јутро мораш да провериш у којој си држави, сад још и варош да мења име? Е нећемо.Колико је било без везе да се зове по учи, подједнако је без везе да се зове по краљу. А да не спомињем колико је људи имало проблема што им у ћагама пише да су рођени у Петровграду - док објасниш да то има в и да није у Русији...
E sve sam mogla da zamislim, al nikako Zrenjanin. Mislila sam da je to eventualno Bechej.Ej, ti, iz mlogo si lepu varosh.Lepa skoro pa ko Sombor. :wub: Prvi put sam prosle godine bila u Zrenjaninu i mogu ti reci oborila me varosh s nogu.Videla sam i konja i kralja, usput isla i u neki dvorac sas ogroman park (valjda neki Esterhazi),neki desetak kilometra udaljen od varoshi. Ja ne volim te ravnice jer me fataju ravnicarske tuge, ali ih u gradu ne primetishpa ti sve lepo :wub:
Link to comment
Ej, ti, iz mlogo si lepu varosh.Lepa skoro pa ko Sombor. :wub:
Волим Сомбор и радо га се сећам, нарочито оних вечера у градској, након целодневног дрндања тастатуре. А онда зомби вожња до куће...Но ми Зрењанин дође некако разуђенији, то градско језгро се нешто даље пружа него у Сомбору, ваљда због реке. Или ми се само чини, што му знам буџаке.
Videla sam i konja i kralja, usput isla i u neki dvorac sas ogroman park (valjda neki Esterhazi), neki desetak kilometra udaljen od varoshi.
A, to će biti Kaštel. Tamo su nam bili svatovi, u velikoj sali.
Ja ne volim te ravnice jer me fataju ravnicarske tuge, ali ih u gradu ne primetish pa ti sve lepo :wub:
Стара епизода Хогара:х: што је овде код вас све тако равно?сибирац: зато што је код нас небо највеће!х: а шта вам је ово? (показује на хумкицу, колико једна колица земље)с: посебно ми је мило што си то питао. то је наша стена самоубица.
Link to comment
Волим Сомбор и радо га се сећам, нарочито оних вечера у градској, након целодневног дрндања тастатуре. А онда зомби вожња до куће...Но ми Зрењанин дође некако разуђенији, то градско језгро се нешто даље пружа него у Сомбору, ваљда због реке. Или ми се само чини, што му знам буџаке.A, to će biti Kaštel. Tamo su nam bili svatovi, u velikoj sali.Стара епизода Хогара:х: што је овде код вас све тако равно?сибирац: зато што је код нас небо највеће!х: а шта вам је ово? (показује на хумкицу, колико једна колица земље)с: посебно ми је мило што си то питао. то је наша стена самоубица.
Jeste , taj Kashtel je to gde sam bila. Prelepo, a i lepo restaurirano.Tebi pravili svadbu u toj velelepnoj sali? Ti si bre haj sosajeti. ;) Prijatan je taj tvoj Beckerek,A i bilo neko leto, bashte svuda,mladilepi ljudi,fino apatinsko pivo. U pravu si da blizina reke uvek utichei na fler varoshi.
Link to comment
Tebi pravili svadbu u toj velelepnoj sali? Ti si bre haj sosajeti. ;)
Не, правили себи, родбини и комшилуку, ми само учествовали у улози младенаца које слабо шта ко пита :). А во оно времја није било баш толико изреконструисано. Не знам на шта сад личи, онда је била мало боља хотелска сала.
Prijatan je taj tvoj Beckerek,A i bilo neko leto, bashte svuda,mladilepi ljudi,fino apatinsko pivo.
Апатинско (...које изазива пола киле мајке рогате апатије, јер садржи чисти апатин, види на етикети)? Брука енд срамота, у граду који (је) има(о) пивару 20 година старију од Гинисове, и која има свој фестивал пива на којем више не учествује... јер више не ради, неко ју је купио да је затвори да не смета. Не знам шта сад точе у пивници, јел опет на буриће? Некад је ту радио пивовод, са пивомером - прецизније него бурићи, јер точиоци увек нешто украду на пени.А иначе јесте она наша лепша...
Link to comment

Al smo se raspisali o varoshima i pivovarama ( ej ima i u Zajecar pivara, al nije vishe dobro pivo,globalizovali ga u paketu valjda sa tim tvojim). Sace Waldorf da nam pricha o pivovari u Ljigu ;)

Link to comment

Немо бре да си суров, све је то фин и поштен свет, него се мало разносталгизовали...... А и нисмо промашили тему, све је било у склопу разјашњавања шта је цокла.

Link to comment
Немо бре да си суров, све је то фин и поштен свет, него се мало разносталгизовали...... А и нисмо промашили тему, све је било у склопу разјашњавања шта је цокла.
E, još samo da se dogovorimo da li je cokla ili cokl.Ja sam za ovo drugo. p.s. Tejina je poslednja, iz opravdanih domicilnih razloga
Link to comment

Па јесте да је правилно без „а”, али пошто има естетску функцију... Нудла, модла, кригла (допунити по надахнућу)... Све што је лепо, подразумева се да мора да буде у женском роду.

Link to comment

Види, стварно! Него, куд баш онај баксуз да се накачи на вр’ јубиларне стране...Придружујем се лепим жељама, не мора баш безброј, биће доста и пола :Q) („Кад сам пошао од куће, било је хладно, нула степени; кад сам се вратио, било је дупло хладније!”).

Link to comment
(?Кад сам пошао од куће, било је хладно, нула степени; кад сам се вратио, било је дупло хладније!?).
E, ako sumnjaš da imaš izgubljenog brata blizanca, ja znam i gde sad živi i u kom je Bečke... ghrm... gradu odrastao. :lolol:

Za dalje informacije uplatiti 10 evra na račun foruma s pozivom na broj "godziline cipelice".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...